Deze site brengt je het laatste voetbalnieuws, foto's, video's en interviews uit de voetbalwereld.
Dat alles 24 uur per dag, zeven dagen per week!
© 2004-2012 FCUpdate.nl Groningen

Bij zijn eerste wedstrijd als coach van FC Twente in anderhalf jaar heeft Steve McClaren een zege geboekt. De oud-bondscoach van Engeland zag zijn elftal op eigen veld winnen van RKC, 5-0. Het spel was gedegen en effectief, niet groots.
Halverwege leidde FC Twente met 2-0. Dat kwam mede omdat Sir Steve, zoals de fans hem noemen, het fortuin aan zijn kant had. Van vloeiend spel was nauwelijks sprake. De thuisclub had wel de controle. RKC kwam eigenlijk niet van de eigen helft af.
Na iets minder dan een half uur zorgde Luuk de Jong voor de 1-0. De centrumspits kon simpel intikken nadat doelman Jeroen Zoet de bal na een voorzet van Roberto Rosales losliet. Na een solo zorgde Emir Bajramivoor nummer twee. Zijn inzet werd van richting veranderd en daardoor was Zoet kansloos.
FC Twente speelde mogelijk wat voorzichtiger dan onder Co Adriaanse, de in de winterstop ontslagen trainer. Het was eigenlijk geduldig wachten tot de mogelijkheid zich voordeed. Veel veranderingen in de opstelling waren er niet. Weliswaar ontbrak Denny Landzaat, maar hij was geblesseerd. Marc Janko zat op de bank. De Oostenrijkse topschutter had onder Adriaanse thuis tegen RKC waarschijnlijk wel in de basis gestaan.
McClaren had vier spelers opgesteld op wie hij in het kampioensjaar 2010 ook altijd een beroep deed. Drie stonden in de verdediging, Peter Wisgerhof, Douglas en Dwight Tiendalli. Middenvelder Wout Brama was er destijds ook al bij.
Ongeveer tien minuten na de hervatting liep FC Twente uit naar 3-0. Opnieuw scoorde De Jong, nu van elf meter. De strafschop was toegekend door scheidsrechter Tom van Sichem na een overtreding van Sander Duits op de doorgebroken Bajrami. Vervolgens tikte Nacer Chadli simpel in, nadat doelman Zoet een vrije trap van Ola John niet onder controle kreeg. Dat betekende 4-0.
Ola John maakte er 5-0 van. Hij verraste Zoet volkomen door een vrije trap in de 'korte' hoek te draaien, waar de doelman een voorzet bij de tweede paal had verwacht.
| FC Twente - RKC Waalwijk 5-0 | ||
|---|---|---|
| 26' | L. de Jong | 1-0 |
| 35' | E. Bajrami | 2-0 |
| 54' | L. de Jong | 3-0 |
| 65' | N. Chadli | 4-0 |
| 81' | O. John | 5-0 |
| Lees alles over FC Twente - RKC Waalwijk | ||
| 1. | 34 | 76 | 10. | 34 | 44 | |||
| 2. | 34 | 70 | 11. | 34 | 43 | |||
| 3. | 34 | 69 | 12. | 34 | 40 | |||
| 4. | 34 | 65 | 13. | 34 | 38 | |||
| 5. | 34 | 64 | 14. | 34 | 37 | |||
| 6. | 34 | 60 | 15. | 34 | 32 | |||
| 7. | 34 | 53 | 16. | 34 | 31 | |||
| 8. | 34 | 45 | 17. | 34 | 24 | |||
| 9. | 34 | 45 | 18. | 34 | 19 | |||
| Bekijk ook de Eredivisie stand, wedstrijden en nieuws. | ||||||||