Het laatste voetbalnieuws » Makaay schiet Feyenoord in restant langs Vitesse
RSSVolg ons op TwitterVolg ons op Facebook

Voetbalnieuws

Makaay schiet Feyenoord in restant langs Vitesse

Makaay schiet Feyenoord in restant langs Vitesse

Gepubliceerd op woensdag 31 maart 2010 om 21:09

Feyenoord heeft eindelijk de eerste competitiezege van 2010 in De Kuip behaald. Een week na de bekertriomf tegen FC Twente (2-1) liep woensdagavond ook het restant van de thuiswedstrijd tegen Vitesse goed af: 2-1. Opnieuw was Roy Makaay de man van het winnende doelpunt. Door de overwinning liep de achterstand van nummer vijf AZ op Feyenoord op tot vier punten.

De tweede helft van de gestaakte wedstrijd moest reglementair zoveel mogelijk in dezelfde omstandigheden worden gespeeld als anderhalve week geleden in de drijfnatte Kuip. Feyenoord voldeed vrijwel volledig aan die voorwaarde. De thuisploeg trad in dezelfde opstelling aan als op 20 maart.

De wissels die coach Been destijds in de rust wilde toepassen - Castagnois voor Makaay en Landzaat voor El Ahmadi - hield hij woensdagavond bij de hervatting van het duel nog even achter de hand. Daar had hij achteraf geen spijt van. Op de bank verving Kevin Hofland de geblesseerde Tim de Cler (bovenbeen).

Vlak voor het begin van het duel deed het weer nog even denken aan de verregende avond in De Kuip. Bij de aftrap voor de tweede helft was het evenwel droog, maar wel behoorlijk guur in het halfgevulde stadion.

Vitesse begon opvallend ambitieus aan het toch wel vreemde karwei in Rotterdam. Binnen tien minuten kregen de bezoekers vier goede kansen op een doelpunt. Alexander Büttner (twee keer), Wiljan Pluim (de man van de gelijkmaker in de eerste helft) en Lasse Nilsson (op de paal) kwamen niet tot scorne, mede door goed keeperswerk van Erwin Mulder.

In de meteen aantrekkelijke tweede helft kwam het eerste gevaar bij Feyenoord van Makaay. Doelman Piet Velthuizen kon in de vijftigste minuut nog redding brengen op een afstandsschot van de 35-jarige routinier. Vijf minuten later was Makaay van dichtbij wel succesvol, nadat Andr Bahia een vrije trap van Giovanni van Bronckhorst goed had doorgekopt, 2-1.

Luigi Bruins (drie keer) en Georginio Wijnaldum (ook drie keer) verzuimden daarna het duel namens het aandringende Feyenoord vroegtijdig te beslissen. Het wegzakkende Vitesse kon evenwel niet van de Rotterdamse slordigheid profiteren: 2-1. Het eindsignaal klonk opnieuw in de regen.


Gerelateerd

Wedstrijden

Feyenoord - Vitesse

Clubs

Feyenoord
Vitesse

Personen

Roy Makaay

Competities

Eredivisie

Tip:

Voetbalkaartjes en voetbalreizen bestel je veilig op Sportstadion.nl

Reacties

Meer voetbalnieuws

Wedstrijdverloop

Feyenoord - Vitesse 2-1
13'R. Vlaar1-0
45'W. Pluim1-1
55'R. Makaay2-1
Lees alles over Feyenoord - Vitesse

FCUpdate Social Media

De stand

nl Eredivisie 2009-2010
1. FC Twente 34 86   10. NAC Breda 34 46
2. Ajax 34 85   11. SC Heerenveen 34 37
3. PSV 34 78   12. VVV Venlo 34 35
4. Feyenoord 34 63   13. NEC 34 33
5. AZ 34 62   14. Vitesse 34 32
6. Heracles Almelo 34 56   15. ADO Den Haag 34 30
7. FC Utrecht 34 53   16. Sparta 34 26
8. FC Groningen 34 49   17. Willem II 34 23
9. Roda JC Kerkrade 34 47   18. RKC Waalwijk 34 15
Bekijk ook de Eredivisie 2009-2010 stand, wedstrijden en nieuws.