Deze site brengt je het laatste voetbalnieuws, foto's, video's en interviews uit de voetbalwereld.
Dat alles 24 uur per dag, zeven dagen per week!
© 2004-2012 FCUpdate.nl Groningen

Ajax is zondag op bezoek bij SC Heerenveen zwaar onderuit gegaan. De uitstekend spelende Friese club verliet het veld met een klinkende 5-2 overwinning. Voor de ploeg van trainer Marco van Basten was het dit seizoen de derde keer op rij dat averij werd opgelopen in een uitduel.
Ajax was op basis van de recente optredens tegen SC Heerenveen nog met goede hoop naar Friesland gekomen. De Amsterdammers wonnen drie van de laatste vier duels in het Abe Lenstra Stadion. Trainer Marco van Basten besefte vooraf wel dat zijn elftal dit prille seizoen al vijf punten verspeelde op vreemde bodem. Bovendien ontbraken zondag de geblesseerden Maarten Stekelenburg, Gabri, Miralem Sulejmani, Oleguer, Ismail Aissati, Kennedy Bakircioglu, Jan Arie van der Heijden en Mitchell Donald.
![]() |
Niettemin sprak Van Basten, die in Friesland voor Dario Cvitanich koos in plaats van Siem de Jong, tijdens de voorbereiding op het duel ferme taal. "We hebben al verloren bij Willem II en in de Kuip gelijkgespeeld tegen Feyenoord. Het wordt nu tijd dat we een uitwedstrijd winnend afsluiten", aldus de oud-bondscoach. "Heerenveen is een goed op elkaar ingespeelde ploeg die in eigen stadion altijd kan rekenen op een fanatieke aanhang. Het wordt een behoorlijk zware klus, maar ook een mooie uitdaging."
De start van Ajax in het druilerige Heerenveen was echter dramatisch. Binnen acht minuten keken de hoofdstedelingen al tegen een 2-0 achterstand aan. In beide gevallen maakte de verdediging geen solide indruk. Zo kreeg Ajax de bal na vier minuten maar niet weg na een hoekschop. De inglijdende Gerald Sibon frommelde de bal uiteindelijk in het doel. Roy Beerens mocht kort daarop ongehinderd vanaf de flank naar binnen snijden en uithalen. Zijn raket sloeg fraai via de binnenkant van de paal tegen het net.
![]() |
Ajax, dat ook nog eens binnen tien minuten de gekwetste Eyong Enoh moest vervangen door Rasmus Lindgren, wekte voor rust niet de indruk bij machte te zijn de achterstand ongedaan te maken. De Amsterdammers voetbalden zeer slordig en wisten geen enkele fatsoenlijk uitgespeelde aanval op te zetten. De onmacht van Ajax werd in de blessuretijd van de eerste helft perfect uitgebeeld door Luis Suarez. De Uruguayaan schreeuwde moord en brand na zijn zoveelste fopduik en ontving van arbiter Pieter Vink een gele kaart.
![]() |
Het contrast met het enthousiast spelende SC Heerenveen was levensgroot. De equipe van Trond Sollied, waar de herstelde Kristian Bak Nielsen weer terugkeerde in de basis, vermaakte het publiek met soepel spel en zo nu en dan oogstrelende combinaties. Voor rust had de marge nog ruimer kunnen zijn. Sibon tikte onder meer op de paal en Christian Grindheim schoot rakeling naast. Pas twee minuten voor de thee kreeg Ajax de eerste kans van betekenis. Thomas Vermaelen zag zijn schot echter over het doel vliegen.
Voor zover de wedstrijd in de eerste helft nog niet was beslist, maakte SC Heerenveen al vlot na rust een einde aan alle Amsterdamse illusies. Uit een voorzet van Grindheim tikte Sibon in de 51ste minuut binnen bij de tweede paal. Danijel Pranjic legde net na het uur vanaf elf meter de vierde treffer in het net. Daarna ging de thuisclub iets te ver achterover leunen, waardoor Ajax zowaar iets terug kon doen. Klaas Jan Huntelaar (puike vrije trap) en Luis Suarez (strafschop) gaven de meegereisde fans nog iets te juichen.
![]() |
Vlak voor het einde legde Pranjic de eindstand vast. De Kroaat schoot zijn door Kenneth Vermeer gestopte penalty in de rebound raak. Gregory van der Wiel moest overigens na de bestrafte overtreding met zijn tweede geel naar de kant. Met de duidelijke zege geven de Friezen Van Basten een stapel huiswerk mee naar Amsterdam. De oefenmeester heeft echter de pech dat een groot deel van zijn selectie weer op pad moet vanwege internationale verplichtingen. Dat is een allerminst geruststellende gedachte met de thuiswedstrijd tegen de sterk spelende lijstaanvoerder FC Groningen voor de boeg.
| SC Heerenveen - Ajax 5-2 | ||
|---|---|---|
| 4' | B. Silva (e.d.) | 1-0 |
| 8' | R. Beerens | 2-0 |
| 51' | G. Sibon | 3-0 |
| 63' | D. Pranjic | 4-0 |
| 79' | K. Huntelaar | 4-1 |
| 81' | L. Suarez | 4-2 |
| 90' | D. Pranjic | 5-2 |
| Lees alles over SC Heerenveen - Ajax | ||
| SC Heerenveen - Ajax nieuws | |
|---|---|
| 6 okt. '08 | Ajacied Enoh ondergaat dinsdag scan |
| 6 okt. '08 | Beerens: "Score had nog hoger moeten uitvallen" |
| 6 okt. '08 | Huntelaar: "Pijnlijk, een regelrechte afgang" |
| 6 okt. '08 | De overwinning van Heerenveen op Ajax in beeld |
| 5 okt. '08 | Boze Van Basten hekelt 'mooiweervoetballers' Ajax |
| 5 okt. '08 | Van Basten ruimt basisplek in voor Cvitanich |
| 4 okt. '08 | Emanuelson terug bij Ajax, Leonardo valt af |
| 4 okt. '08 | Vermeer: "Ik moet deze grote kans pakken" |
| 3 okt. '08 | Van Basten gaat voor de overwinning bij Heerenveen |
| 3 okt. '08 | Ajax met goede herinneringen naar Heerenveen |
| Lees alles over SC Heerenveen - Ajax | |
| Ajax nieuws | |
| 26 mei. | Eriksen na de zomer nog Ajacied? "Voor 98% zeker" |
| Lees meer Ajax nieuws | |
| SC Heerenveen nieuws | |
| 26 mei. | 'West Ham biedt ruim acht miljoen voor Dost' |
| Lees meer SC Heerenveen nieuws | |
| Eredivisie nieuws | |
| 10 jun. '09 | AZ en Vitesse verrast door Twente-contract Kuiper |
| Lees meer Eredivisie nieuws | |
| 1. | 0 | 0 | 2. | 0 | 0 | |||
| Bekijk ook de Eredivisie 2008-2009 stand, wedstrijden en nieuws. | ||||||||