Het laatste voetbalnieuws » Ivoorkust in thriller langs Kameroen
RSSVolg ons op TwitterVolg ons op Facebook

Voetbalnieuws

Ivoorkust in thriller langs Kameroen

Ivoorkust in thriller langs Kameroen

Gepubliceerd op zaterdag 4 februari 2006 om 21:23

Ivoorkust heeft zaterdag de halve finales van de Afrika Cup bereikt. De tegenstander van Nederland op het komende WK versloeg Kameroen na strafschoppen, 13-12. Nadat alle 22 spelers een strafschop hadden benut, faalde Barcelona-spits Eto'o bij zijn tweede beurt, waarna Drogba de beslissende inschoot voor Ivoorkust.

Na 90 minuten was het 0-0, Bakary Koné bracht Ivoorkust direct na aanvang van de verlenging aan de leiding. Hij benutte een rebound, de bal kwam na een schot van PSV'er Arouna Koné terug van de lat. Nadat Kameroen al op de lat had geschoten, viel de gelijkmaker luttele minuten later. Albert Meyong Ze scoorde.

Het duel was 90 minuten lang van laag niveau. Beide ploegen lieten weinig zien. Ivoorkust, in oranje tenues en zonder Bonaventure Kalou, had voorin Drogba en Arouna Koné als spitsenkoppel. Bij Kameroen was Eto'o de aanvalsleider, maar aan beide kanten viel weinig te beleven. Pas in de verlenging ontvlamde het duel enigszins, maar ook in die fase voerde voorzichtigheid de boventoon. De opvallend lange strafschoppenreeks bood uiteindelijk de toeschouwers nog wat vermaak.

Ivoorkust speelt de halve finale van de Afrika Cup tegen Nigeria, dat eerder op de dag eveneens na strafschoppen won van titelhouder Tunesië. De andere halve eindstrijd gaat tussen Egypte en Senegal, die vrijdag hun kwartfinales wonnen.

Nigeria zegevierde na strafschoppen met 7-6 over Tunesië. Na 90 en 120 minuten was het 1-1. Nigeria, waar na rust oud-Ajacied Kanu inviel, kwam in de eerste helft al vroeg op voorsprong via Obinna.

Nog geen tien minuten later kreeg Tunesië een strafschop, maar de Nigeriaanse doelman Enyeama keerde de inzet van Clayton. Na rust maakte Tunesië gelijk. Hagui scoorde met een kopbal.


Gerelateerd

Clubs

Ivoorkust
Kameroen

Tip:

Reacties

Meer voetbalnieuws

FCUpdate Social Media

De stand

Africa Cup
Groep A Groep B
1. Egypte 3 7   1. Kameroen 3 9
2. Ivoorkust 3 6   2. Congo 3 4
3. Marokko 3 2   3. Angola 3 4
4. Libië 3 1   4. Togo 3 0
Groep C Groep D
1. Guinea 3 9   1. Nigeria 3 9
2. Tunesië 3 6   2. Senegal 3 3
3. Zambia 3 3   3. Ghana 3 3
4. Zuid-Afrika 3 0   4. Zimbabwe 3 3
Bekijk ook de Africa Cup stand, wedstrijden en nieuws.