Deze site brengt je het laatste voetbalnieuws, foto's, video's en interviews uit de voetbalwereld.
Dat alles 24 uur per dag, zeven dagen per week!
© 2004-2012 FCUpdate.nl Groningen

Het voetbalseizoen in de eredivisie begint vrijdag 29 augustus met de ontmoeting tussen Vitesse en FC Groningen. Het duel wordt in het Gelredome van Arnhem gespeeld. De KNVB maakte na enig oponthoud het speelprogramma vrijdag bekend. In de eerste speelronde gaat kampioen PSV op bezoek bij FC Utrecht, reist Ajax naar Willem II en speelt Feyenoord uit bij Heracles Almelo.
FC Twente, na PSV de tweede Nederlandse deelnemer aan de (kwalificatie van de) Champions League begint met een wedstrijd in Kerkrade bij Roda JC.
In de derde speelronde, 19, 20, 21 september, staat Feyenoord - Ajax op het programma. In hetzelfde weekeinde ontvangt AZ in Alkmaar PSV. Het programma kent aanmerkelijk minder Super Sunday's (of weekeinden) dan in het vorige seizoen. Dit is op verzoek van de clubs in de eredivisie.
![]() |
Manager competitiezaken Bert van Oostveen (foto) zei dat het aantal knelpunten met 20,7 procent is gestegen. Hij sprak van een alarmerende ontwikkeling. "Er zijn meer knelpunten dan wedstrijden. 471 knelpunten tegen 306 duels. Clubs die meer dan de helft van de beschikbare dagen blokkeren maken het ons wel erg moeilijk." Volgens Van Oostveen kan het zo niet langer. "We moeten hier echt een oplossing voor bedenken. Een maximaal aantal knelpunten per gemeente en per stadion. Het gaat er om dat we ons met alle betrokken partijen realiseren dat we een zo goed mogelijk programma samen moeten stellen en dat we ons daarop focussen. Soms lijkt het wel alsof we elkaar in het Nederlandse clubvoetbal alleen maar in de weg willen zitten. En dat terwijl we bij het Nederlands elftal heel goed met de betrokken partijen omgaan."
De eerste speelronde van de Eredivisie:
Vrijdag 29 augustus
Vitesse - Groningen
Zaterdag 30 augustus
FC Utrecht - PSV
Willem II - Ajax
NEC - De Graafschap
Roda JC - FC Twente
Zondag 31 augustus
Sparta Rotterdam - ADO Den Haag
AZ - NAC Breda
FC Volendam - SC Heerenveen
Heracles Almelo - Feyenoord
| Eredivisie nieuws | |
|---|---|
| 10 jun. '09 | AZ en Vitesse verrast door Twente-contract Kuiper |
| 10 jun. '09 | Doktoren oneens over voetblessure Arnautovic |
| 10 jun. '09 | Spelers AZ maken vrijdag kennis met Koeman |
| 10 jun. '09 | 'PSV hoopt Engelaar te huren van Schalke 04' |
| 10 jun. '09 | Assistent Ten Hag volgt Rutten naar PSV |
| 10 jun. '09 | 'Ajax wil Elia opnieuw losweken bij FC Twente' |
| 10 jun. '09 | Chelsea en Sevilla melden zich voor Dembele |
| 10 jun. '09 | 'PSV en Sparta azen op talent van Fortuna' |
| 10 jun. '09 | 'Vitesse wil ver gaan om Nilsson te behouden' |
| 9 jun. '09 | Cissé bevestigt: "Ik wil naar FC Twente" |
| 9 jun. '09 | 'ADO meldt zich bij transfervrije Oper' |
| 9 jun. '09 | Twente bevestigt vertrek Braafheid naar Bayern |
| Lees meer Eredivisie nieuws | |
| 1. | 0 | 0 | 2. | 0 | 0 | |||
| Bekijk ook de Eredivisie 2008-2009 stand, wedstrijden en nieuws. | ||||||||