Het laatste voetbalnieuws » Iedereen wil meedoen aan de Oranje-polonaise
RSSVolg ons op TwitterVolg ons op Facebook

Voetbalnieuws

Iedereen wil meedoen aan de Oranje-polonaise

Iedereen wil meedoen aan de Oranje-polonaise

Gepubliceerd op dinsdag 6 september 2011 om 00:01

Gedreven, maar ook met veel plezier en vertrouwen wil het Nederlands elftal dinsdagavond in Helsinki opnieuw een grote stap zetten richting de Europese eindronde van komende zomer in Polen en Oekraïne zetten. Wie Oranje de laatste tijd regelmatig aan het werk heeft gezien onder Bert van Marwijk, weet dat de kans groot is dat die missie gaat slagen. De nummer 1 van de wereldranglijst presteert niet alleen uitstekend, met de teamgeest zit het ook wel goed.

Ook maandagavond tijdens de afsluitende training galmde de lach met enige regelmaat door het olympisch stadion van de zonovergoten hoofdstad van Finland. Bondscoach Van Marwijk geniet zichtbaar als hij ziet hoe zijn spelers elkaar tijdens een spelletje rondo in de maling nemen. Hij heeft het voor elkaar gekregen dat voetballen voor Oranje weer een feest is. Dat lijkt misschien vanzelfsprekend, maar hoe vaak in het verleden moesten de internationals zich, met de komende ontmoetingen van hun club in het achterhoofd, niet opladen voor weer een landenwedstrijd?

Dit Oranje is hongerig, straalt plezier uit en wil steeds meer en beter. Tegen San Marino haalden de spelers de bal na een doelpunt snel uit het net, zodat de tegenstander meteen weer moest aftrappen. "Dat hadden we niet afgesproken", verklapte Robin van Persie. "Maar iedereen zou en moest plotseling de dubbele cijfers halen. We gingen geen rare hakballetjes geven maar bleven scherp. Dat komt door de bondscoach, die steeds riep dat we ook tegen San Marino niet mochten verslappen. Hij zat overal kort bovenop."

Van Marwijk maakte van het Nederlands elftal eerst een stabiele ploeg, die zelden verzaakt. Na het WK koppelt Oranje die kwaliteit steeds vaker aan aantrekkelijk spel. Oranje sprankelt zelfs zonder een aantal bepalende spelers, met als hoogtepunten de galavoorstellingen tegen Zweden (4-1), Hongarije (0-4) en San Marino (11-0).

Vier dagen na de recordzege op de hekkensluiter van de wereldranglijst ligt het gevaar op de loer dat Oranje de klus tegen Finland te gemakkelijk opneemt. Van Marwijk, die slechts 2 van zijn 40 interlands verloor, realiseert zich dat gevaar. "Maar deze groep staat er steeds weer als het nodig is", zei de bondscoach, die in de laatste drie duels van het kwalificatietoernooi nog vier punten nodig heeft. "Ik verwacht dat dit nu weer het geval is."


Gerelateerd

Wedstrijden

Finland - Nederland

Clubs

Nederland
Finland

Competities

EK 2012

Tip:

Reacties

Meer voetbalnieuws

Wedstrijdverloop

Finland - Nederland 0-2
29'K. Strootman0-1
90'L. de Jong0-2
Lees alles over Finland - Nederland

FCUpdate Social Media

De stand

EK 2012 - Groepsfase
Groep A Groep B
1. cz Tsjechië 0 0   1. dk Denemarken 0 0
2. gr Griekenland 0 0   2. de Duitsland 0 0
3. pl Polen 0 0   3. nl Nederland 0 0
4. ru Rusland 0 0   4. pt Portugal 0 0
Groep C Groep D
1. hr Kroatië 0 0   1. xe Engeland 0 0
2. ie Ierland 0 0   2. fr Frankrijk 0 0
3. it Italië 0 0   3. se Zweden 0 0
4. es Spanje 0 0   4. ua Oekraïne 0 0
Bekijk ook de EK 2012 stand, wedstrijden en nieuws.