Het laatste voetbalnieuws » McClaren: "We moeten nog constanter worden"
RSSVolg ons op TwitterVolg ons op Facebook

Voetbalnieuws

McClaren: "We moeten nog constanter worden"McClaren: "We moeten nog constanter worden"

McClaren: "We moeten nog constanter worden"

Gepubliceerd op vrijdag 24 oktober 2008 om 00:00

Na de zege op Santander (1-0) in eigen huis heeft FC Twente het in zich het internationale seizoen aardig gestalte te geven. Tussen de zware opdrachten van de komende weken hoeft maar één uitschieter te zitten en de Enschedeërs gaan zowaar Europees overwinteren.

Manchester City (uit), Schalke 04 (thuis) en Paris Saint Germain (uit) zijn de volgende opponenten in de groepsfase. Eén zege is waarschijnlijk voldoende om de groepsfase te overleven. "Dit is een heel mooi begin", zei Steven McClaren, de coach. McClaren stond al eens in de eindstrijd van het toernooi, als trainer van Middlesbrough. De voormalig Engels bondscoach verloor destijds. Hij heeft nog iets goed te maken, meldde de UEFA in de voorbeschouwing op het treffen van donderdag in de bijna volle Grolsch Veste.

FC Twente stond ook al eens in de finale, in 1975. Onder leiding van "Spitz" Kohn ging het destijds om een tweestrijd met Borussia Mönchengladbach, dat met tal van vermaarde Duitse internationals een maatje te groot was. Zover zullen de Enschedeërs nu niet reiken. "We zijn nu niet direct de favoriet", zei McClaren.

Het Twente van toen was een gelouterd elftal, in een tijd dat Nederland de concurrentie met de andere toonaangevende voetballanden nog aankon. Nu heeft McClaren een elftal in opbouw onder zijn hoede, dat nationaal hooguit een subtopper is en internationaal blij is met elke zege. "We wilden heel graag winnen", zei McClaren over het duel met Racing Santander. "Van de spanning vielen we na de rust terug."

In het eerste deel echter was het spel van FC Twente aardig. Niet eerder zag McClaren het team onder zijn leiding zo goed spelen. "Wat we moeten leren is nog constanter te worden. Het goede niveau een heel duel vasthouden. Desondanks ben ik tevreden met wat de jongens hebben laten zien."

Al na zes minuten scoorde Romano Denneboom, op aangeven van de beste man, Kenneth Perez. In het vervolg van deel I kreeg FC Twente kansen verder uit te lopen. Die werden niet benut. Na de hervatting was het spel beduidend minder. "Gelukkig hebben we ook in die fase nauwelijks kansen weggegeven", zei McClaren. "Daardoor hebben we vrij probleemloos gewonnen."


Gerelateerd

Wedstrijden

FC Twente - Racing Santander

Clubs

FC Twente
Racing Santander

Tip:

Voetbalkaartjes en voetbalreizen bestel je veilig op Sportstadion.nl

Reacties

Meer voetbalnieuws

Wedstrijdverloop

FC Twente - Racing Santander 1-0
Lees alles over FC Twente - Racing Santander

FCUpdate Social Media

De stand

UEFA Cup
Groep A Groep B
1. Manchester City 4 7   1. Kharkiv 4 10
2. FC Twente 4 6   2. Galatasaray 4 9
3. PSG 4 5   3. Olympiakos 4 6
4. Racing 4 5   4. Hertha BSC 4 2
5. Schalke 4 4   5. Benfica 4 1
Groep C Groep D
1. Standard 4 9   1. Udinese 4 9
2. Stuttgart 4 7   2. Tottenham 4 7
3. Sampdoria 4 7   3. NEC 4 6
4. Sevilla FC 4 6   4. Spartak 4 4
5. Partizan 4 0   5. Dinamo 4 3
Groep E Groep F
1. Wolfsburg 4 10   1. Hamburger SV 4 9
2. AC Milan 4 8   2. Ajax 4 7
3. Braga 4 6   3. Aston Villa 4 6
4. Portsmouth 4 4   4. MSK Zilina 4 4
5. H'veen 4 0   5. Slavia Praag 4 2
Groep G Groep H
1. St.Etienne 4 8   1. CSKA Moskou 4 12
2. Valencia 4 6   2. Deportivo 4 7
3. Kopenhagen 4 5   3. Lech Poznan 4 5
4. Club Brugge 4 3   4. Nancy 4 4
5. Rosenborg BK 4 2   5. Feyenoord 4 0
Bekijk ook de UEFA Cup stand, wedstrijden en nieuws.