Voetbalnieuws
De Graafschap zet volgende stap naar titel
De Graafschap is een stap dichter bij een comeback in de Eredivisie. Vrijdagavond wonnen de Superboeren met 2-0 op bezoek bij Fortuna Sittard. Het gat met nummer twee Cambuur, dat voor eigen publiek FC Dordrecht met 3-0 versloeg, blijft daardoor tien punten. De Graafschap heeft wel een duel meer gespeeld dan Cambuur.
Bargas opende in Sittard al na negen minuten de score voor De Graafschap. Sebens verdubbelde de Gelderse marge in blessuretijd. Ook Cambuur legde de basis voor de driepunter in de eerste negen minuten van de wedstrijd tegen Dordrecht. Door treffers van Nassir Maachi en Mark de Vries stonden de Friezen al vroeg met 2-0 voor. Na ruim een kwart wedstrijd legde De Vries de eindscore vast op 3-0. Door de zege op Dordrecht blijft Cambuur tweede. Achtervolgers Go Ahead Eagles (derde) en FC Zwolle (vijfde), spelen dit weekend in Deventer tegen elkaar.
Excelsior is na vrijdag de nieuwe nummer vier. De Rotterdammers passeerden FC Zwolle, na een 3-0 thuisoverwinning op MVV. Ryan Koolwijk, Luis Pedro en Roland Bergkamp scoorden voor de Kralingers, die in punten op gelijke hoogte zijn gekomen met Go Ahead Eagles. GAE komt deze speelronde zoals vermeld nog in actie.
Nummer zes AGOVV leed een verrassende nederlaag. De Gelderlanders lieten zich in eigen stadion verrassen door laagvlieger FC Omniworld (0-2). Helmond Sport, dat zevende staat, had eveneens een verliesbeurt tegen een ploeg uit het rechterrijtje: in de streekderby tegen FC Eindhoven ging het met 3-2 onderuit. Als gevolg van de zeges hoeven Omniworld en Eindhoven voorlopig niet aan degradatie te denken.
Clubs die dat wél moeten, FC Emmen en Telstar, stonden vrijdag tegenover elkaar in Drente. Telstar had lange tijd de beste papieren om de degradatietopper winnend af te sluiten; de Noord-Hollanders stonden tot drie minuten voor tijd immers nog met 2-1 voor. In de slotfase gaven ze het echter uit handen en verloren ze door goals van Denissen en De Blok alsnog. Ondanks de broodnodige zege blijft FC Emmen zestiende, maar het gat met hekkensluiter FC Oss is opgelopen tot negen punten. Telstar blijft eveneens boven de rode streep. In verliespunten is het echter wel hekkensluiter.
Ook FC Volendam is nog niet honderd procent zeker van klassebehoud, maar thuis zetten de Wijdbroeken wel een belangrijke stap in die richting. BV Veendam werd spectaculair met 4-3 aan de kant geschoven. Volendam stond al binnen zes minuten met 2-0 voor, maar twintig daarna leidde Veendam met 3-2. In de resterende 75 minuten stelde de thuisclub echter orde op zaken (4-3).
Gerelateerd
Wedstrijden
Clubs
Competities
Tip:
Meer voetbalnieuws