Deze site brengt je het laatste voetbalnieuws, foto's, video's en interviews uit de voetbalwereld.
Dat alles 24 uur per dag, zeven dagen per week!
© 2004-2012 FCUpdate.nl Groningen

Drie keer is niet scheepsrecht gebleken voor FC Barcelona. Ook poging drie van de Catalanen om van Rubin Kazan te winnen heeft geen succes opgeleverd. Woensdag kwam Barça in Rusland niet verder dan een 1-1 gelijkspel.
Ook afgelopen seizoen waren Barcelona en Rubin Kazan aan elkaar gekoppeld in de Champions League-groepsfase. Destijds zegevierden de Russen verrassend in Camp Nou (2-1), terwijl het in een ijzig Kazan doelpuntloos gelijk werd. Ook dit maal kon Barcelona de partij met de Russisch kampioen niet in zijn voordeel beslissen.
Dat Barcelona de punten niet mee naar Catalonië nam, kwam vooral door het goede verdedigende spel van Rubin Kazan. Hierdoor stokte de anders zo geoliede machine van de ploeg van Pep Guardiola behoorlijk, al kreeg het wel goede kansen en had het verreweg het meeste balbezit. De beste kans kreeg Barça al na dertien minuten via Pedro. De aanvaller lobde oog in oog met Sergey Ryzhikov echter op de lat.
Rubin Kazan bleef zich ondertussen tot verdedigen beperken, maar bij één van de zeldzame keren dat het er wel uit kwam, kreeg het meteen de hulp van de arbitrage. Voor een lichte charge van Dani Alves op Vitali Kaleshin kende arbiter Cüneyt Cakir bijzonder makkelijk een strafschop toe. Christian Noboa benutte het buitenkansje en kreeg zo de 22.500 toeschouwers in de regio Tatarstan op de banken (1-0).
Na de rust probeerde de spelleiding haar misser van de eerste 45 minuten goed te maken door ook Barcelona een onterechte penalty toe te kennen. David Villa schoof, met veel moeite, vanaf elf meter de 1-1 binnen. Hierna maakte Barcelona de meeste aanspraak op de overwinning, maar scoren deed het niet. Ook niet nadat Lionel Messi, wonderbaarlijk snel hersteld van een enkelblessure, was ingevallen. De beste mogelijkheid op 2-1 was zelfs nog voor de thuisclub. Obafemi Martins kopte drie minuten voor tijd echter op de paal, waardoor het bij 1-1 bleef.
Door het puntenverlies in Rusland moet FC Barcelona genoegen nemen met plaats twee in Groep D van de Champions League. FC Kopenhagen gaat verrassend aan kop. De Denen hebben na een meer dan verdiende zege op Panathinaikos (0-2) zes punten uit twee duels gepeurd, Barça heeft er vier. Rubin Kazan staat derde met één punt. Panathinaikos is hekkensluiter met nul uit twee en een doelsaldo van -6.
| Panathinaikos - FC Kopenhagen 0-2 | ||
|---|---|---|
| 28' | D. N\'Doye | 0-1 |
| 37' | M. Vingaard | 0-2 |
| Lees alles over Panathinaikos - FC Kopenhagen | ||
| FC Rubin Kazan - FC Barcelona 1-1 | ||
| 30' | C. Noboa | 1-0 |
| 60' | D. Villa | 1-1 |
| Lees alles over FC Rubin Kazan - FC Barcelona | ||
| FC Rubin Kazan - FC Barcelona nieuws | |
|---|---|
| 30 sep. '10 | Spanje mist Xavi in EK-kwalificatiewedstrijden |
| 28 sep. '10 | Assistent-coach Barça: "Messi moet niets forceren" |
| 27 sep. '10 | Barcelona neemt Messi mee naar Kazan |
| Lees alles over FC Rubin Kazan - FC Barcelona | |
| Champions League nieuws | |
| 17 jun. '11 | UEFA: extra straf voor opzettelijke gele kaart |
| 16 jun. '11 | ArenA krijgt EL-finale 2013, CL weer op Wembley |
| 16 jun. '11 | Zaak Real-trainer Mourinho dient eind juli |
| 10 jun. '11 | Real Madrid in beroep tegen schorsing Mourinho |
| 30 mei. '11 | Video: Piqué: "We gebruiken geen drugs" |
| 30 mei. '11 | Video: Shakira haalt Barça-spelers op podium |
| 30 mei. '11 | Spelers Barcelona vieren feest met Shakira |
| 30 mei. '11 | Cruijff: "Dit Barcelona is beter dan Dreamteam" |
| 29 mei. '11 | Van Bronckhorst steekt V/d Sar hart onder de riem |
| Lees meer Champions League nieuws | |
| Champions League | ||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Groep A | Groep B | |||||||
| 1. | Tottenham | 6 | 11 | 1. | Schalke | 6 | 13 | |
| 2. | Inter | 6 | 10 | 2. | Lyon | 6 | 10 | |
| 3. | FC Twente | 6 | 6 | 3. | Benfica | 6 | 6 | |
| 4. | Bremen | 6 | 5 | 4. | Hapoel | 6 | 5 | |
| Groep C | Groep D | |||||||
| 1. | Manchester Utd | 6 | 14 | 1. | FC Barcelona | 6 | 14 | |
| 2. | Valencia | 6 | 11 | 2. | Kopenhagen | 6 | 10 | |
| 3. | Gl. Rangers | 6 | 6 | 3. | Rubin | 6 | 6 | |
| 4. | Bursaspor | 6 | 1 | 4. | Panathinaikos | 6 | 2 | |
| Groep E | Groep F | |||||||
| 1. | Bayern | 6 | 15 | 1. | Chelsea | 6 | 15 | |
| 2. | AS Roma | 6 | 10 | 2. | Marseille | 6 | 12 | |
| 3. | FC Basel | 6 | 6 | 3. | Spartak | 6 | 9 | |
| 4. | CFR Cluj | 6 | 4 | 4. | MSK Zilina | 6 | 0 | |
| Groep G | Groep H | |||||||
| 1. | Real Madrid | 6 | 16 | 1. | Shaktar | 6 | 15 | |
| 2. | AC Milan | 6 | 8 | 2. | Arsenal | 6 | 12 | |
| 3. | Ajax | 6 | 7 | 3. | Braga | 6 | 9 | |
| 4. | Auxerre | 6 | 3 | 4. | Partizan | 6 | 0 | |
| Bekijk ook de Champions League stand, wedstrijden en nieuws. | ||||||||