
Donny de Groot heeft zich bij zijn debuut voor Go Ahead Eagles meteen laten gelden. De aanvaller, terug in Nederland na een voetbalavontuur in Australië, schoot zijn nieuwe club woensdagavond ten koste van NAC Breda naar de halve finales van de strijd om de KNVB-beker: 1-2.
De Groot vertrok een jaar geleden naar Newcastle Jets, maar zijn verblijf 'Down Under' werd - mede door een blessure - geen succes. Go Ahead pikte de spits deze winter op als vervanger van de langdurig geblesseerde Koen van der Biezen. Met twee treffers bezorgde hij de Eagles een heuse bekerstunt in Breda.
![]() |
NAC was nog wel zo voortvarend gestart maar de vele kansen, met name voor Patrick Zwaanswijk, Kees Kwakman en de constant oprukkende Robbert Schilder, waren niet besteed aan de Bredanaars. De grootste mogelijkheid was echter aan de andere kant voor Kari Arkivuo, die na een fout van NAC-verdediger Kurt Elshot vrij voor doelman Jelle ten Rouwelaar opdook maar het doel miste.
Elshot verving centraal achterin aanvoerder Rob Penders, die zaterdag in Waalwijk met een gebroken neus naar de kant verdween. Het was niet de enige schade die NAC bij RKC (0-1 winst) opliep. Aanvaller Leonardo kreeg rood wegens natrappen en moet drie duels toekijken.
![]() |
De creativiteit van de Braziliaan werd woensdag gemist. NAC verloor halverwege de eerste helft de grip op de wedstrijd, waarna de thuisploeg zelfs niet mocht klagen dat het de rust ongeschonden bereikte.
Eagles-coach Andries Ulderink bracht na rust De Groot in het veld. Zijn entree was stormachtig. In de 65e minuut kopte de spits op aangeven van Arkivuo de nummer twee van de Jupiler League naar een 1-0-voorsprong.
NAC-trainer Robert Maaskant ging wisselen, maar kon bij een gebrek aan aanvallers slechts de middenvelders Martijn Reuser en Tommie van der Leegte inbrengen. Matthew Amoah is met Ghana nog actief in de Afrika Cup, Joonas Kolkka was geschorst.
Van der Leegte was meteen nuttig. Hij werd in de 71e minuut licht beroerd door De Groot, scheidsrechter Jan Wegereef zag er een strafschop in en die werd door Donny Gorter benut. Vier minuten later was het echter opnieuw De Groot die Elshot uitkapte en met zijn doelpunt voorkwam dat NAC voor de vierde keer op rij de halve finales van het bekertoernooi bereikte.
| NAC Breda - Go Ahead Eagles 1-2 | ||
|---|---|---|
| 65' | De Groot | 0-1 |
| 72' | D. Gorter | 1-1 |
| 76' | De Groot | 1-2 |
| Lees alles over NAC Breda - Go Ahead Eagles | ||
| NAC Breda - Go Ahead Eagles nieuws | |
|---|---|
| 28 jan. '10 | Mobiele Eenheid arresteert rellende NAC-fans |
| 28 jan. '10 | De Groot: "Hier moeten we lekker van genieten" |
| Lees alles over NAC Breda - Go Ahead Eagles | |
| Go Ahead Eagles nieuws | |
| 2 feb. | KNVB zet streep door twee Jupiler League-duels |
| 1 feb. | Overmars: "PSV heeft interesse in Antonia" |
| 31 jan. | Overgoor van De Graafschap naar GA Eagles |
| 30 jan. | Sparta wint in Deventer van Go Ahead |
| Lees meer Go Ahead Eagles nieuws | |
| NAC Breda nieuws | |
| 7 feb. | Lurling komt er af met berisping |
| 7 feb. | Wiedemeijer fluit Twentse derby, Ajax krijgt Nijhuis |
| 7 feb. | Lurling heeft spijt van uitlatingen na rode kaart |
| 6 feb. | KNVB start onderzoek naar uitlatingen Lurling |
| Lees meer NAC Breda nieuws | |
| KNVB Beker nieuws | |
| 1 jul. '10 | Beker: Ajax - MVV, FC Twente tegen amateurs |
| 11 jun. '10 | Oss komend seizoen toch in bekertoernooi |
| 1 jun. '10 | KNVB Beker komende jaren bij Veronica |
| 28 mei. '10 | Vertonghen komt niet onder schorsing uit |
| Lees meer KNVB Beker nieuws | |