
FC Twente heeft de fraaie zege op Fenerbahçe in de Europa League geen vervolg gegeven met een nieuwe driepunter. De Enschedeërs bleven voor eigen publiek op 0-0 steken tegen Steaua Boekarest. Ondanks het puntenverlies blijft de ploeg nog wel aan de leiding in groep H.
Met de overwinning in de heksenketel van Fenerbahçe maakte FC Twente twee weken geleden indruk op de rest van Europa. De nummer twee van de Eredivisie knokte zich in Turkije knap terug van een achterstand. Dankzij twee late doelpunten van Blaise N'Kufo zegevierden de Tukkers met 1-2. Steaua kwam tijdens de eerste speelronde niet verder dan een gelijkspel tegen FC Sheriff Tiraspol uit Moldavië (0-0).
![]() |
Met de drie punten op zak presenteerde FC Twente zich tegen Steaua allerminst als een geoliede machine. De Enschedese club grossierde in foute passes, waardoor de Roemenen enkele keren voor het doel van Sander Boschker verschenen. Spits Pantelis Kapetanos was in vrijwel alle gevallen het eindpunt van de counters van Steaua. De Griek had zijn vizier tot opluchting van het thuispubliek niet op scherp staan.
Bij FC Twente, waar Cheick Tioté op het middenveld de voorkeur kreeg boven Theo Janssen, ontpopte Kenneth Perez zich voor rust tot de gevaarlijkste man. De spelmaker was in de zeventiende minuut dicht bij de openingstreffer. Zijn geplaatste bal werd door goalie Robinson Zapata ternauwernood uit de rechter benedenhoek getikt. De Deen zag later nog een diagonale schuiver voorlangs glijden.
![]() |
Centrumspits N'Kufo deed van zich spreken met een schot net naast de paal. De kansen konden niet verbloemen dat FC Twente een matige partij op de mat legde. Illustratief voor het teleurstellende spel was een moment van miscommunicatie vlak voor de pauze. Boschker dacht een onschuldige Roemeense voorzet te vangen, maar Wout Brama kopte de bal tot verrassing van de keeper pardoes over de zijlijn.
In de dugout ergerde coach Steve McClaren zich geregeld groen en geel. De gelouterde Engelsman zag zijn elftal de voorbije weken in de Eredivisie veel beter voor de dag komen. "In de competitie hebben we laten zien om te kunnen gaan met de hoge verwachtingen, nu moeten we dat ook in Europa aantonen", liet McClaren voor de ontmoeting met Steaua nog optekenen. Zijn spelers slaagden niet in die opdracht.
![]() |
FC Twente wist zich met een toegenomen vechtlust in de tweede helft enigszins te herstellen. Via buitenspelers Bryan Ruiz en Miroslav Stoch stelde de thuisclub doelman Zapata op de proef. Aan de andere kant toonde ook Steaua zich gevaarlijk. Bogdan Stancu wist Boschker in twee instanties echter niet te verschalken. In de slotfase kreeg N'Kufo de grootste kans. De Zwitser had de hoek voor het uitzoeken, maar schoot de bal recht op Zapata.
| FC Twente - Steaua Boekarest 0-0 | ||
|---|---|---|
| Lees alles over FC Twente - Steaua Boekarest |
| FC Twente - Steaua Boekarest nieuws | |
|---|---|
| 2 okt. '09 | Ronnie Stam: "FC Twente is geen Barcelona" |
| 2 okt. '09 | McClaren teleurgesteld over remise tegen Steaua |
| 1 okt. '09 | PSV en FC Twente na twee speeldagen op kop |
| 1 okt. '09 | Geen Janssen maar Tioté tegen Steaua |
| 30 sep. '09 | FC Twente wil hoge verwachtingen waarmaken |
| Lees alles over FC Twente - Steaua Boekarest | |
| FC Twente nieuws | |
| 9 feb. | McClaren: "Duels met Heracles altijd speciaal" |
| 9 feb. | Kluivert ziet 'Europese topper' in De Jong |
| 9 feb. | Twente nog zonder Verhoek tegen Heracles |
| Lees meer FC Twente nieuws | |
| Steaua Boekarest nieuws | |
| 5 feb. | Steaua Boekarest mist Chipciu tegen Twente |
| 16 dec. '11 | Wisgerhof blij met Steaua als tegenstander |
| 16 dec. '11 | Ajax treft Manchester United, AZ tegen Anderlecht |
| Lees meer Steaua Boekarest nieuws | |
| Europa League nieuws | |
| 21 jun. '10 | Utrecht naar Hongarije of Albanië voor EL |
| 17 jun. '10 | 'UEFA wil gat tussen CL en EL kleiner maken' |
| 19 mei. '10 | PSV-directeur Reker in werkgroep van UEFA |
| Lees meer Europa League nieuws | |
| Europa League | ||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Groep A | Groep B | |||||||
| 1. | 6 | 11 | 1. | 6 | 12 | |||
| 2. | 6 | 11 | 2. | 6 | 10 | |||
| 3. | 6 | 6 | 3. | 6 | 7 | |||
| 4. | 6 | 5 | 4. | 6 | 3 | |||
| Groep C | Groep D | |||||||
| 1. | 6 | 12 | 1. | 6 | 11 | |||
| 2. | 6 | 10 | 2. | 6 | 10 | |||
| 3. | 6 | 6 | 3. | 6 | 8 | |||
| 4. | 6 | 5 | 4. | 6 | 3 | |||
| Groep E | Groep F | |||||||
| 1. | 6 | 13 | 1. | 6 | 13 | |||
| 2. | 6 | 11 | 2. | 6 | 12 | |||
| 3. | 6 | 9 | 3. | 6 | 6 | |||
| 4. | 6 | 1 | 4. | 6 | 4 | |||
| Groep G | Groep H | |||||||
| 1. | 6 | 18 | 1. | 6 | 15 | |||
| 2. | 6 | 9 | 2. | 6 | 8 | |||
| 3. | 6 | 6 | 3. | 6 | 5 | |||
| 4. | 6 | 3 | 4. | 6 | 4 | |||
| Groep I | Groep J | |||||||
| 1. | 6 | 15 | 1. | 6 | 13 | |||
| 2. | 6 | 9 | 2. | 6 | 11 | |||
| 3. | 6 | 7 | 3. | 6 | 7 | |||
| 4. | 6 | 4 | 4. | 6 | 3 | |||
| Groep K | Groep L | |||||||
| 1. | 6 | 14 | 1. | 6 | 16 | |||
| 2. | 6 | 10 | 2. | 6 | 10 | |||
| 3. | 6 | 7 | 3. | 6 | 5 | |||
| 4. | 6 | 3 | 4. | 6 | 2 | |||
| Bekijk ook de Europa League stand, wedstrijden en nieuws. | ||||||||