Het laatste voetbalnieuws » AZ trekt stijgende lijn door tegen Heerenveen
RSSVolg ons op TwitterVolg ons op Facebook

Voetbalnieuws

AZ trekt stijgende lijn door tegen HeerenveenAZ trekt stijgende lijn door tegen Heerenveen

AZ trekt stijgende lijn door tegen Heerenveen

Gepubliceerd op zaterdag 6 maart 2010 om 20:44

AZ heeft met de ontknoping van het seizoen in zicht de juiste vorm weer te pakken. De ploeg van trainer Dick Advocaat was zaterdag voor eigen publiek veel te sterk voor sc Heerenveen: 4-1. De Alkmaarders zijn na een mindere fase al zes duels op rij ongeslagen en hebben de vijfde plek op de ranglijst stevig in handen.

De zo goed als onttroonde landskampioen trok tegen Heerenveen de stijgende lijn van de afgelopen weken door. De Alkmaarders lieten bij vlagen fraai combinatievoetbal zien, met Mounir El Hamdaoui en Maarten Martens als de hoofdrolspelers. Beiden zijn na een mindere periode onder Advocaat weer opgebloeid. Met Martens als regisseur en El Hamdaoui als afmaker kan AZ in de slotfase van het seizoen wellicht nog een aanval doen op de vierde plaats van Feyenoord.

El Hamdaoui was zaterdag onder toeziend oog van oud-voorzitter Dirk Scheringa - na maanden terug op de tribune bij 'zijn' club - bij alle doelpunten van AZ betrokken. Door goed werk van de spits belandde de bal in de 22e minuut bij Jeremain Lens, die Martens in staat stelde om te scoren. Het betekende de gelijkmaker omdat Filip Djuricic de Friezen twee minuten eerder verrassend op voorsprong had gebracht. De jonge middenvelder liep slim weg uit de rug van David Mendes da Silva en prikte de bal vervolgens op aangeven van Christian Grindheim beheerst achter Sergio Romero (0-1).

Tien minuten voor rust was El Hamdaoui zelf de afmaker nadat een schot van Stijn Schaars via de lat terug het veld in was gekomen. Doelman Henk Timmer stond op het verkeerde been omdat de inzet van Schaars onderweg van richting was veranderd. Timmer (38) speelde in het voor hem bekende Alkmaar zijn eerste wedstrijd in ongeveer negen maanden. De clubloze routinier kreeg deze week een contract bij Heerenveen omdat de Friezen maar liefst drie geblesseerde keepers hebben.

Timmer werd in de tweede helft ook nog gepasseerd door Lens - die als vervanger van de geblesseerde Moussa Dembl veel indruk maakte - en invaller Brett Holman (4-1). Hoewel AZ de wedstrijd domineerde, had Heerenveen bij een 2-1-stand wel kansen gekregen om op gelijke hoogte te komen. De vrijstaande Djuricic schoot de bal echter op de lat en invaller Paulo Henrique miste kort na rust een opgelegde mogelijkheid.


Gerelateerd

Wedstrijden

AZ - SC Heerenveen

Clubs

SC Heerenveen
AZ

Competities

Eredivisie

Tip:

Registreer je via deze link bij Unibet en ontvang €50 startbonus
Voetbalkaartjes en reizen bestel je veilig op Sportstadion.nl

Meer voetbalnieuws

Wedstrijdverloop

AZ - SC Heerenveen 4-1
20'F. Djuricic0-1
22'M. Martens1-1
35'M. El Hamdaoui2-1
68'J. Lens3-1
90'B. Holman4-1
Lees alles over AZ - SC Heerenveen

FCUpdate Social Media

De stand

nl Eredivisie 2009-2010
1. FC Twente 34 86   10. NAC Breda 34 46
2. Ajax 34 85   11. SC Heerenveen 34 37
3. PSV 34 78   12. VVV Venlo 34 35
4. Feyenoord 34 63   13. NEC 34 33
5. AZ 34 62   14. Vitesse 34 32
6. Heracles Almelo 34 56   15. ADO Den Haag 34 30
7. FC Utrecht 34 53   16. Sparta 34 26
8. FC Groningen 34 49   17. Willem II 34 23
9. Roda JC Kerkrade 34 47   18. RKC Waalwijk 34 15
Bekijk ook de Eredivisie 2009-2010 stand, wedstrijden en nieuws.