Deze site brengt je het laatste voetbalnieuws, foto's, video's en interviews uit de voetbalwereld.
Dat alles 24 uur per dag, zeven dagen per week!
© 2004-2012 FCUpdate.nl Groningen

Koploper AZ heeft ondanks een 1-0 achterstand bij rust een ruime zege geboekt op ADO Den Haag: 4-1. Christiaan Kum zette de Hagenezen vijf minuten voor de theepauze verrassend op voorsprong, maar in het tweede bedrijf kantelden Moussa Dembélé, Maarten Martens, Mounir El Hamdaoui en Nick van der Velden de score namens de Alkmaarders.
De Alkmaarders kwamen door de zege - de 23e van het seizoen - weer een stap dichter bij het kampioenschap. Met nog vijf duels te gaan is de voorsprong op nummer twee FC Twente elf punten. Volgende week gaat AZ op bezoek bij NAC Breda, met ADO de enige ploeg die AZ dit seizoen wist te verslaan.
![]() |
AZ had een kwartier nodig om op gang te komen, maar begon daarna aan een belegering van het doel van Boy Waterman. De keeper groeide uit tot de opvallendste man op het veld. Voor Waterman, die dit seizoen bij AZ overbodig werd bevonden en op huurbasis vertrok naar Den Haag, was het sowieso al een speciale wedstrijd. Hij hield zijn ploeg in de eerste helft met diverse knappe reddingen op de been.
Waterman viel echter ook op door twee rare acties bij het uitkomen. Na twintig minuten kwam hij ver uit zijn doel in een poging om een hoekschop te voorkomen. De doelman speelde de bal echter knullig in de voeten van Maarten Martens, die net naast het lege doel schoot. Even later liet Waterman zich op de rand van zijn strafschopgebied verrassen door Dembélé. De Haagse keeper had echter het geluk dat de Belg onderuit gleed en de bal liggend op de grond niet meer de juiste richting mee kon geven.
![]() |
Op het moment dat iedereen wachtte op een doelpunt van AZ, sloegen de bezoekers verrassend toe. Richard Knopper legde de bal vijf minuten voor rust uit een vrije trap precies op het hoofd van centrale verdediger Christian Kum, die keeper Joey Didulica vervolgens passeerde: 0-1.
Het zelfvertrouwen bij AZ is echter zo groot dat de ploeg van Van Gaal ook door zeldzame tegentreffers niet in paniek raakt. De Alkmaarders gingen onverstoorbaar door met aanvallen en kort na rust moest Waterman uiteindelijk toch capituleren. In eerste instantie bracht hij nog redding op een schot van Dembélé, even later vond de Belgische spits wel het net (1-1).
![]() |
Dembélé was de hele wedstrijd door een plaag voor de ADO-verdedigers. De sterke Belg mocht van Van Gaal weer op zijn geliefde positie naast El Hamdaoui voetballen, omdat middenvelder David Mendes da Silva weer fit is. Dembélé was nauwelijks van de bal te krijgen en zo een ideale kapstok voor het aanvalsspel van AZ.
Na ruim een uur spelen drukte AZ het krachtsverschil met ADO eindelijk uit op het scorebord. Martens zette de aanval zelf op, kreeg de bal via ADO-verdediger Mitchell Piqué ietswat gelukkig terug en kopte vervolgens attent raak: 2-1. Tien minuten voor tijd prikte El Hamdaoui nog zijn 21e treffer van het seizoen binnen, even later voerde invaller Nick van der Velden de score op tot 4-1.
| AZ - ADO Den Haag 4-1 | ||
|---|---|---|
| 40' | C. Kum | 0-1 |
| 50' | M. Dembélé | 1-1 |
| 61' | M. Martens | 2-1 |
| 79' | M. El Hamdaoui | 3-1 |
| 83' | N. van der Velden | 4-1 |
| Lees alles over AZ - ADO Den Haag | ||
| AZ - ADO Den Haag nieuws | |
|---|---|
| 5 apr. '09 | Martens: "Nu moeten we het afmaken" |
| 5 apr. '09 | Wetzel: "Verliezen mag, maar niet zo" |
| 4 apr. '09 | Van Gaal vol lof over 'galavoorstelling' van AZ |
| 3 apr. '09 | Van Gaal houdt Moisander en Moreno aan de kant |
| Lees alles over AZ - ADO Den Haag | |
| ADO Den Haag nieuws | |
| 21 mei. | Contractverlenging Vicento bij ADO beklonken |
| 18 mei. | Poepon kan rekenen op Duitse belangstelling |
| 16 mei. | 'ADO en Feyenoord ver uit elkaar over Immers' |
| Lees meer ADO Den Haag nieuws | |
| AZ nieuws | |
| 26 mei. | V/d Vaart raadt Maher buitenlandse transfer af |
| 21 mei. | Maher kiest definitief voor Nederland |
| 17 mei. | Verbeek niet tevreden met handelswijze Ajax |
| Lees meer AZ nieuws | |
| Eredivisie nieuws | |
| 10 jun. '09 | AZ en Vitesse verrast door Twente-contract Kuiper |
| 10 jun. '09 | Doktoren oneens over voetblessure Arnautovic |
| 10 jun. '09 | Spelers AZ maken vrijdag kennis met Koeman |
| Lees meer Eredivisie nieuws | |
| 1. | 0 | 0 | 2. | 0 | 0 | |||
| Bekijk ook de Eredivisie 2008-2009 stand, wedstrijden en nieuws. | ||||||||