Het laatste voetbalnieuws » Jans zet geen geld op landstitel voor FC Groningen
RSSVolg ons op TwitterVolg ons op Facebook

Voetbalnieuws

Jans zet geen geld op landstitel voor FC Groningen

Jans zet geen geld op landstitel voor FC Groningen

Gepubliceerd op maandag 29 september 2008 om 11:43

Of hij ook op zijn zestigste verjaardag nog trainer van FC Groningen is? Ron Jans schiet in de lach. "Nee, eerlijk gezegd denk ik niet dat ik dan hier nog zit. Maar FC Groningen zit dan nog wel in mijn hart."

Jans, die maandag wakker werd als vijftiger én als koploper van de Eredivisie, voegt er haastig aan toe dat hij absoluut geen plannen heeft om vroeger of later uit de Euroborg te vertrekken. Waarom zou hij ook? Heel Groningen loopt weg met hem. Volgens algemeen directeur Hans Nijland is Jans zelfs uitgegroeid tot het boegbeeld van de club. Dat bleek zondag wel na de inmiddels 'gebruikelijke' thuiszege op Feyenoord (3-1) toen het publiek hem massaal alvast toezong voor zijn vijftigste verjaardag.

"De ondergrens van FC Groningen komt steeds hoger te liggen", betoogt Jans, die met zeven seizoenen de langstdienende trainer in de Eredivisie is. "Dat neemt niet weg dat onze doelstelling van een plaats bij de eerste acht dit seizoen gehandhaafd blijft. Ook al staan we nu bovenaan. Hoger dan de achtste plaats mag natuurlijk ook, maar ik zie ons geen kampioen worden. Al zou ik dat niet erg vinden. Maar ik zou mijn geld er niet op zetten."

Vakman Jans staart zich niet blind op de eerste plaats, maar geniet er wel met volle teugen van. "Ik weet nog niet waar we met dit elftal precies staan. Of de uitwedstrijd tegen Ajax op 18 oktober een examen is? Laten we eerst komende zondag maar thuis van ADO Den Haag winnen. Op het moment dat wij gaan denken 'dat doen wij wel even' gaat het zeker fout. Een paar jaar geleden waren we ruim twintig duels in de Euroborg ongeslagen en toen kwam ook ADO plotseling voorbij. Het werd 2-5. Ja, dat kan ik me nog goed herinneren."

Jans in een onderonsje met Suarez
Jans in een onderonsje met Suarez

Volgens Jans, die afgelopen zomer een aanbieding van FC Twente afwimpelde, is zijn huidige selectie nog niet zo sterk als vorig seizoen tijdens de eerste competitiehelft. FC Groningen stond toen rond Kerstmis weliswaar vierde, maar had met spelers als Lindgren, Silva en Nevland grote jongens in huis. In januari waren ze echter vertrokken, nadat een seizoen eerder ook al groeibriljantje Suarez naar Ajax was verhuisd. "Nee, bang voor een nieuwe uittocht in januari ben ik niet. Dat is ook nog zo ver weg. Ik moet mijn schaatsen nog invetten. Misschien blijft iedereen wel en halen we er nog wat spelers bij. Een linkspoot die ook back kan spelen en een extra spits zouden niet verkeerd zijn."

Jans geeft daarmee aan dat de rek er bij FC Groningen nog lang niet uit is, ook al omdat de veelgeprezen scouting altijd wel weer met nieuwe versterkingen aankomt. Directeur Nijland heeft bovendien ruim 2 miljoen euro op de bank en wil op korte termijn de capaciteit van de uitpuilende Euroborg van 23.000 naar 35.000 bezoekers vergroten. Toch zal het op de langere termijn lastig blijven voor de Groningse club om opkomende talenten als Marcus Berg te behouden. De 22-jarige Zweed, zondag bekeken door de Zweedse bondscoach Lagerbäck, scoorde donderdag drie keer in het bekerduel met de amateurs van Hollandia (2-3) en zondag twee keer tegen Feyenoord.

"Marcus kan een absolute topspits worden. Hij kan bijna alles. Links en rechts schieten, koppen, sprinten. En hij is een knokker, een vechter. Marcus moet echter nog beter worden in de combinatie. Hij moet nog balvaster worden. En zijn Nederlands verdient ook nog enige aandacht. Zijn interviews doet hij nog in het Engels. Dat vind ik jammer. Hij durft het misschien nog niet. Maar bij FC Groningen zijn dat wel zaken die we goed in de gaten houden. De buitenlanders dienen zich bij ons aan de Nederlandse aanpak en speelwijze aan te passen. Wie daarin mee wil, gaat mee, anders maar niet."


Gerelateerd

Wedstrijden

FC Groningen - Feyenoord

Clubs

FC Groningen

Tip:

Voetbalkaartjes en voetbalreizen bestel je veilig op Sportstadion.nl

Reacties

Meer voetbalnieuws

Wedstrijdverloop

FC Groningen - Feyenoord 3-1
21'S. de Roover1-0
80'M. Berg2-0
87'A. Bahía2-1
90'M. Berg3-1
Lees alles over FC Groningen - Feyenoord

FCUpdate Social Media

De stand

nl Eredivisie 2008-2009
1. FC Groningen 0 0   2. NAC Breda 0 0
Bekijk ook de Eredivisie 2008-2009 stand, wedstrijden en nieuws.