Het laatste voetbalnieuws » Transfermarkt bol van geruchten en affaires
RSSVolg ons op TwitterVolg ons op Facebook

Voetbalnieuws

Transfermarkt bol van geruchten en affaires

Transfermarkt bol van geruchten en affaires

Gepubliceerd op woensdag 31 augustus 2011 om 17:15

Wel, niet, wel, niet. Het stond de afgelopen weken bol van de geruchten en affaires op de transfermarkt. Leroy Fer en Tim Matavz speelden de hoofdrol in deze roerige voetbalzomer. Hun transfers naar respectievelijk FC Twente en PSV leken meermaals afgeketst, maar kwamen woensdag op de slotdag van de transfermarkt toch nog rond.

Zelden zal tijdens de zomerse transferperiode zoveel gespeculeerd zijn als deze keer. Fer en Matavz leken beiden wel de hoofdrol in een soap te spelen, zoveel uiteenlopende verhalen deden over de middenvelder van Feyenoord en spits van FC Groningen de ronde. Fer (21) gaf al in een vroeg stadium aan graag naar FC Twente te willen. Het legioen van Feyenoord nam hem dat niet in dank af. Fer vond zelfs een eigen rouwbrief op de deurmat.

Net op het moment dat de eenmalig international zich had neergelegd bij een langer verblijf in De Kuip, vonden de clubs elkaar alsnog in een transfersom. Het vertrek van Fer leidde direct tot een kettingreactie. Otman Bakkal ging van PSV naar Feyenoord en de Rotterdammers konden tevens zo goed als zeker de Zweedse spits John Guidetti huren van Manchester City.

In Eindhoven draaide het transfercircus de hele zomer op volle toeren. PSV ontving uit Rusland zo'n veertien miljoen euro voor Balázs Dzsudzsák en investeerde die opbrengst in het talentvolle duo Kevin Strootman/Dries Mertens van FC Utrecht. PSV pompte nog meer miljoenen in de Nederlandse markt door het aantrekken van Georginio Wijnaldum, Przemyslaw Tyton, Timothy Derijck en tot slot Matavz. De Sloveen zat dagenlang tussen hoop en vrees. FC Groningen liet tot drie keer toe weten dat de transfer van de baan is, maar verkocht de spits woensdag alsnog aan PSV.

Bij FC Utrecht was Rodney Sneijder onbedoeld het middelpunt van een affaire. De club uit de Domstad huurde Sneijder zonder medeweten van trainer Erwin Koeman van Ajax, wat tot een conflict leidde tussen Koeman en de clubleiding. Na excuses van de directie besloot de trainer aan te blijven.

Wesley Verhoek was ook onderwerp van veel speculaties. De aanvaller van ADO Den Haag leek te verhuizen naar Nottingham Forest, maar zag daar na een bezoek aan Engeland zelf alsnog van af. Heimwee, zo was het gerucht. Onzin, zei Verhoek, die "het goede gevoel" miste. Het was tekenend voor de transfergekte van deze zomer.


Gerelateerd

Clubs

FC Groningen
FC Utrecht
FC Twente
Ajax
PSV
ADO Den Haag
Feyenoord

Personen

Dries Mertens
Leroy Fer
Otman Bakkal
Georginio Wijnaldum
Kevin Strootman
Wesley Verhoek
Przemyslaw Tyton
Rodney Sneijder
Timothy Derijck
Tim Matavz
John Guidetti

Competities

Eredivisie

Tip:

Voetbalkaartjes en voetbalreizen bestel je veilig op Sportstadion.nl

Reacties

Meer voetbalnieuws

FCUpdate Social Media

De stand

nl Eredivisie
1. Ajax 34 76   10. Roda JC Kerkrade 34 44
2. Feyenoord 34 70   11. FC Utrecht 34 43
3. PSV 34 69   12. Heracles Almelo 34 40
4. AZ 34 65   13. NAC Breda 34 38
5. SC Heerenveen 34 64   14. FC Groningen 34 37
6. FC Twente 34 60   15. ADO Den Haag 34 32
7. Vitesse 34 53   16. VVV Venlo 34 31
8. NEC 34 45   17. De Graafschap 34 24
9. RKC Waalwijk 34 45   18. Excelsior 34 19
Bekijk ook de Eredivisie stand, wedstrijden en nieuws.