Deze site brengt je het laatste voetbalnieuws, foto's, video's en interviews uit de voetbalwereld.
Dat alles 24 uur per dag, zeven dagen per week!
© 2004-2012 FCUpdate.nl Groningen

Dertien gespeeld, elf gewonnen en twee gelijk. Dat zijn de indrukwekkende cijfers van FC Twente dit seizoen. Alleen uit bij Feyenoord en thuis tegen PSV werden puntjes gemorst, verder won de ploeg alles. Ook zondag van Ajax (1-0), waardoor het gat naar de Amsterdammers opliep tot zes punten. Maar over de titel wil niemand praten in Enschede. "We zijn nog steeds geen favoriet", vindt Bryan Ruiz.
Wat de koppositie van Twente nog knapper maakt, is dat de ploeg geen eenvoudig programma gehad heeft. Van het huidige linkerrijtje speelden de Tukkers alleen niet tegen NAC Breda, de nummer zes. Alle andere ploegen probeerden de Enschedeërs pootje te lichten, maar kwamen van een koude kermis thuis. Soms deed Twente dat met goed voetbal, soms met slecht voetbal. Maar de punten gingen altijd naar Enschede en wie ook slechte wedstrijden wint, zoals tegen Ajax, kan ver komen.
![]() |
De doelstelling van FC Twente blijft een plek in de top-vijf, maar inmiddels lijkt het toch tijd te worden om de lat iets hoger te liggen. Middenvelder Theo Janssen ziet daar echter geen enkele reden voor. "Tot nu toe gaat het goed", concludeert hij. "Maar hoeveel wedstrijden hebben we nu gespeeld? Dertien? Nou, dan zijn er dus nog 21 te gaan. Vorig seizoen rond deze tijd stond NAC Breda ook heel hoog, dacht ik. Zij zakten op een gegeven moment ook ver weg. Op dit moment kijken wij daarom nog helemaal niet naar de ranglijst. We willen gewoon elke wedstrijd winnen. Over een paar maanden zien we dan wel waar we staan."
Bryan Ruiz is het eens met zijn teamgenoot. "Wij staat nu eerste, maar zijn niet de favoriet voor de titel", vindt hij. "FC Twente is nog nooit kampioen geweest, dus teams als Ajax, PSV en zelfs Feyenoord zijn eerder favoriet dan wij. Natuurlijk gaat het goed en hebben wij laten zien dat we voor geen enkele ploeg onder hoeven te doen. Maar we hebben nog een lange weg te gaan, het is pas november."
![]() |
Toch kan ook Ruiz, de matchwinner tegen Ajax, niet ontkennen dat FC Twente niet alleen een heel goede, maar ook volwassen indruk maakt. De manier waarop de Tukkers de wedstrijd tegen Ajax uitspeelden, was knap. "We hebben geleerd van onze fouten", verwijst Ruiz lachend naar de wedstrijd tegen Sporting Lissabon, eerder dit seizoen. Daarin gaf Twente in de slotfase een zeker lijkende zege uit handen. "Die fout proberen we niet meer te maken. Tegen Ajax gaven we niets weg, ook niet in de slotfase. Natuurlijk geeft dat vertrouwen. We moeten op deze manier doorgaan."
"Ajax is de hele wedstrijd eigenlijk amper gevaarlijk geweest", weet ook verdediger Dwight Tiendalli. "We hebben heel solide gespeeld, als team zijn we heel stabiel. Natuurlijk is de competitie nog lang, maar zulke wedstrijden bewijzen wel dat we top zijn. We wisten dat het belangrijk was om niet te verliezen van Ajax. Om dan te winnen is super. Zeker omdat het, in mijn ogen, helemaal geen onverdiende zege was."
| FC Twente - Ajax 1-0 | ||
|---|---|---|
| 47' | B. Ruiz | 1-0 |
| Lees alles over FC Twente - Ajax | ||
| 1. | 34 | 86 | 10. | 34 | 46 | |||
| 2. | 34 | 85 | 11. | 34 | 37 | |||
| 3. | 34 | 78 | 12. | 34 | 35 | |||
| 4. | 34 | 63 | 13. | 34 | 33 | |||
| 5. | 34 | 62 | 14. | 34 | 32 | |||
| 6. | 34 | 56 | 15. | 34 | 30 | |||
| 7. | 34 | 53 | 16. | 34 | 26 | |||
| 8. | 34 | 49 | 17. | 34 | 23 | |||
| 9. | 34 | 47 | 18. | 34 | 15 | |||
| Bekijk ook de Eredivisie 2009-2010 stand, wedstrijden en nieuws. | ||||||||