Het laatste voetbalnieuws
RSS Volg ons op Twitter

Voetbalnieuws

Nederlanders schieten Van Gaal ronde verderNederlanders schieten Van Gaal ronde verder

Nederlanders schieten Van Gaal ronde verder

09 maart 2010

Louis van Gaal heeft met Bayern München de kwartfinale van de Champions League bereikt. Dinsdagavond hadden de Duitsers in de return van de achtste finales grote moeite met Fiorentina, maar twee afstandsknallen van Mark van Bommel en Arjen Robben waren voldoende voor een plaats bij de laatste acht.

Na negentig minuten stapte Fiorentina weliswaar met een 3-2 overwinning van het veld. Voor de Italianen volstond dat echter niet voor een kwartfinaleplaats. De eerste match, drie weken geleden, hadden ze namelijk met 2-1 verloren. Vooral de manier waarop dat duel verloren ging, was uiterst zuur. In blessuretijd kopte Miroslav Klose immers de 2-1 binnen, terwijl hij zich meters in buitenspelpositie bevond. 'Woest om deze schandalige goal van Klose', dat was het Florentijnse kamp na afloop terecht.

Van Bommel in duel met Jovetic
Van Bommel in duel met Jovetic

Ook in de terugmatch haalde de arbitrage zich snel de woede van de thuisclub op de hals. In de openingsfase maakte Daniel van Buyten hands in het penaltygebied, maar het slippertje van de Belg bleef onbestraft. Enkele minuten later kreeg Bastian Schweinsteiger slechts geel voor een slaande beweging naar een tegenspeler. Voor een soortgelijke charge kreeg Fiorentina-speler Gobbi nog rood in het eerste duel.

Behoudens deze twee discutabele incidenten waren er in het eerste kwart in het Stadio Artemio Franchi weinig momenten van opwinding. Fiorentina-trainer Cesare Prandelli had zijn ploeg met de opdracht het veld ingestuurd om niet overhaast naar een treffer op zoek te gaan. Dat tactisch plan leek te werken, want in de eerste 27 minuten speelde La Viola bijzonder geduldig en daarna brak Juan Vargas met een gelukje de ban. De Peruviaan strafte een matige redding van Hans-Jörg Butt genadeloos af. Marco Marchionni nam de sluitpost van dertig meter onder vuur. Butt had op die inzet nog wel een antwoord, maar hij stompte de bal precies voor de voeten van Vargas, die vervolgens uit een lastige hoek de 1-0 scoorde.

Kans voor Arjen Robben
Kans voor Arjen Robben

1-0: bij die score was Bayern virtueel uitgeschakeld. Het leed van de club van Louis van Gaal werd vlak na rust zelfs nog groter toen Stevan Jovetic er 2-0 van maakte. Het jonge talent reageerde alert na slim terugleggen van Alberto Gilardino. Die goal bleek het startsein van een spectaculaire fase.

Mark van Bommel hielp Bayern terug in de wedstrijd. De Nederlander verraste Fiorentina-goalie Sebastian Frey met een geplaatst schot van twintig meter. Gezien de uitslag in het eerste duel zou deze score tot een verlenging leiden, maar het tandem Jovetic-Gilardino bracht daar kort na de aansluitingsgoal verandering in. Opnieuw Jovetic trof doel, na doorkoppen van Gilardino (3-1).

De 3-1 leek de nekslag voor Bayern, maar Robben besliste anders. De Bedummer kreeg de 40.000 fans in Toscane muisstil met een kiezelhard schot in de kruising. Hij liet Frey kansloos en gidste Bayern bovendien een ronde verder in het miljoenenbal.


Plaats dit bericht op Facebook Voeg dit bericht toe aan Twitter Google bookmark Plaatsen/stemmen op NUjij Plaatsen/stemmen op MSN Reporter

Gerelateerd

Wedstrijden

Fiorentina - Bayern München

Clubs

Bayern München
Fiorentina

Personen

Mark van Bommel
Louis Van Gaal
Arjen Robben

Competities

Champions League

Gratis wedden

Kijk gratis LIVE de Primera Division en Serie A!

 

Meer voetbalnieuws

Foto's

Fiorentina - Bayern München foto's
Meer Fiorentina - Bayern München foto's

Wedstrijdverloop

Fiorentina - Bayern München 3-2
28'J. Vargas1-0
54'S. Jovetic2-0
60'M. van Bommel2-1
64'S. Jovetic3-1
65'A. Robben3-2
Lees alles over Fiorentina - Bayern München

Advertentie

Meer voetbalnieuws

Fiorentina - Bayern München nieuws
10 mrt. Gomez twee tot drie weken in lappenmand
10 mrt. Van Bommel en Van Gaal: "We zijn terecht door"
9 mrt. Van Gaal: "Fiorentina altijd goed in Europa"
9 mrt. Prandelli: "Niet te veel naar voren lopen"
8 mrt. Van Gaal: "Ribéry kampt met een klein probleem"
8 mrt. Robben kan spelen in Florence, Contento niet
Lees alles over Fiorentina - Bayern München
Bayern München nieuws
8 sep. Blatter: "FIFA was niet nalatig bij Robben"
Lees meer Bayern München nieuws
Fiorentina nieuws
2 sep. Fiorentina wil Montolivo langer aan zich binden
Lees meer Fiorentina nieuws
Mark van Bommel nieuws
8 sep. Van Bommel: "Meer zat er niet in, helaas"
Lees meer Mark van Bommel nieuws
Louis Van Gaal nieuws
1 sep. Van Gaal: "Jonker kan mij opvolgen"
Lees meer Louis Van Gaal nieuws
Arjen Robben nieuws
7 sep. Van Toorn: "Robben was absoluut fit"
Lees meer Arjen Robben nieuws
Champions League nieuws
21 jun. Stevens begint CL-voorronde tegen HB Tórshavn
Lees meer Champions League nieuws

De stand

Champions League
Groep A Groep B
1. Bordeaux 6 16   1. Manchester Utd 6 13
2. Bayern 6 10   2. CSKA Moskou 6 10
3. Juventus 6 8   3. Wolfsburg 6 7
4. M Haifa 6 0   4. Besiktas 6 4
Groep C Groep D
1. Real Madrid 6 13   1. Chelsea 6 14
2. AC Milan 6 9   2. FC Porto 6 12
3. Marseille 6 7   3. Atletico 6 3
4. FC Zürich 6 4   4. APOEL 6 3
Groep E Groep F
1. Fiorentina 6 15   1. FC Barcelona 6 11
2. Lyon 6 13   2. Inter 6 9
3. Liverpool 6 7   3. Rubin 6 6
4. Debreceni 6 0   4. Dinamo Kiev 6 5
Groep G Groep H
1. Sevilla FC 6 13   1. Arsenal 6 13
2. Stuttgart 6 9   2. Olympiakos 6 10
3. Unirea Urziceni 6 8   3. Standard 6 5
4. Gl. Rangers 6 2   4. AZ 6 4
Champions League stand, wedstrijden, nieuws