Het laatste voetbalnieuws » FC Utrecht laat eerste zege door vingers glippen
RSSVolg ons op TwitterVolg ons op Facebook

Voetbalnieuws

FC Utrecht laat eerste zege door vingers glippen

FC Utrecht laat eerste zege door vingers glippen

Gepubliceerd op donderdag 21 oktober 2010 om 21:01

FC Utrecht is in groep K van de Europa League nog altijd ongeslagen. Maar de ploeg van trainer Ton du Chatinier wacht na drie duels ook nog steeds op de eerste zege. De domstedelingen verspeelden donderdagavond voor eigen publiek de overwinning tegen Steaua Boekarest. Door een eigen doelpunt van verdediger Alje Schut een kwartier voor tijd eindigde de thuiswedstrijd in 1-1.

Beide ploegen treffen elkaar op 4 november in Roemenië opnieuw. FC Utrecht staat op drie punten, Steaua heeft er twee. De Nederlandse middenmoter speelde eerder met 0-0 gelijk tegen Napoli en Liverpool.

FC Utrecht toonde in de eerste helft iets te veel ontzag voor de Europese clubkampioen van 1986. De thuisploeg was technisch aanzienlijk beter, vooral in offensief opzicht, maar durfde voor de rust nog niet volop in de aanval te gaan tegen de Roemeense nummer vijf. Toch kregen de manschappen van Du Chatinier enkele goede kansen op de openingstreffer.

Jacob Mulenga en Edouard Duplan kwamen in scoringspositie, maar hun schoten waren niet zuiver genoeg. Ook topscorer Ricky van Wolfswinkel was niet scherp genoeg. Verdediger Tim Cornelisse knalde uit de beste Utrechtse aanval op de lat.

Steaua was alleen gevaarlijk met enkele vrij trappen en schoten van afstand. De Roemenen waren zeker niet voor één punt naar de Domstad gekomen, maar konden de aanvallende aspiraties niet omzetten in dreigende combinaties.

Na de rust leek er aanvankelijk weinig te veranderen. FC Utrecht viel zonder veel overtuiging aan, Steaua bleef het bij gebrek aan stootkracht van grote afstand proberen. Duplan verloste zijn ploeg uiteindelijk van de hatelijke nul. De voormalige Spartaan trof na een uur doel met een bekeken schot, 1-0.

FC Utrecht verzuimde daarna de broze voorsprong uit te bouwen. Het aanvalsspel bleef te gehaast en slordig. Een kwartier voor tijd kwam Steaua verrassend op gelijke hoogte. Uit een vrije trap van Iasmin Latovlevici kopte Alje Schut de bal in eigen doel, 1-1.

Na de schlemielige gelijkmaker trachtte FC Utrecht nog wel de eerste groepszege te forceren. Maar ook de gehaaide Dries Mertens kon het verschil in de slotfase niet maken. Mulenga strandde in de slotseconde nog op doelman Ciprian Tatarusanu.


Gerelateerd

Wedstrijden

FC Utrecht - Steaua Boekarest

Clubs

FC Utrecht
Steaua Boekarest

Tip:

Voetbalkaartjes en voetbalreizen bestel je veilig op Sportstadion.nl

Reacties

Meer voetbalnieuws

Wedstrijdverloop

FC Utrecht - Steaua Boekarest 1-1
60'E. Duplan1-0
75'A. Schut (e.d.)1-1
Lees alles over FC Utrecht - Steaua Boekarest

FCUpdate Social Media

De stand

Europa League
Groep A Groep B
1. Manchester City 6 11   1. Leverkusen 6 12
2. Lech Poznan 6 11   2. Aris 6 10
3. Juventus 6 6   3. Atletico 6 8
4. Red Bull Salzburg 6 2   4. Rosenborg BK 6 3
Groep C Groep D
1. Sporting 6 12   1. Villarreal 6 12
2. Lille 6 8   2. PAOK 6 11
3. AA Gent 6 7   3. Dinamo 6 7
4. Levski Sofia 6 7   4. Club Brugge 6 3
Groep E Groep F
1. Dinamo Kiev 6 11   1. CSKA Moskou 6 16
2. Bate Borisov 6 10   2.   0 0
3. AZ 6 7   2. Sparta Praag 6 9
4. FC Sheriff 6 5   3. US Palermo 6 7
  4. Lausanne Sports 6 1
Groep G Groep H
1. Zenit 6 18   1. Stuttgart 6 15
2. Anderlecht 6 7   2. Young Boys 6 9
3. AEK Athene 6 7   3. Getafe CF 6 7
4. Hajduk Split 6 3   4. Odense BK 6 4
Groep I Groep J
1. PSV 6 14   1. PSG 6 12
2. Kharkiv 6 11   2.   0 0
3. Sampdoria 6 5   2. Sevilla FC 6 10
4. Debrecen 6 3   3. Dortmund 6 9
  4. Karpaty 6 1
Groep K Groep L
1. Liverpool 6 10   1. FC Porto 6 16
2. Napoli 6 7   2. Besiktas 6 13
3. Steaua 6 6   3. Rapid Wien 6 3
4. FC Utrecht 6 5   4. CSKA Sofia 6 3
Bekijk ook de Europa League stand, wedstrijden en nieuws.