Het laatste voetbalnieuws » Nederlands elftal staat voor volgende missie
RSSVolg ons op TwitterVolg ons op Facebook

Voetbalnieuws

Nederlands elftal staat voor volgende missie

Nederlands elftal staat voor volgende missie

Gepubliceerd op donderdag 2 september 2010 om 18:38

In een omgeving die geen enkele herinnering oproept aan het voorbije WK verleggen de spelers van het Nederlands elftal vrijdagavond de aandacht naar de volgende missie. Het duel met San Marino in het knusse stadionnetje Olimpico van Serravalle geldt als eerste etappe van een route die Oranje in de zomer van 2012 een tweede Europese titel moet opleveren.

De thuisbasis van de tegenstander van de vice-wereldkampioen biedt plaats aan nog geen 10.000 toeschouwers. Ter vergelijking, bijna 100.000 toeschouwers zagen het Nederlands elftal nog geen twee maanden geleden in het imposante Soccer City van Johannesburg de WK-finale verliezen.

San Marino is een opponent van een ander kaliber dan wereldkampioen Spanje. Het staatje telt slechts 30.000 inwoners en is slechts iets groter dan bijvoorbeeld Goirle, de geboorteplaats van verdediger Joris Mathijsen. Aanvoerder en aanvaller Andy Selva en doelman Aldfo Simoncini zijn de enige profspelers van de formatie die de laatste plaats van de wereldranglijst deelt met Papoea-Nieuw-Guinea, Centraal-Afrikaanse Republiek, Anguilla, Montserrat en Amerikaans-Samoa. Het duo speelt in de Italiaanse Serie C.

San Marino probeerde al vijf keer eerder een ticket voor de Europese titelstrijd te winnen. Alle pogingen mislukten jammerlijk. Het dwergstaatje hield zelfs nog nooit een punt over aan een groepswedstrijd op weg naar het EK.

Mogelijk maakt bondscoach Bert van Marwijk vrijdagavond een uitzondering en wijzigt hij zijn favoriete speelwijze met vier verdedigers en twee controlerende middenvelders voor een meer aanvallende variant. Grote vraag is welke rol de keuzeheer van Oranje voor Ruud van Nistelrooy in gedachten heeft. De aanvalsleider van Hamburger SV staat waarschijnlijk lager in de pikorde dan Klaas-Jan Huntelaar, op basis van het recente verleden de beoogde vervanger voor de geblesseerde Robin van Persie. Van Nistelrooy heeft op dit moment wel meer wedstrijdritme dan Huntelaar.

John Heitinga zit tijdens het duel met San Marino een schorsing van één duel uit. Hij wordt vervangen door Ron Vlaar of Hedwiges Maduro. Laatstgenoemde heeft als voordeel dat hij ook als middenvelder kan acteren. Vurnon Anita of Erik Pieters treedt in het zonnige Serravalle in de voetsporen van linksback Giovanni van Bronckhorst, die na het WK een punt achter zijn loopbaan heeft gezet.


Gerelateerd

Wedstrijden

San Marino - Nederland

Clubs

Nederland

Competities

EK 2012

Tip:

Reacties

Meer voetbalnieuws

Wedstrijdverloop

San Marino - Nederland 0-5
16'D. Kuyt0-1
38'K. Huntelaar0-2
48'K. Huntelaar0-3
67'K. Huntelaar0-4
90'Van Nistelrooy0-5
Lees alles over San Marino - Nederland

FCUpdate Social Media

De stand

EK 2012 - Groepsfase
Groep A Groep B
1. cz Tsjechië 0 0   1. dk Denemarken 0 0
2. gr Griekenland 0 0   2. de Duitsland 0 0
3. pl Polen 0 0   3. nl Nederland 0 0
4. ru Rusland 0 0   4. pt Portugal 0 0
Groep C Groep D
1. hr Kroatië 0 0   1. xe Engeland 0 0
2. ie Ierland 0 0   2. fr Frankrijk 0 0
3. it Italië 0 0   3. se Zweden 0 0
4. es Spanje 0 0   4. ua Oekraïne 0 0
Bekijk ook de EK 2012 stand, wedstrijden en nieuws.