Deze site brengt je het laatste voetbalnieuws, foto's, video's en interviews uit de voetbalwereld.
Dat alles 24 uur per dag, zeven dagen per week!
© 2004-2012 FCUpdate.nl Groningen

De Eredivisie heeft er een smaakmaker bij. Chelsea-huurling Ben Sahar bewees zaterdag tegen Willem II direct dat De Graafschap met hem goud in huis gehaald heeft. Met een fraai doelpunt besliste de Israëliër de wedstrijd (1-0).
![]() |
Sahar maakte tegen Willem II zijn debuut in de Eredivisie. De 19-jarige aanvaller had voorin gezelschap van een andere tiener, de één jaar jongere Luuk de Jong. Het tweetal bezorgde de defensie van Willem II met name in de eerste helft handenvol werk. Sahar was constant aanspeelbaar, slim in de duels en doelgericht, De Jong bracht lengte en loopvermogen.
Het was dan ook niet verwonderlijk dat een combinatie tussen beide spitsen tot de openingstreffer leidde. Op aangeven van De Jong zorgde Sahar, na ruim een kwartier, op knappe wijze voor de 1-0. Op de rand van het strafschopgebied dolde hij zijn tegenstander en krulde hij de bal over doelman Aerts in de verre hoek.
Op die voorsprong viel weinig af te dingen. Qua kansen was er weinig verschil tussen beide teams, maar De Graafschap knokte voor elke meter en liet meer dan Willem II zien dat het wilde winnen. De Tilburgers hoopten slechts op een ingeving van Frank Demouge, met dertien treffers topscorer van de club, maar die kwam amper in de buurt van het Doetinchemse doel.
![]() |
| Luuk de Jong in duel met Steef Nieuwendaal |
Na rust daalde de amusementswaarde. De Graafschap liet Willem II het spel maken, maar daar slaagden de gasten slechts zelden in. Kansen op de gelijkmaker waren er lange tijd dan ook amper. Slechts een kopbal van Rens van Eijden bracht enige opwinding, al hoefde keeper Erik Heijblok niet eens in actie te komen.
Het was wel het sein voor Willem II opportunistisch naar de gelijkmaker op jacht te gaan. Opnieuw was Van Eijden gevaarlijk met het hoofd, maar de vingertoppen van Heijblok en de paal voorkwamen een treffer. Aan de overzijde was Sahar dicht bij een tweede doelpunt, maar ditmaal kreeg Aerts er wel een hand tegen. Vlak voor tijd raakte invaller Robbemond nog de paal.
| De Graafschap - Willem II 1-0 | ||
|---|---|---|
| 17' | B. Sahar | 1-0 |
| Lees alles over De Graafschap - Willem II | ||
| 1. | 0 | 0 | 2. | 0 | 0 | |||
| Bekijk ook de Eredivisie 2008-2009 stand, wedstrijden en nieuws. | ||||||||