Het laatste voetbalnieuws » PSV blij met 'goede teamprestatie' tegen Praag
RSSVolg ons op TwitterVolg ons op Facebook

Voetbalnieuws

PSV blij met 'goede teamprestatie' tegen Praag

PSV blij met 'goede teamprestatie' tegen Praag

Gepubliceerd op vrijdag 4 december 2009 om 08:35

Mooi of leuk was het niet, wat PSV donderdag in eigen stadion liet zien tegen Sparta Praag. Maar door een doelpunt in blessuretijd wonnen de Eindhovenaren wel (1-0) en zijn ze als groepswinnaar door naar de volgende ronde van de Europa League. "Doel bereikt", concludeert Erik Pieters tevreden.

Gezien het resultaat bij FC Kopenhagen- CFR Cluj (2-0) had PSV tegen Sparta Praag ook aan één puntje genoeg om de volgende ronde te halen. "Maar daar waren we helemaal niet mee bezig", zegt Pieters tegen FCUpdate.nl. "Ik wist zelf ook niet eens dat Kopenhagen voor stond. We gingen voor de zege, omdat we dan niet afhankelijk zouden zijn van andere resultaten. Dat is gelukt en daar kunnen we blij mee zijn."

PSV bereikte zo zijn doel, maar voor de ruim 26.000 toeschouwers in Eindhoven viel er bar weinig te genieten. Dat kwam vooral door de negatieve speelwijze van Sparta Praag, vindt middenvelder Orlando Engelaar. "Ze waren duidelijk niet naar Eindhoven gekomen om er een mooie pot voetbal van te maken. Sparta Praag hoopte op een punt, of via de counter wellicht een stiekeme winst. Het publiek moet ook begrijpen dat het voor ons heel lastig is, om veel kansen te creëren tegen zo'n stugge tegenstander."

"In de nationale competitie heeft Sparta Praag in zestien wedstrijden pas zeven goals tegen gekregen", weet Engelaar. "Dat geeft wel aan dat ze altijd vanuit een goede organisatie spelen. Om dan met 1-0 te winnen, is gewoon een keurige prestatie."

"Je kan ook niet met z'n allen naar voren rennen, want je moet altijd oppassen voor een Tsjechische counter", vult Pieters zijn teamgenoot aan. "We hebben heel geduldig gespeeld, zonder zelf iets weg te geven. Het zag er misschien niet spectaculair uit, maar we hebben een goede teamprestatie geleverd."

Het winnende doelpunt tegen Sparta Praag wil dus pas in blessuretijd. Wie hem maakte, is niet helemaal duidelijk. De stadionspeaker riep Jonathas Reis uit tot doelpuntenmaker, terwijl later bleek dat Sparta-verdediger Repka het laatste zetje gaf. Maar was het eigenlijk niet gewoon een treffer van Engelaar, wiens kopbal slechts licht aangeraakt werd door Repka?

"Oh, dat weet ik niet", lacht Engelaar. "Het maakt me eigenlijk ook niet uit. Ik heb niet de illusie dat ik topscorer van de Europa League ga worden, dus een doelpunt meer of minder achter mijn naam maakt ook niet uit."


Gerelateerd

Wedstrijden

PSV - Sparta Praag

Clubs

PSV

Personen

Orlando Engelaar
Erik Pieters

Competities

Europa League

Tip:

Voetbalkaartjes en voetbalreizen bestel je veilig op Sportstadion.nl

Reacties

Meer voetbalnieuws

Wedstrijdverloop

PSV - Sparta Praag 1-0
90'T. Repka (e.d.)1-0
Lees alles over PSV - Sparta Praag

FCUpdate Social Media

De stand

Europa League
Groep A Groep B
1. Anderlecht 6 11   1. Valencia 6 12
2. Ajax 6 11   2. Lille 6 10
3. Dinamo 6 6   3. Genoa 6 7
4. FC Timisoara 6 5   4. Slavia Praag 6 3
Groep C Groep D
1. Hapoel 6 12   1. Sporting 6 11
2. Hamburger SV 6 10   2. Hertha BSC 6 10
3. Celtic 6 6   3. H'veen 6 8
4. Rapid Wien 6 5   4. FK Ventspils 6 3
Groep E Groep F
1. AS Roma 6 13   1. Galatasaray 6 13
2. Fulham 6 11   2. Panathinaikos 6 12
3. FC Basel 6 9   3. Dinamo 6 6
4. CSKA Sofia 6 1   4. Sturm Graz 6 4
Groep G Groep H
1. Red Bull Salzburg 6 18   1. Fenerbahçe 6 15
2. Villarreal 6 9   2. FC Twente 6 8
3. Lazio Roma 6 6   3. FC Sheriff 6 5
4. Levski Sofia 6 3   4. Steaua 6 4
Groep I Groep J
1. Benfica 6 15   1. Shaktar 6 13
2. Everton 6 9   2. Club Brugge 6 11
3. Bate Borisov 6 7   3. Toulouse 6 7
4. AEK Athene 6 4   4. Partizan 6 3
Groep K Groep L
1. PSV 6 14   1. Bremen 6 16
2. Kopenhagen 6 10   2. Bilbao 6 10
3. Sparta Praag 6 7   3. Nacional 6 5
4. CFR Cluj 6 3   4. Austria Wien 6 2
Bekijk ook de Europa League stand, wedstrijden en nieuws.