Deze site brengt je het laatste voetbalnieuws, foto's, video's en interviews uit de voetbalwereld.
Dat alles 24 uur per dag, zeven dagen per week!
© 2004-2012 FCUpdate.nl Groningen

Ajax heeft zaterdagavond geen punten laten liggen in de achtervolging op FC Twente en koploper PSV. De Amsterdammers zegevierden bij SC Heerenveen: 0-2. Vorig seizoen was de ploeg onder de toenmalige coach Marco van Basten in Friesland nog hard onderuit gegaan (5-2).
![]() |
De zege voor de hoofdstedelingen kwam niet met goed voetbal tot stand. Vooral in de eerste helft wist de equipe niet te imponeren. In de aanvallen ontbrak een duidelijke structuur, wat tot veel balverlies leidde. Aanvallers Luis Suarez, Marko Pantelic en Dennis Rommedahl verschenen slechts zelden in kansrijke positie voor het Friese doel. Het belabberde voetbal was ook deels toe te schrijven aan de grasmat in het Abe Lenstra Stadion, die door het winterweer ernstig was toegetakeld.
Trainer Martin Jol moest bovendien improviseren bij het invullen van zijn basisopstelling. Centraal achterin ontbrak Jan Vertonghen wegens een schorsing, waardoor Oleguer opnieuw bij de eerste elf behoorde. De Catalaan verving vorige week tegen FC Twente nog Toby Alderweireld, die tegen de Friezen hersteld bleek van een hamstringblessure. Een vergelijkbare kwetsuur zette Urby Emanuelson deze keer buitenspel.
![]() |
Bij Heerenveen kende interim-coach Jan Everse geen personele problemen. De Rotterdammer koos voor dezelfde basisspelers die vorige week met 2-0 thuis te sterk waren voor FC Utrecht. Via Roy Beerens was de thuisclub voor de pauze het dichtst bij een doelpunt. De flankspeler passeerde keeper Maarten Stekelenburg met een boogbal, maar het speeltuig werd door Alderweireld voor de doellijn weggewerkt.
Vijf minuten voor het rustsignaal kreeg ook Ajax zowaar een serieuze scoringskans. Na een door Pantelic en Suarez opgezette counter produceerde Rommedahl vrij voor keeper Brian Vandenbussche echter een slap rollertje. De Deen maakte die misser vlak na de doelwissel goed door koppend voor de 0-1 te zorgen. De defensie van Heerenveen stond bij die actie en het voorbereidende werk van Pantelic te slapen.
![]() |
Na het doelpunt werd de wedstrijd niet beter maar wel iets aantrekkelijker. Paulo Henrique had in de 59e minuut voor de gelijkmaker moeten zorgen, maar hij kopte een voorzet van Beerens om onbegrijpelijke redenen naast. Suarez, die ook niet zijn beste avond beleefde, schoot niet veel later op de lat. Na een rode kaart voor Christian Grindheim, wegens het onderuit halen van Rommedahl, was het duel beslist. Suarez tekende uiteindelijk na een actie van invaller Christian Eriksen voor de 0-2.
| SC Heerenveen - Ajax 0-2 | ||
|---|---|---|
| 48' | D. Rommedahl | 0-1 |
| 90' | L. Suarez | 0-2 |
| Lees alles over SC Heerenveen - Ajax | ||
| 1. | 34 | 86 | 10. | 34 | 46 | |||
| 2. | 34 | 85 | 11. | 34 | 37 | |||
| 3. | 34 | 78 | 12. | 34 | 35 | |||
| 4. | 34 | 63 | 13. | 34 | 33 | |||
| 5. | 34 | 62 | 14. | 34 | 32 | |||
| 6. | 34 | 56 | 15. | 34 | 30 | |||
| 7. | 34 | 53 | 16. | 34 | 26 | |||
| 8. | 34 | 49 | 17. | 34 | 23 | |||
| 9. | 34 | 47 | 18. | 34 | 15 | |||
| Bekijk ook de Eredivisie 2009-2010 stand, wedstrijden en nieuws. | ||||||||