Het laatste voetbalnieuws » Groep D: NEC zorgt voor sensatie in UEFA Cup
RSSVolg ons op TwitterVolg ons op Facebook

Voetbalnieuws

Groep D: NEC zorgt voor sensatie in UEFA CupGroep D: NEC zorgt voor sensatie in UEFA Cup

Groep D: NEC zorgt voor sensatie in UEFA Cup

Gepubliceerd op donderdag 18 december 2008 om 22:36

NEC heeft een stukje voetbalgeschiedenis geschreven. De club van coach Mario Been, die een jaar geleden nog bijna onderaan stond in de Eredivisie, plaatste zich donderdag voor het eerst in de clubhistorie voor de derde ronde van de UEFA Cup. Udinese werd met 2-0 verslagen en dat was, omdat Spartak Moskou niet verder kwam dan 2-2 tegen Tottenham Hotspur, ruim voldoende om door te bekeren.

Het scenario leek vooraf zo ideaal voor NEC: de ploeg speelde in eigen stadion, op volle oorlogssterkte, tegen een ploeg waarvoor eigenlijk niets meer op het spel stond. Bovendien speelde de concurrent, Spartak Moskou, een uitwedstrijd tegen Tottenham Hotspur. NEC, dat dus op papier een veel makkelijkere wedstrijd had, hoefde tegen Udinese 'alleen maar' eenzelfde resultaat neer te zetten als Spartak in Londen.

NEC, dat in de hele clubhistorie pas één keer (in het seizoen 1983/1984) een Europese ronde overleefde, had dus een uitgelezen kans om geschiedenis te schrijven. Maar er waren nog geen 45 minuten gespeeld, toen al deze dromen over Europese overwintering de prullenbak in leken te kunnen. NEC zelf deed weinig mis, het stond nog steeds 0-0 gelijk, maar in Londen ging het helemaal fout. Spartak nam zeer verrassend een 0-2 voorsprong, door twee treffers van de pas 20-jarige Russische belofte Artem Dzuba.

Deze tussenstand in Londen sijpelde uiteraard ook door in het McDos Goffertstadion en gaf de Nijmeegse burger niet bepaald moed. Want als de stand in Rusland zo zou blijven, moest NEC ook met 2-0 winnen om toch nog door te gaan. En afgaand op de eerste helft, waarin NEC weliswaar domineerde maar amper kansen wist te creëren, behoorde een dergelijk resultaat niet bepaald tot de mogelijkheden. Voor de pauze hadden alleen Van Beukering, Bouaouzan en Schöne voor gevaar gezorgd, maar echte kansen kon je dat niet noemen.

Na de pauze gooide NEC, in de wetenschap dat er weinig meer te verliezen viel, alle schroom van zich af. De ploeg zocht op een hartverwarmende manier de aanval en kreeg bovendien hulp van Tottenham. De Engelsen maakten na ruim een uur de 1-2 tegen Spartak, waardoor NEC op dat moment nog maar één doelpunt nodig had om alsnog door te gaan. De 2-2 van Tottenham-middenvelder Tom Huddlestone enkele minuten later veranderde niets aan die situatie, maar luttele seconden nadat het nieuws over dit tweede Londense doelpunt doorkwam in Nijmegen, sloeg NEC zelf toe. Uitgerekend Collins John, de aanwinst die na maanden van blessureleed eigenlijk al bestempeld was als miskoop, brak de ban met een fraai schot.

Deze 1-0 zorgde voor enorme hysterie in Nijmegen. De ploeg die exact een jaar geleden nog in rechtstreeks degradatiegevaar verkeerde, stond nu op de drempel van Europese overwintering. De hysterie werd alleen maar groter, toen Jhon van Beukering vanuit de kluts de 2-0 binnenschoot. De spits zorgde hiermee voor de definitieve beslissing. Want met 2-0 in Nijmegen en 2-2 in Londen, moest Spartak nog twee keer scoren tegen Tottenham om het feestje van NEC alsnog te verstieren. Dat gebeurde niet, waardoor in Nijmegen een waar volksfeest losbarstte. NEC speelt, net zoals clubs als Werder Bremen, FC Zenit, AC Milan, CSKA Moskou, Olympique Marseille, Valencia en Hamburger SV, ook na de winter in de UEFA Cup.


Gerelateerd

Wedstrijden

Tottenham Hotspur - Spartak Moskou
NEC - Udinese

Clubs

Spartak Moskou
NEC
Tottenham Hotspur
Udinese

Tip:

Tottenham Hotspur tickets

Reacties

Meer voetbalnieuws

Wedstrijdverloop

Tottenham Hotspur - Spartak Moskou 2-2
Lees alles over Tottenham Hotspur - Spartak Moskou
NEC - Udinese 2-0
Lees alles over NEC - Udinese

FCUpdate Social Media

De stand

UEFA Cup
Groep A Groep B
1. Manchester City 4 7   1. Kharkiv 4 10
2. FC Twente 4 6   2. Galatasaray 4 9
3. PSG 4 5   3. Olympiakos 4 6
4. Racing 4 5   4. Hertha BSC 4 2
5. Schalke 4 4   5. Benfica 4 1
Groep C Groep D
1. Standard 4 9   1. Udinese 4 9
2. Stuttgart 4 7   2. Tottenham 4 7
3. Sampdoria 4 7   3. NEC 4 6
4. Sevilla FC 4 6   4. Spartak 4 4
5. Partizan 4 0   5. Dinamo 4 3
Groep E Groep F
1. Wolfsburg 4 10   1. Hamburger SV 4 9
2. AC Milan 4 8   2. Ajax 4 7
3. Braga 4 6   3. Aston Villa 4 6
4. Portsmouth 4 4   4. MSK Zilina 4 4
5. H'veen 4 0   5. Slavia Praag 4 2
Groep G Groep H
1. St.Etienne 4 8   1. CSKA Moskou 4 12
2. Valencia 4 6   2. Deportivo 4 7
3. Kopenhagen 4 5   3. Lech Poznan 4 5
4. Club Brugge 4 3   4. Nancy 4 4
5. Rosenborg BK 4 2   5. Feyenoord 4 0
Bekijk ook de UEFA Cup stand, wedstrijden en nieuws.