Het laatste voetbalnieuws » Van Marwijk: "Iedereen houdt rekening met ons"
RSSVolg ons op TwitterVolg ons op Facebook

Voetbalnieuws

Van Marwijk: "Iedereen houdt rekening met ons"

Van Marwijk: "Iedereen houdt rekening met ons"

Gepubliceerd op maandag 28 juni 2010 om 19:17

"Iedereen houdt nu denk ik wel rekening met ons." Dat zei bondscoach Bert van Marwijk, nadat Nederland maandag in Durban ten koste van Slowakije (2-1) de kwartfinale van het WK had bereikt.

Opnieuw sprak Van Marwijk zijn ambities uit. "We zijn hier voor één ding, de wereldtitel. Die ambitie moet je als topsporter durven uitspreken. We hebben de focus en een bepaalde uitstraling. We worden het niet zomaar. We gaan er wel voor."

"Ik denk dat we verdiend hebben gewonnen", zei Van Marwijk verder. "Toch was er een fase in de wedstrijd dat de Slowaken zo maar gelijk hadden kunnen maken. Dat had niet mogen gebeuren."

Verdediging

Het was geen verwijt aan de verdediging. "Achterin hebben we het zeer goed gedaan. We hebben tot nu toe maar twee treffers tegen gekregen, beide uit een strafschop. Daar komt nog eens bij dat die penalty van vandaag volgens mij ook nog onterecht was."

Oranje had halverwege ruimer op voorsprong moeten staan. Van Marwijk: "Over de eerste helft was ik niet ontevreden. Alleen was bij ons de eindpass niet steeds goed. Anders hadden we meer treffers kunnen uitspelen."

Beslissing

Een vroegtijdige beslissing was mogelijk geweest. "We hadden drie, vier keer kunnen scoren. Doe je dat niet, dan weet je dat er momenten komen dat de tegenstander kan toeslaan. Op die momenten heeft onze keeper Maarten Stekelenburg ons gered. Anders had het ook zo maar verkeerd kunnen aflopen."

Dat Robin van Persie teleurgesteld was bij zijn wissel vond de bondscoach niet erg. "Hij maakte bij de goal van Arjen Robben een geweldige loopactie. Dat ziet niet iedereen. Ik vond in de slotfase dat wij behoefte hadden aan een verse spits. Robin wilde graag blijven staan. Dat is logisch. Er is niets aan de hand verder."

Robben

Over Robben was de bondscoach tevreden. "Hij heeft zeventig minuten gespeeld. Waarschijnlijk is hij nu over die drempel. Wij krijgen daardoor meer mogelijkheden om de tegenstander voorin met snelheid en creativiteit te verrassen."

"In alle wedstrijden tot nu toe hebben we laten zien dat we een wedstrijd kunnen controleren", vervolgde Van Marwijk. "We hebben ook steeds laten zien dat we heel goed kunnen voetballen. Misschien had het af en toe wat beter gekund. Vergeet echter niet het aspect dat we steeds winnen. Dat is ook niet onbelangrijk."


Gerelateerd

Wedstrijden

Nederland - Slowakije

Clubs

Nederland

Personen

Bert van Marwijk

Tip:

Reacties

Meer voetbalnieuws

Wedstrijdverloop

Nederland - Slowakije 2-1
18'A. Robben1-0
84'W. Sneijder2-0
90'R. Vittek2-1
Lees alles over Nederland - Slowakije

FCUpdate Social Media

De stand

WK 2010
Groep A Groep B
1. Uruguay 3 7   1. Argentinië 3 9
2. Mexico 3 4   2. Zuid-Korea 3 4
3. Zuid-Afrika 3 4   3. Griekenland 3 3
4. Frankrijk 3 1   4. Nigeria 3 1
Groep C Groep D
1. VS 3 5   1. Duitsland 3 6
2. Engeland 3 5   2. Ghana 3 4
3. Slovenië 3 4   3. Australië 3 4
4. Algerije 3 1   4. Servië 3 3
Groep E Groep F
1. Nederland 3 9   1. Paraguay 3 5
2. Japan 3 6   2. Slowakije 3 4
3. Denemarken 3 3   3. Nieuw-Zeeland 3 3
4. Kameroen 3 0   4. Italië 3 2
Groep G Groep H
1. Brazilië 3 7   1. Spanje 3 6
2. Portugal 3 5   2. Chili 3 6
3. Ivoorkust 3 4   3. Zwitserland 3 4
4. Noord-Korea 3 0   4. Honduras 3 1
Bekijk ook de WK 2010 stand, wedstrijden en nieuws.