Het laatste voetbalnieuws » Sterke start brengt Heerenveen geen zege
RSSVolg ons op TwitterVolg ons op Facebook

Voetbalnieuws

Sterke start brengt Heerenveen geen zege

Sterke start brengt Heerenveen geen zege

Gepubliceerd op vrijdag 12 september 2008 om 22:37

SC Heerenveen heeft vrijdagavond twee punten laten liggen in de thuiswedstrijd tegen Heracles Almelo. De Friezen kwamen door twee goals van Danijel Pranjic snel op voorsprong, maar verzuimden het duel daarna op slot te gooien. Jan Wuytens en Bas Dost brachten de bezoekers vervolgens alsnog verrassend langszij.

Aan de hand van Pranjic waande de Friese ploeg zich na twaalf minuten al zeker van de winst. Met twee attente inzetten strafte hij gerommel in de defensie van Heracles af. Daarmee beleefde het elftal van coach Gert Heerkes wederom een belabberde start. In de eerste competitiewedstrijd van het seizoen tegen Feyenoord had Heracles zelfs binnen de eerste minuut al een tegengoal moeten slikken.

Hoewel de Almelose club de schade tegen de Rotterdammers nog wist te repareren, leek een dergelijk scenario tegen Heerenveen buiten bereik. De equipe van trainer Trond Sollied domineerde het duel en liet diverse grote kansen op een derde doelpunt liggen. Die nonchalance kwam de Friezen in de blessuretijd van de eerste helft duur te staan. Verdediger Jan Wuytens scoorde onverwacht de 2-1 uit een afgeslagen hoekschop.

Na rust kon Heerenveen met rommeliger spel niet opnieuw de boventoon voeren. De thuisclub verprutste de spaarzame uitgespeelde mogelijkheden en claimde tevergeefs twee strafschoppen bij arbiter Reinold Wiedemeijer. De gelijkmaker van Heracles hing steeds nadrukkelijker in de lucht en na 66 minuten velde Bas Dost het vonnis. De van FC Emmen overgenomen spits schoof de bal binnen na mistasten van doelman Brian Vandenbussche.

Sollied probeerde in het restant van de wedstrijd de winst te forceren met aanvallende wissels. Maar ook de rentree van Mika Väyrynen, teruggehaald van PSV, bracht geen soelaas. De Friezen hadden in de blessuretijd bovendien het geluk niet mee. Tot twee keer toe kopte Tim Breukers een kopbal van de lijn.

De komende dagen zal Sollied ongetwijfeld de nodige afwerkingsvormen doceren tijdens de trainingen. Met meer koelbloedigheid voor het vijandelijke doel had Heerenveen de winst zonder problemen op zak gehouden. De spelers van Heracles verlieten het Abe Lenstra Stadion met een gulle lach. De ploeg revancheerde zich voor de beschamende 9-0 nederlaag van vorig seizoen. En belangrijker; tegen twee sterke tegenstanders heeft Heracles bewezen dat het deze voetbaljaargang niet alleen naar beneden hoeft te kijken.


Gerelateerd

Wedstrijden

SC Heerenveen - Heracles Almelo

Clubs

Heracles Almelo
SC Heerenveen

Tip:

Reacties

Meer voetbalnieuws

Wedstrijdverloop

SC Heerenveen - Heracles Almelo 2-2
6'D. Pranjic1-0
13'D. Pranjic2-0
45'J. Wuytens2-1
66'B. Dost2-2
Lees alles over SC Heerenveen - Heracles Almelo

FCUpdate Social Media

De stand

nl Eredivisie 2008-2009
1. FC Groningen 0 0   2. NAC Breda 0 0
Bekijk ook de Eredivisie 2008-2009 stand, wedstrijden en nieuws.