Het laatste voetbalnieuws » Messi gekroond tot Wereldvoetballer van het Jaar
RSSVolg ons op TwitterVolg ons op Facebook

Voetbalnieuws

Messi gekroond tot Wereldvoetballer van het JaarMessi gekroond tot Wereldvoetballer van het Jaar

Messi gekroond tot Wereldvoetballer van het Jaar

Gepubliceerd op maandag 21 december 2009 om 21:15

Lionel Messi is verkozen tot Wereldvoetballer van het Jaar 2009. Dat werd maandag bekend tijdens het jaarlijkse FIFA Gala in Zürich. De Argentijnse aanvaller van FC Barcelona troefde in de verkiezing onder meer titelverdediger Cristiano Ronaldo af.

In de strijd om de felbegeerde titel versloeg Messi naast Cristiano Ronaldo van Real Madrid ook diens clubgenoot Kaka en zijn eigen clubgenoten Xavi en Andres Iniesta. Het is voor de international van Argentinië de tweede persoonlijke prijs in korte tijd. Enkele weken terug legde hij al beslag op de Gouden Bal van France Football.

Messi is de eerste Argentijn ooit die zich 's wereld beste voetballer mag noemen. Hij speelde een grote rol in de recente successerie van Barcelona, dat in slechts zeven maanden maar liefst zes prijzen pakte: de Spaanse landstitel, de Copa del Rey, de Champions League, de Spaanse Supercup, de Europese Supercup en het WK voor clubs. In de finale van het laatste toernooi, afgelopen zaterdag, maakte Messi in de tweede helft van de verlening tegen Estudiantes het winnende doelpunt.

De winst van Messi bij de FIFA Speler van het Jaar-verkiezing is gebaseerd op de mening van de trainers en de aanvoerders van alle nationale bonden die lid zijn van de FIFA. Messi ontving dus de meeste stemmen.


Gerelateerd

Clubs

FC Barcelona

Personen

Lionel Messi

Competities

Primera Division

Tip:

Registreer je via deze link bij Unibet en ontvang €50 startbonus
Boek je FC Barcelona voetbalreis (incl. tickets) op Sportstadion.nl

Meer voetbalnieuws

FCUpdate Social Media

De stand

es Primera Division 2009-2010
1. FC Barcelona 38 99   11. Espanyol 38 44
2. Real Madrid 38 96   12. Osasuna 38 43
3. Valencia 38 71   13. UD Almeria 38 42
4. Sevilla FC 38 63   14. Real Zaragoza 38 41
5. Real Mallorca 38 62   15. Gijón 38 40
6. Getafe CF 38 58   16. Racing Santander 38 39
7. Villarreal 38 56   17. Malaga CF 38 37
8. Bilbao 38 54   18. Real Valladolid 38 36
9. Atletico Madrid 38 47   19. Tenerife 38 36
10. Deportivo 38 47   20. Deportivo Xerez 38 34
Bekijk ook de Primera Division 2009-2010 stand, wedstrijden en nieuws.