Het laatste voetbalnieuws » Advocaat pakt tegen ADO eerste zege met AZ
RSSVolg ons op TwitterVolg ons op Facebook

Voetbalnieuws

Advocaat pakt tegen ADO eerste zege met AZAdvocaat pakt tegen ADO eerste zege met AZ

Advocaat pakt tegen ADO eerste zege met AZ

Gepubliceerd op zaterdag 19 december 2009 om 20:43

Dick Advocaat heeft zaterdag zijn eerste zege geboekt als trainer van AZ. De landskampioen was in het eigen stadion met 3-0 te sterk voor ADO Den Haag. Rasmus Elm, Sebastien Pocognoli en invaller Maarten Martens maakten de goals voor de Alkmaarders. AZ sluit de eerste seizoenshelft af als zevende.

De Alkmaarse fans zagen dat Advocaat hun ploeg in anderhalve week al aardig naar zijn hand heeft gezet. AZ speelde zaterdag tegen ADO met een diepe spits (Graziano Pellè) en twee spelers op de flanken, Jeremain Lens en Ari. Achter het aanvallende trio was Elm de meest vooruitgeschoven middenvelder, Stijn Schaars en David Mendes da Silva moesten achter de Zweed voor de controle zorgen. In het systeem van Advocaat hebben de backs ook een belangrijke functie. De coach verwacht van Kew Jaliens en Pocognoli dat ze in balbezit veel naar voren gaan, zodat AZ dan vaak een man meer heeft.

Advocaat stormde zaterdag vaak naar de zijlijn om zijn spelers bij te sturen, maar hij zag ook dat zijn tactiek aardig werkte. Bij het eerste doelpunt, na tien minuten spelen, was de doorgelopen Elm attent nadat ADO-keeper Barry Ditewig een inzet van Pellè niet onder controle had gekregen. Twintig minuten later schoot Pocognoli - bij een van de vele keren dat hij aan de linkerkant was opgekomen - op aangeven van Lens beheerst raak (2-0).

In het vervolg van de wedstrijd liet vooral Ari na om de score verder op te voeren. De Braziliaan kreeg een aantal goede mogelijkheden om zijn rentree in het eerste elftal te bekronen met een doelpunt, maar toonde zich in de buurt van Ditewig weinig effectief. Ari had zijn basisplaats te danken aan de schorsingen van Mounir El Hamdaoui, Moussa Dembele en Pontus Wernbloom en de blessure van Brett Holman.

ADO had in de Alkmaarse vrieskou weinig in te brengen tegen AZ. De ploeg van Raymond Atteveld werd in de eerste helft alleen gevaarlijk bij hoekschoppen van Ricky van den Bergh. Karim Soltani en Timothy Derijck kopten de bal echter over het doel van Sergio Romero. De Hagenaars moesten kort na rust verder zonder de steun langs de lijn van Atteveld. De coach werd na een woordenwisseling met scheidsrechter Reinold Wiedemeijer naar de tribune gestuurd.

De Alkmaarders speelden het duel na rust eenvoudig uit en kwamen zelfs nog op 3-0 door een doelpunt van invaller Martens. Met het oog op de bekerwedstrijd dinsdag tegen Feyenoord kreeg Advocaat nog wel twee tegenvallers te verwerken. Mendes da Silva en Schaars vielen geblesseerd uit.


Gerelateerd

Wedstrijden

AZ - ADO Den Haag

Clubs

ADO Den Haag
AZ

Competities

Eredivisie

Tip:

Voetbalkaartjes en voetbalreizen bestel je veilig op Sportstadion.nl

Reacties

Meer voetbalnieuws

Wedstrijdverloop

AZ - ADO Den Haag 3-0
10'R. Elm1-0
30'S. Pocognoli2-0
88'M. Martens3-0
Lees alles over AZ - ADO Den Haag

FCUpdate Social Media

De stand

nl Eredivisie 2009-2010
1. FC Twente 34 86   10. NAC Breda 34 46
2. Ajax 34 85   11. SC Heerenveen 34 37
3. PSV 34 78   12. VVV Venlo 34 35
4. Feyenoord 34 63   13. NEC 34 33
5. AZ 34 62   14. Vitesse 34 32
6. Heracles Almelo 34 56   15. ADO Den Haag 34 30
7. FC Utrecht 34 53   16. Sparta 34 26
8. FC Groningen 34 49   17. Willem II 34 23
9. Roda JC Kerkrade 34 47   18. RKC Waalwijk 34 15
Bekijk ook de Eredivisie 2009-2010 stand, wedstrijden en nieuws.