Het laatste voetbalnieuws » McClaren: "Ajax kan zich geen misstap veroorloven"
RSSVolg ons op TwitterVolg ons op Facebook

Voetbalnieuws

McClaren: "Ajax kan zich geen misstap veroorloven"

McClaren: "Ajax kan zich geen misstap veroorloven"

Gepubliceerd op vrijdag 5 februari 2010 om 16:40

FC Twente kreeg in de vier competitiewedstrijden na de winterstop nog geen doelpunt tegen en staat, weliswaar samen met PSV, nog altijd aan kop van de Eredivisie. Het spel van de verliezend bekerfinalist is in het nieuwe jaar echter niet meer zo goed en verzorgd als tijdens de eerste seizoenshelft.

Hoe het elftal van trainer Steve McClaren er daadwerkelijk voorstaat, wordt zondag duidelijk. In de strijd om het kampioenschap wacht Twente een zware test. Tegenstander Ajax verloor dit seizoen nog geen competitiewedstrijd in de Amsterdam ArenA en heeft na tien thuisduels een doelsaldo van 35-3. "Ajax is aanvallend gezien het beste team in de eredivisie", zei McClaren vrijdag. "Luis Suarez speelt een belangrijke rol, maar niet alles draait om hem. Ajax heeft al zestig keer gescoord in de competitie. Dat zijn ontzettend veel doelpunten."

Het is voor Ajax zondag de laatste kans om nog wat van de competitie te maken. Bij verlies loopt de achterstand op Twente en PSV (dat in Eindhoven ADO Den Haag ontvangt) op tot twaalf punten. Ook een gelijkspel is voor de Amsterdammers, die minimaal als tweede moeten eindigen om zich te kwalificeren voor de lucratieve Champions League, geen optie. Twente legde daarom de druk vrijdag alvast bij Ajax.

"Zij kunnen zich geen misstappen meer veroorloven", zei McClaren. "Ajax moet winnen om de aansluiting te behouden", benadrukte verdediger Peter Wisgerhof. Het strijdplan voor Twente lijkt dan ook duidelijk: Ajax laten komen, compact verdedigen en in de omschakeling via de snelle buitenaanvallers toeslaan.

Om dat plan te laten slagen, zal het plaatje bij Twente zelf moeten kloppen. Tegen FC Groningen (0-0) en FC Utrecht (0-0) ontsnapten de Enschedeërs de voorbije weken aan een nederlaag. In de thuisduels tegen Heracles Almelo (2-0) en Roda JC (2-0) gaven de Tukkers meer kansen weg dan gebruikelijk en wist Twente niet meer hele fases te domineren. Met de kansen die de spelers van Groningen en Roda lieten liggen, gaan de aanvallers van Ajax vermoedelijk anders om. "We moeten zondag beter spelen dan in de voorgaande wedstrijden", was McClaren duidelijk. "Dit is een grote wedstrijd, vooral in mentaal opzicht."

Ook Wisgerhof beseft dat het beter moet. "Na de winterstop hebben we even onze draai moeten vinden. Het combinatiespel is wat minder vloeiend en we hebben meer moeite hele wedstrijden te domineren." Volgens de centrale verdediger speelde het ontbreken van de disciplinair geschorste Theo Janssen een grote rol, net als de staat van de voetbalvelden in Nederland. "In Groningen bijvoorbeeld, dat veld was erg slecht. Ik heb het idee dat we de stijgende lijn nu wel weer te pakken hebben. Als we hard blijven werken, komt het vanzelf wel goed."


Gerelateerd

Wedstrijden

Ajax - FC Twente

Clubs

FC Twente

Personen

Steve McClaren

Competities

Eredivisie

Tip:

Voetbalkaartjes en voetbalreizen bestel je veilig op Sportstadion.nl

Reacties

Meer voetbalnieuws

Wedstrijdverloop

Ajax - FC Twente 3-0
22'D. de Zeeuw1-0
44'M. Pantelic2-0
75'D. Rommedahl3-0
Lees alles over Ajax - FC Twente

FCUpdate Social Media

De stand

nl Eredivisie 2009-2010
1. FC Twente 34 86   10. NAC Breda 34 46
2. Ajax 34 85   11. SC Heerenveen 34 37
3. PSV 34 78   12. VVV Venlo 34 35
4. Feyenoord 34 63   13. NEC 34 33
5. AZ 34 62   14. Vitesse 34 32
6. Heracles Almelo 34 56   15. ADO Den Haag 34 30
7. FC Utrecht 34 53   16. Sparta 34 26
8. FC Groningen 34 49   17. Willem II 34 23
9. Roda JC Kerkrade 34 47   18. RKC Waalwijk 34 15
Bekijk ook de Eredivisie 2009-2010 stand, wedstrijden en nieuws.