Het laatste voetbalnieuws » Boschker: "Voor mij zou beker heel mooi zijn"
RSSVolg ons op TwitterVolg ons op Facebook

Voetbalnieuws

Boschker: "Voor mij zou beker heel mooi zijn"Boschker: "Voor mij zou beker heel mooi zijn"

Boschker: "Voor mij zou beker heel mooi zijn"

Gepubliceerd op maandag 2 mei 2011 om 11:20

In de beslissende weken van FC Twente ligt voor Sander Boschker de prioriteit bij de beker. In dat toernooi staat de geroutineerde doelman nog steeds in de basis. "Dat voor de club het kampioenschap belangrijker is, begrijp ik. Voor mij persoonlijk zou nog een keer de beker heel mooi zijn."

Onwerkelijk was het bijna bij de start van het seizoen dat de 40-jarige Boschker na al die jaren niet meer de eerste keus was in Enschede. De jonge en talentvolle Nikolai Michailov kreeg de voorkeur. Behalve dan in de strijd om de KNVB-beker. Al twee keer loodste hij zijn club met bravoure door een beslissende strafschoppenreeks. Verder is hij de stand-in. Van de kant leeft hij mee.

Tegen de 'twee finales' met Ajax ziet hij niet op. "Ik word zo moe van dat verhaal dat we mentaal de mindere zijn. Ik geloof dat we nu al vier jaar aan het bewijzen zijn dat dit niet zo is. We kijken naar onszelf, luisteren niet naar anderen. Of je je gek laat maken heb je zelf in de hand. Het is prachtig, die twee duels met Ajax. Dit is wat elke voetballer wil."

"Ik heb het gevoel dat het wel goed komt", zegt Boschker. "We zijn gegroeid, overtuigd van onszelf. Ik moet zeggen, zelf sta ik daar ook anders in dan enige tijd geleden. Bij de titel vorig jaar in Breda was ik tot tranen toe geroerd. Vooral omdat we iets wonnen waarvan ik altijd had gedacht dat het voor FC Twente te hoog gegrepen zou zijn. Dat deed me heel veel. Het was anders dan de successen daarvoor. Een kampioenschap! Daar had ik eigenlijk nooit aan gedacht."

Twee keer eerder pakte Boschker een grote prijs. In 2001 leidde hij met een hoofdrol in de reeks van strafschoppen FC Twente naar winst op PSV in de bekerfinale. Verder werd hij met Ajax in 2004 al eens landskampioen. "Elke prijs is er een", blikt hij terug. "Ook de Johan Cruijff Schaal die we begin dit seizoen in Amsterdam wonnen. De ervaring bij Ajax was ook mooi, maar ik speelde dat seizoen geen minuut. De beker was fantastisch, met het stoppen van de penalty's. Toch staat de titel van 2010 op nummer een."

Bij zijn 'beleving' speelt het gegeven dat hij tegenwoordig vaak reserve is geen rol. Bij elk doelpunt springt Boschker als eerste van de bank. "Het Twentse Ros zit in mijn hart. Het zal me altijd goed doen als FC Twente wint. Het is ook niet gespeeld, ik ben gewoon heel blij als we scoren. Goed, ik probeer het op de bank tegenwoordig iets rustiger aan te doen. Ik ben de jongens nog wel eens aan het oppeppen. Al geloof ik wel dat het allemaal wordt gewaardeerd."


Gerelateerd

Clubs

FC Twente

Personen

Sander Boschker

Tip:

Voetbalkaartjes en voetbalreizen bestel je veilig op Sportstadion.nl

Reacties

Meer voetbalnieuws

FCUpdate Social Media

De stand

nl Eredivisie 2010-2011
1. Ajax 34 73   10. Feyenoord 34 44
2. FC Twente 34 71   11. NEC 34 43
3. PSV 34 69   12. SC Heerenveen 34 41
4. AZ 34 59   13. NAC Breda 34 40
5. FC Groningen 34 57   14. De Graafschap 34 38
6. Roda JC Kerkrade 34 55   15. Vitesse 34 35
7. ADO Den Haag 34 54   16. Excelsior 34 35
8. Heracles Almelo 34 49   17. VVV Venlo 34 21
9. FC Utrecht 34 47   18. Willem II 34 15
Bekijk ook de Eredivisie 2010-2011 stand, wedstrijden en nieuws.