Het laatste voetbalnieuws » "Met alleen leuk kunnen voetballen, red je het niet"
RSSVolg ons op TwitterVolg ons op Facebook

Voetbalnieuws

"Met alleen leuk kunnen voetballen, red je het niet""Met alleen leuk kunnen voetballen, red je het niet"

"Met alleen leuk kunnen voetballen, red je het niet"

Gepubliceerd op maandag 20 oktober 2008 om 01:55

Een half jaar geleden, na een 3-1 nederlaag geleden bij NAC Breda, luidde Kevin Hofland de noodklok. Hij hekelde de instelling van een aantal van zijn medespelers en constateerde dat sommige jongens met een verkeerde instelling het veld in stapten. Zondag, na de nederlaag tegen Willem II, gebeurde exact hetzelfde. Hofland haalde flink uit naar zijn teamgenoten, maar ook Michael Mols was kritisch. "Als iedereen nu niet wakker is, weet ik het ook niet meer."

"Iedereen kan een keer een slechte dag hebben, maar je moet altijd bereid zijn om keihard te werken. Je kan je ploeg niet in de steek laten en dat gebeurt nu wel. Slecht voetballen kan, slecht werken niet", zei Hofland eind maart, na de nederlaag tegen NAC Breda. De verdediger hoopte ongetwijfeld dat iedereen lering zou trekken uit deze wedstrijd, maar er lijkt sindsdien niets te zijn veranderd. Zondag, nadat Feyenoord de vierde nederlaag van het seizoen leed en afgleed naar de vijftiende plek in de Eredivisie, herhaalde Hofland zijn woorden.

"Iedereen kan leuk voetballen, maar daarmee alleen red je het niet", zei hij. "Tegen Ajax en Kalmar (uit) hebben we laten zien waartoe we in staat zijn, als we vanaf de eerste minuut met de juiste instelling spelen. Dat moeten we elke wedstrijd brengen."

"Wie niet mee wil, haakt af"

"Het heeft allemaal met mentaliteit en instelling te maken, daarom ben ik zo boos nu. Tegen Willem II probeerde ik tijdens de wedstrijd nog wel mensen op scherp te zetten door ze uit te schelden en te coachen, maar eigenlijk moet dat toch niet nodig zijn? Ik vind dat de juiste instelling uit jezelf moet komen. Als je voor een club als Feyenoord speelt moet je toch elke wedstrijd vanaf het eerste fluitsignaal keihard knokken? Ik kan hier echt heel kwaad om worden." Hofland noemt de huidige prestaties van Feyenoord 'schandalig' en vindt het tijd om harde maatregelen te nemen. "We moeten de koppen bij elkaar steken, elkaar eens goed de waarheid zeggen. En wie niet mee wil, haakt maar af. Zo simpel is het. Iedereen moet eens goed in de spiegel kijken. Je mag je eigen club niet verloochenen."

De verdediger staat niet alleen in zijn kritiek. Ook routinier Michael Mols, die op de bank begon, beseft dat er 'iets' ontbreekt in dit Feyenoord. "Neem de wedstrijd van zondag, tegen Willem II. De tweede helft speelden we ineens wél prima. Als je zo vanaf de eerste minuut speelt, moet ik nog zien wat het resultaat wordt. We moeten vanaf het eerste fluitsignaal laten zien dat we willen winnen. Of dit een soort 'wake up-call' is? Nou, als iedereen nu niet wakker is, weet ik het ook niet meer."

Mols mist een 'type-Wouters'
Mols mist een 'type-Wouters'

"Iedereen moet beseffen dat we Feyenoord zijn, niet één of andere degradatiekandidaat", vervolgt de 37-jarige aanvaller, die wel een idee heeft waar het aan schort in dit Feyenoord. "We hebben in onze ploeg niet echt een soort voetballer, die het vuurtje opstookt. Een type-Jan Wouters of Mark van Bommel, zeg maar. Daar ontbreekt het misschien soms wel eens aan."

De grote vraag is natuurlijk: hoe moet het nu verder met Feyenoord? Met vier punten uit de eerste zes wedstrijden is de ploeg al lang geen titelkandidaat meer, terwijl ook de concurrenten in de strijd om Europees voetbal uit het zicht beginnen te verdwijnen. "Het belangrijkste is om positief te blijven, hoe moeilijk dat soms ook is", zegt aanvoerder Giovanni van Bronckhorst. "In de voetballerij kunnen dingen zomaar omslaan. Maar laten we hopen dat dat moment snel komt, want als het lang zo doorgaat wordt Europees voetbal inderdaad ook een moeilijk verhaal."


Door: Roland Mather


Gerelateerd

Wedstrijden

Willem II - Feyenoord

Clubs

Feyenoord

Personen

Kevin Hofland
Michael Mols

Tip:

Voetbalkaartjes en voetbalreizen bestel je veilig op Sportstadion.nl

Reacties

Meer voetbalnieuws

Wedstrijdverloop

Willem II - Feyenoord 1-0
22'F. Demouge1-0
Lees alles over Willem II - Feyenoord

FCUpdate Social Media

De stand

nl Eredivisie 2008-2009
1. FC Groningen 0 0   2. NAC Breda 0 0
Bekijk ook de Eredivisie 2008-2009 stand, wedstrijden en nieuws.