Het laatste voetbalnieuws » VfB Stuttgart houdt FC Barcelona op remise
RSSVolg ons op TwitterVolg ons op Facebook

Voetbalnieuws

VfB Stuttgart houdt FC Barcelona op remiseVfB Stuttgart houdt FC Barcelona op remise

VfB Stuttgart houdt FC Barcelona op remise

Gepubliceerd op dinsdag 23 februari 2010 om 22:33

Titelhouder FC Barcelona is dinsdag met een remise bij VfB Stuttgart begonnen aan de knock-outfase van de Champions League. Na een matige eerste helft keken de Catalanen terecht tegen een 1-0 achterstand aan. Vlak na de rust bepaalde Zlatan Ibrahimovic de eindscore op 1-1. De return is over drie weken in Spanje.

Barcelona was in het eerste bedrijf geen schim van de equipe die afgelopen seizoen met oogstrelend voetbal het Europese clubtoernooi naar zijn hand zette. Thuis had Stuttgart in de eerste 45 minuten het betere van het spel. Na 23 minuten kreeg Timo Gebhart een kopkans op 1-0, maar hij miste. Een minuut later stond diezelfde Gebhart wel aan de basis van de 1-0 van de Duitsers. Met een hoge voorzet legde hij de bal precies op het hoofd van Cacau, die Puyol in de lucht aftroefde en bij de verre paal de thuisclub verdiend op voorsprong kopte.

Na de 1-0 kreeg Stuttgart meteen goede kansen om de wedstrijd op slot te gooien, maar in de afwerking sloeg de Stuttgartse motor telkens af. Zo kon Cacau een vrije doortocht naar Victor Valdes niet bekronen met een treffer; hij mikte het leer recht op de Catalaanse doelverdediger. Even daarvoor was Sami Khedira al dicht bij de 2-0. Gerard Piquè greep echter op tijd in. Ondanks de goede kansen van Stuttgart, kreeg Barcelona de beste mogelijkheid. Lionel Messi besloot vlak voor de helftwissel van twintig meter uit te halen. Het schot van de Argentijn werd gered door Jens Lehmann, maar de Duitse goalie deed dat dusdanig slecht dat de bal tegen de paal hobbelde.

FC Barcelona was in de tweede helft nadrukkelijker aanwezig in de Mercedes Benz Arena dan in de eerste. Daarvoor kreeg de Spaanse club al na acht minuten de beloning. Nu was een matige redding van Lehmann wél fataal voor Stuttgart, waar Khalid Boulharouz geen speeltijd kreeg. De ex-keeper van het Duitse nationale elftal bracht in eerste instantie nog wel redding op een schot van Zlatan Ibrahimovic, maar hij stompte de bal meteen weer voor de voeten van de Zweedse ex-Ajacied, die bij zijn tweede poging wel raak schoot: 1-1.

De 1-1 bleef vervolgens de rest van de krachtmeting op het scorebord staan. Beide formaties kregen wel kansen op een tweede treffer, maar fortuin leverden deze niet op. De beste mogelijkheid werd Barcelona onthouden. Bij een corner tastte Lehmann helemaal mis, waardoor Zlatan kon inschieten. Cristian Molinaro haalde de inzet van de aanvaller van de doellijn, maar gebruikte daarbij zijn arm. Arbiter Björn Kuipers zag er evenals zijn Nederlandse assistenten echter geen strafschop in.


Gerelateerd

Wedstrijden

VFB Stuttgart - FC Barcelona

Clubs

VFB Stuttgart
FC Barcelona

Competities

Champions League

Tip:

Registreer je via deze link bij Unibet en ontvang €50 startbonus
FC Barcelona voetbalreizen veilig bestellen

Meer voetbalnieuws

Wedstrijdverloop

VFB Stuttgart - FC Barcelona 1-1
25'Cacau1-0
52'Z. Ibrahimovic1-1
Lees alles over VFB Stuttgart - FC Barcelona

FCUpdate Social Media

De stand

Champions League
Groep A Groep B
1. fr Bordeaux 6 16   1. xe Manchester Utd 6 13
2. de Bayern 6 10   2. ru CSKA Moskou 6 10
3. it Juventus 6 8   3. de Wolfsburg 6 7
4. il M Haifa 6 0   4. tr Besiktas 6 4
Groep C Groep D
1. es Real Madrid 6 13   1. xe Chelsea 6 14
2. it AC Milan 6 9   2. pt FC Porto 6 12
3. fr Marseille 6 7   3. es Atletico 6 3
4. ch FC Zürich 6 4   4. cy APOEL 6 3
Groep E Groep F
1. it Fiorentina 6 15   1. es FC Barcelona 6 11
2. fr Lyon 6 13   2. it Inter 6 9
3. xe Liverpool 6 7   3. ru Rubin 6 6
4. hu Debrecen 6 0   4. ua Dinamo Kiev 6 5
Groep G Groep H
1. es Sevilla FC 6 13   1. xe Arsenal 6 13
2. de Stuttgart 6 9   2. gr Olympiakos 6 10
3. ro Unirea Urziceni 6 8   3. be Standard 6 5
4. xs Gl. Rangers 6 2   4. nl AZ 6 4
Bekijk ook de Champions League stand, wedstrijden en nieuws.