Het laatste voetbalnieuws » "Gelukkig scoren wij ook eens in blessuretijd"
RSSVolg ons op TwitterVolg ons op Facebook

Voetbalnieuws

"Gelukkig scoren wij ook eens in blessuretijd""Gelukkig scoren wij ook eens in blessuretijd""Gelukkig scoren wij ook eens in blessuretijd"

"Gelukkig scoren wij ook eens in blessuretijd"

Gepubliceerd op woensdag 21 oktober 2009 om 09:06

AZ vierde het gelijkspel tegen Arsenal in de Champions League dinsdagavond als een overwinning. De geplaagde Alkmaarse club scoorde voor eigen publiek in blessuretijd de belangrijke 1-1. "Hopelijk kunnen we dit resultaat een passend vervolg geven."

Cesc Fabregas had Arsenal na ruim een half uur spelen op voorsprong gezet. De Spanjaard kon scoren na knullig balverlies van AZ-verdediger Niklas Moisander. "Uiteraard baal ik van mijn fout. Ik wilde de bal aannemen, maar die sprong van mijn voet", zegt de Fin tegen FCUpdate.nl. "Dit is een heel ander niveau dan de Eredivisie. Arsenal is ongelooflijk gevaarlijk in de counter. Een gelijkspel is een prima resultaat. We kunnen tevreden zijn over ons spel."

De afgestrafte fout van Moisander werd pas in de toegevoegde tijd weggepoetst. David Mendes da Silva zorgde met een fraaie volley voor de gelijkmaker. "Dit is het belangrijkste doelpunt dat ik ooit heb gemaakt", stelt de middenvelder met een grote grijns. "Het is natuurlijk ook mijn eerste in de Champions League. Het voelt erg goed dat ik de club hiermee een belangrijke dienst heb bewezen."

"Dit resultaat kunnen we goed gebruiken. We zitten natuurlijk in een bijzonder lastige fase", doelt Mendes da Silva op de teleurstellende resultaten en het omvallen van hoofdsponsor DSB Bank. "Op basis van het spelbeeld verdienden we dit gelijkspel. We hadden niets te verliezen en daar hebben we ook naar gespeeld. Nu zijn er nog drie wedstrijden te gaan en alles ligt open na dit gelijkspel." AZ stijgt dankzij de remise naar de derde plaats in groep H van de Champions League.

"Ik ben heel positief over ons optreden", is ook Kew Jaliens opgetogen. "We hebben weliswaar weinig kansen afgedwongen, maar we wilden achterin ook niet alles opengooien. Hopelijk kunnen we dit resultaat een passend vervolg geven. Het zou fantastisch zijn als we ook in de uitwedstrijd tegen Arsenal een punt kunnen pakken. Maar onze directe concurrenten zijn nog altijd Olympiakos en Standard Luik."

De verdediger had dinsdagavond eigenlijk niet meer gerekend op de gelijkmaker. "Het was een kwestie van geluk. De kopbal van Graziano Pellè viel precies voor de voeten van David Mendes da Silva, die in één keer kon uithalen. Toch was die 1-1 verdiend, want ook Arsenal kwam door een mazzeltje aan een treffer. Zo'n persoonlijke fout is jammer, maar zonder fouten krijg je geen doelpunten. Dat overkomt zelfs ervaren topspelers."

Jaliens hoopt dat de landskampioen de weg omhoog heeft ingezet. "De laatste tijd viel het kwartje telkens verkeerd. Kijk alleen maar naar de uitwedstrijd tegen FC Twente van afgelopen weekeinde, toen we in de laatste seconden nog met 3-2 verloren. Gelukkig scoorden wij nu ook eens een belangrijk doelpunt in blessuretijd."


Gerelateerd

Wedstrijden

AZ - Arsenal

Clubs

AZ

Personen

Kew Jaliens
David Mendes da Silva

Competities

Champions League

Tip:

Registreer je via deze link bij Unibet en ontvang €50 startbonus
Voetbalkaartjes en reizen bestel je veilig op Sportstadion.nl

Meer voetbalnieuws

Wedstrijdverloop

AZ - Arsenal 1-1
36'Cesc Fabregas0-1
90'Mendes da Silva1-1
Lees alles over AZ - Arsenal

Gerelateerd nieuws

AZ - Arsenal nieuws
21 okt. '09 Blanco shirts AZ wekken volop interesse
21 okt. '09 Vermaelen: "Hier had ik niet voor getekend"
21 okt. '09 Wenger boos over late tegentreffer van AZ
21 okt. '09 Van Persie: "AZ heeft de punten harder nodig"
21 okt. '09 Foto's: AZ pakt in slotfase punt tegen Arsenal
21 okt. '09 AZ-coach Koeman: "Dit moet vertrouwen geven"
20 okt. '09 Groep H: Olympiakos zet AZ op ruime achterstand
20 okt. '09 Geplaagd AZ op de valreep naast Arsenal
20 okt. '09 AZ-fans steken Scheringa hart onder de riem
20 okt. '09 Koeman wijzigt AZ-defensie tegen Arsenal
20 okt. '09 Video: Wenger over de ontmoeting met AZ
20 okt. '09 AZ zonder shirtsponsor tegen Arsenal
19 okt. '09 Vermaelen: "We zijn gebrand op snelle kwalificatie"
19 okt. '09 Video: Koeman en Jaliens over Arsenal
19 okt. '09 Walcott en Rosicky ontbreken tegen AZ
19 okt. '09 Jaliens kijkt uit naar duels met Van Persie
19 okt. '09 Koeman: "Arsenal heeft ook mindere punten"
19 okt. '09 AZ mogelijk mét DSB op shirt tegen Arsenal
19 okt. '09 AZ met fitte selectie tegen Arsenal
Lees alles over AZ - Arsenal
AZ nieuws
8 feb. Opgeluchte Verbeek: "Dit hadden we even nodig"
Lees meer AZ nieuws
Kew Jaliens nieuws
1 dec. '11 Jaliens en Lamey blijven hopen met Wisla
Lees meer Kew Jaliens nieuws
David Mendes da Silva nieuws
20 nov. '11 Mendes da Silva kan niet juichen bij rentree
Lees meer David Mendes da Silva nieuws
Champions League nieuws
21 jun. '10 Stevens begint CL-voorronde tegen HB Tórshavn
Lees meer Champions League nieuws

FCUpdate Social Media

De stand

Champions League
Groep A Groep B
1. fr Bordeaux 6 16   1. xe Manchester Utd 6 13
2. de Bayern 6 10   2. ru CSKA Moskou 6 10
3. it Juventus 6 8   3. de Wolfsburg 6 7
4. il M Haifa 6 0   4. tr Besiktas 6 4
Groep C Groep D
1. es Real Madrid 6 13   1. xe Chelsea 6 14
2. it AC Milan 6 9   2. pt FC Porto 6 12
3. fr Marseille 6 7   3. es Atletico 6 3
4. ch FC Zürich 6 4   4. cy APOEL 6 3
Groep E Groep F
1. it Fiorentina 6 15   1. es FC Barcelona 6 11
2. fr Lyon 6 13   2. it Inter 6 9
3. xe Liverpool 6 7   3. ru Rubin 6 6
4. hu Debrecen 6 0   4. ua Dinamo Kiev 6 5
Groep G Groep H
1. es Sevilla FC 6 13   1. xe Arsenal 6 13
2. de Stuttgart 6 9   2. gr Olympiakos 6 10
3. ro Unirea Urziceni 6 8   3. be Standard 6 5
4. xs Gl. Rangers 6 2   4. nl AZ 6 4
Bekijk ook de Champions League stand, wedstrijden en nieuws.