Het laatste voetbalnieuws » City wint topper van Newcastle, Jol gelijk
RSSVolg ons op TwitterVolg ons op Facebook

Voetbalnieuws

City wint topper van Newcastle, Jol gelijk

City wint topper van Newcastle, Jol gelijk

Gepubliceerd op zaterdag 19 november 2011 om 17:55

Manchester City heeft geen averij opgelopen aan kop van de Premier League. De ploeg van trainer Roberto Mancini besliste de topper met Newcastle United eenvoudig in eigen voordeel: 3-1. Trainer Martin Jol blijft kwakkelen met Fulham. The Cottagers wisten niet af te rekenen met medelaagvlieger Sunderland: 0-0. Fulham staat na de nederlaag zeventiende in de Premier League.

Manchester City leek vooraf zijn borst nat te moeten maken tegen Newcastle. De ploeg van manager Alan Pardew presteert dit seizoen verrassend sterk met een voorlopige derde plaats als gevolg. De wedstrijd stond in het teken van de vete tussen City-middenveler Nigel de Jong en Newcastle-speler Hatem Ben Arfa, wiens been vorig seizoen door een grove overtreding van de Oranje-international gebroken werd. Daardoor stond Ben Arfa bijna een jaar aan de kant.

De Jong zei voorafgaand aan het duel een streep te willen zetten onder de problemen met Ben Arfa en na afloop van het treffen om tafel te willen gaan zitten met de Fransman. Een gebaar dat zeer gewaardeerd werd door het Newcastle-kamp. Er werd echter ook gewoon nog gevoetbald en City liet zien dat het dit seizoen een serieuze kandidaat is voor de Engelse titel. De thuisploeg speelde vooral voor rust erg sterk.

Mario Balotelli benutte in de 41e minuut een strafschop en Micah Richards schoot drie minuten later de 2-0 binnen. Doelman Tim Krul van Newcastle werd in de tweede helft opnieuw gepasseerd vanaf elf meter, nu door Sergio Aguëro. Dan Gosling deed in de slotfase nog iets terug (3-1), maar daar bleef het bij.

Jol zag tot zijn grote frustatie dat Fulham het net niet kon vinden tegen Sunderland, dat eveneens niet wist te scoren. Ook invaller Bryan Ruiz (ex-FC Twente) kon niks meer aan de brilstand veranderen. Everton, met Johnny Heitinga en Royston Drenthe in de basis, won met 2-1 van Wolverhampton Wanderers. Promovendus Queens Park Rangers blijft het verrassend aardig doen in de Premier League en zegevierde op bezoek bij Stoke City met 2-3.

West Bromwich Albion was in een duel der laagvliegers te sterk voor Bolton Wanderers: 2-1. Hekkensluiter Wigan Athletic, met Ronnie Stam in de basis, pakte een puntje tegen Blackburn Rovers: 3-3.

Manchester City heeft nu acht punten meer dan naaste belager en stadsgenoot United, dat later op zaterdag nog in actie komt tegen Swansea City.


Gerelateerd

Wedstrijden

Sunderland - Fulham
Everton - Wolverhampton Wanderers
West Bromwich Albion - Bolton Wanderers
Manchester City - Newcastle United
Wigan Athletic - Blackburn Rovers
Stoke City - Queens Park Rangers

Clubs

Everton
Manchester City
Wigan Athletic
West Bromwich Albion
Newcastle United
Wolverhampton Wanderers
Bolton Wanderers
Blackburn Rovers
Stoke City
Fulham
Sunderland
Queens Park Rangers

Competities

Premier League

Tip:

Premier League kaartjes en reizen bestellen

Reacties

Meer voetbalnieuws

Wedstrijdverloop

Sunderland - Fulham 0-0
Lees alles over Sunderland - Fulham
Everton - Wolverhampton Wanderers 2-1
37'S. Hunt0-1
44'P. Jagielka1-1
83'L. Baines2-1
Lees alles over Everton - Wolverhampton Wanderers
West Bromwich Albion - Bolton Wanderers 2-1
16'Thomas1-0
21'I. Klasnic1-1
56'Long2-1
Lees alles over West Bromwich Albion - Bolton Wanderers
Manchester City - Newcastle United 3-1
41'M. Balotelli1-0
44'M. Richards2-0
72'S. Aguero3-0
89'D. Gosling3-1
Lees alles over Manchester City - Newcastle United
Wigan Athletic - Blackburn Rovers 3-3
2'Yakubu0-1
7'J. Gómez1-1
31'G. Caldwell2-1
59'D. Hoilett2-2
88'A. Crusat3-2
90'Yakubu3-3
Lees alles over Wigan Athletic - Blackburn Rovers
Stoke City - Queens Park Rangers 2-3
8'J. Walters1-0
22'H. Helguson1-1
44'L. Young1-2
54'H. Helguson1-3
64'R. Shawcross2-3
Lees alles over Stoke City - Queens Park Rangers

FCUpdate Social Media

De stand

xe Premier League
1. Manchester City 38 89   11. Swansea City 38 47
2. Manchester Utd 38 89   12. Norwich City 38 47
3. Arsenal 38 70   13. Sunderland 38 45
4. Tottenham 38 69   14. Stoke City 38 45
5. Newcastle United 38 65   15. Wigan Athletic 38 43
6. Chelsea 38 64   16. Aston Villa 38 38
7. Everton 38 56   17. QPR 38 37
8. Liverpool 38 52   18. Bolton Wanderers 38 36
9. Fulham 38 52   19. Blackburn Rovers 38 31
10. WBA 38 47   20. Wolves 38 25
Bekijk ook de Premier League stand, wedstrijden en nieuws.