Het laatste voetbalnieuws » Ajax neemt laat afstand van ADO Den Haag
RSSVolg ons op TwitterVolg ons op Facebook

Voetbalnieuws

Ajax neemt laat afstand van ADO Den HaagAjax neemt laat afstand van ADO Den HaagAjax neemt laat afstand van ADO Den Haag

Ajax neemt laat afstand van ADO Den Haag

Gepubliceerd op zondag 27 september 2009 om 14:40

Ajax heeft zondagmiddag ADO Den Haag (3-0) verslagen dankzij de eerste competitietreffers van twee nieuwelingen. Demy de Zeeuw en invaller Marko Pantelic hielden de huidige nummer drie van de Eredivisie in het spoor van PSV en FC Twente, die nog altijd een puntje meer hebben. Siem de Jong bepaalde in de slotminuut de eindstand. 

Ajax had het vooral voor rust moelijk met ADO Den Haag, dat in de tweede helft weinig meer klaarspeelde in de ArenA. De thuisclub kwam in de 26e minuut bij toeval op voorsprong toen rechtsback Kai van Hese de bal toevallig voor de voeten van Demy de Zeeuw trapte (1-0).

Ajax mocht zich aanrekenen dat het ondanks het vele balbezit vooral in de eerste helft nauwelijks uitgespeelde kansen kreeg. De thuisploeg vertrouwde voorin vooral op een bevlieging van topschutter Luis Suarez. De topschutter van Ajax zou het een stuk makkelijker krijgen als zijn ploeg over echte vleugelspitsen zou beschikken.

Trainer Martin Jol probeerde in de aanloop van het seizoen vergeefs Eljero Elia naar de ArenA te halen. Ajax voetbalt deze competitie voornamelijk met middenvelders op de flanken omdat Hamburger SV meer voor de linksbuiten van FC Twente wilde betalen. Kennedy Bakircioglü en Ismaïl Aissati mochten tegen ADO Den Haag beginnen. Ze haalden nauwelijks de achterlijn en kwamen zelden tot een fatsoenlijke voorzet.

Dennis Rommedahl mocht na rust Bakircioglü aflossen. De snelle Deen sprintte wel af en toe zijn tegenstander voorbij maar bracht sporadisch een medespeler in stelling. Zo was Ajax ook tegen ADO Den Haag weer sterk afhankelijk van een geniale ingeving van Suarez, een spits die gelukkig voor Jol zelden geblesseerd is en ook nog wel even in Amsterdam wil blijven. Helaas voor Ajax kan dit laatste in de winterstop zo maar veranderen als een club als Barcelona interesse toont.

Suarez vermaakte het thuispubliek vlak na rust toen hij een bal achter zijn standbeen op het hoofd van Cvitanich legde. Deze actie was waarschijnlijk de hele wereld overgegaan als de Argentijn niet over de lat had gekopt. Suarez schoot even later zelf op de lat. De Zeeuw, de maker van de maker van de openingstreffer, stond in de 71e minuut ook aan de basis van het tweede doelpunt van de thuisploeg. De middenvelder bediende Suarez, die het overzicht hield en de zojuist ingevallen Marko Pantelic zijn eerste treffer voor Ajax gunde (2-0).

Positief voor Ajax was ook dat het voor de zesde keer in acht competitieduels zonder tegentreffer bleef. De Amsterdammers verspeelden de laatste vijf jaar de landstitel omdat ze ongeveer twee keer zo veel doelpunten tegen kregen dan PSV en AZ.


Gerelateerd

Wedstrijden

Ajax - ADO Den Haag

Clubs

Ajax
ADO Den Haag

Competities

Eredivisie

Tip:

Voetbalkaartjes en voetbalreizen bestel je veilig op Sportstadion.nl

Reacties

Meer voetbalnieuws

Wedstrijdverloop

Ajax - ADO Den Haag 3-0
25'D. de Zeeuw1-0
70'M. Pantelic2-0
90'S. de Jong3-0
Lees alles over Ajax - ADO Den Haag

FCUpdate Social Media

De stand

nl Eredivisie 2009-2010
1. FC Twente 34 86   10. NAC Breda 34 46
2. Ajax 34 85   11. SC Heerenveen 34 37
3. PSV 34 78   12. VVV Venlo 34 35
4. Feyenoord 34 63   13. NEC 34 33
5. AZ 34 62   14. Vitesse 34 32
6. Heracles Almelo 34 56   15. ADO Den Haag 34 30
7. FC Utrecht 34 53   16. Sparta 34 26
8. FC Groningen 34 49   17. Willem II 34 23
9. Roda JC Kerkrade 34 47   18. RKC Waalwijk 34 15
Bekijk ook de Eredivisie 2009-2010 stand, wedstrijden en nieuws.