Deze site brengt je het laatste voetbalnieuws, foto's, video's en interviews uit de voetbalwereld.
Dat alles 24 uur per dag, zeven dagen per week!
© 2004-2012 FCUpdate.nl Groningen

AZ heeft zich met de zevende competitiezege weer aan de kop van de Eredivisie gevoegd. De ploeg van trainer Louis van Gaal rekende zondag voor eigen publiek af met FC Twente: 3-0. Invaller Ari was twee keer trefzeker, topscorer Mounir El Hamdaoui pikte ook een goal mee.
AZ legde de basis voor de overwinning in de slotfase van een weinig sprankelende eerste helft, toen binnen vier minuten twee keer trefzeker werd uitgehaald. Daarmee beloonden de Alkmaarders, die de geblesseerde Stijn Schaars en Kew Jaliens moesten missen, zichzelf ruim voor het lichte speloverwicht. De thuisclub vreesde FC Twente voor rust ogenschijnlijk te veel om hartstochtelijk voor de aanval te kiezen.
![]() |
Graziano Pellè, dit seizoen in de Eredivisie nog zonder treffer, speelde in het winderige DSB Stadion een hoogst ongelukkige wedstrijd voor AZ. De Italiaanse aanvaller verzuimde na een kwartier een veelbelovende voorzet van Nick van der Velden tot doelpunt te promoveren. Eerst bleek doelman Sander Boschker een te groot obstakel, daarna manouvreerde Pellè zich in de rebound in buitenspelpositie.
De recordaankoop moest zich bovendien na een half uur geblesseerd laten vervangen. In de catacomben van het DSB Stadion zal hij met gemengde gevoelens hebben vernomen dat zijn vervanger Ari slechts binnen enkele minuten wél trefzeker was. De kleine Braziliaan tikte een uitstekende voorzet van Maarten Martens binnen. Kort daarop tekende Mounir El Hamdaoui na een combinatie door het centrum met zijn dertiende competitiegoal voor de 2-0.
![]() |
FC Twente, dat afgelopen donderdag nipt onderuit was gegaan bij Manchester City in de UEFA Cup (3-2), had in Eljero Elia zijn gevaarlijkste man. De rappe flankspeler moest het bij gebrek aan vrijstaande medespelers echter te vaak zelf oplossen. Aanvalscompanen Blaise N'Kufo - die nog wel kansrijk naast de paal kopte - en Romano Denneboom zaten niet goed in de wedstrijd.
AZ maakte binnen een kwartier in de tweede helft een definitief einde aan de illusies over een Enschedese comeback. Nadat David Mendes da Silva eerst nog met een vlammende uithaal de paal had geraakt, kopte Ari geheel vrijstaand een voorzet van El Hamdaoui raak. De Zuid-Amerikaan vermaakte het publiek in het vervolg van het duel nog met enkele hoogstandjes, wat hem een open doekje van de supporters opleverde.
De formatie van trainer Steve McClaren maakte na rust een lusteloze indruk en wist vrijwel geen enkele acceptabele aanval te produceren. Na de derde AZ-treffer leken de Tukkers vooral te hunkeren naar het laatste fluitsignaal van scheidsrechter Pieter Vink. Ondanks de nederlaag blijft FC Twente wel de zevende positie in het klassement innnemen.
| AZ - FC Twente 3-0 | ||
|---|---|---|
| 36' | Ari | 1-0 |
| 40' | M. El Hamdaoui | 2-0 |
| 58' | Ari | 3-0 |
| Lees alles over AZ - FC Twente | ||
| AZ - FC Twente nieuws | |
|---|---|
| 10 nov. '08 | Pellè blijft twee weken in de ziekenboeg |
| 10 nov. '08 | Martens: "AZ blijft gaan voor de eerste vijf" |
| 10 nov. '08 | El Hamdaoui: "Scoren heeft altijd al in me gezeten" |
| 10 nov. '08 | Video: Wielaert en Elia over verlies tegen AZ |
| 9 nov. '08 | AZ minimaal een maand zonder Jaliens |
| 9 nov. '08 | Van Gaal trots op AZ na knappe winst op Twente |
| 9 nov. '08 | Swerts en Pocognoli in basis AZ, Schaars ontbreekt |
| 8 nov. '08 | Van Gaal: "Seks voor de wedstrijd goede zaak" |
| 7 nov. '08 | Blessures bij AZ'ers Jaliens en Schaars |
| Lees alles over AZ - FC Twente | |
| FC Twente nieuws | |
| 24 mei. | Breukers praat probleem met Heracles uit |
| Lees meer FC Twente nieuws | |
| AZ nieuws | |
| 26 mei. | V/d Vaart raadt Maher buitenlandse transfer af |
| Lees meer AZ nieuws | |
| Eredivisie nieuws | |
| 10 jun. '09 | AZ en Vitesse verrast door Twente-contract Kuiper |
| Lees meer Eredivisie nieuws | |
| 1. | 0 | 0 | 2. | 0 | 0 | |||
| Bekijk ook de Eredivisie 2008-2009 stand, wedstrijden en nieuws. | ||||||||