Delen
RSS

Voetbalnieuws

Spanje houdt gouden generatie hongerig

Spanje houdt gouden generatie hongerig

Gepubliceerd op maandag 2 juli 2012 om 13:08

Na een afvalrace van 24 dagen in Polen en Oekraïne was de uitkomst zondagavond gelijk aan het vorige EK: Spanje is het beste voetballand van Europa. Aan de suprematie van de gouddelvers lijkt door de combinatie van fraai aanvalsspel en eerzucht voorlopig nog geen einde te komen.

Het elftal van bondscoach Vicente del Bosque snoerde in de belangrijkste EK-wedstrijd alle criticasters de mond. Gedurende het toernooi kreeg Spanje veel kritiek over het spel én de opstelling zonder 'echte' spits. De wereldkampioen bleek het beste evenwel tot het laatst te hebben bewaard. Met een galavoorstelling, waarin Italië werd gedegradeerd tot figurant, verzekerde Spanje zich in Kiev van de tweede Europese titel op rij. Vooral de eerste twee treffers in de eindstrijd demonstreerden de grote klasse van de Spanjaarden.

De heerschappij van La Furia Roja lijkt na twee gewonnen EK's én een wereldkampioenschap bovendien nog niet ten einde. Sterkhouders als Andrés Iniesta, David Silva, Gerard Piqué en Sergio Ramos zijn nog in de twintig. Maar ook dertigers Iker Cassilas, Xavi en Xabi Alonso kunnen in 2014 met gemak mee naar het WK in Brazilië. Bovendien heeft Del Bosque ook David Villa - en eventueel routinier Carles Puyol - achter de hand. De twee misten het voorbije EK wegens blessures.

Spanje kan bovendien rekenen op een veelbelovende nieuwe generatie. Zo ontwikkelde Jordi Alba zich tijdens zijn eerste grote toernooi direct tot smaakmaker. Het leverde de linksback nog voor de finale, waarin hij op aangeven van Xavi de 2-0 scoorde, een fraaie transfer op naar FC Barcelona. Met de eveneens 23-jarige Sergio Busquets, Pedro Rodríguez, Juan Mata (beiden 24) en Cesc Fabregas (25) beschikt Del Bosque al over de bouwstenen om de Spaanse suprematie verder voort te zetten.

Naast de grote voetballende kwaliteiten steekt de Spaanse ploeg ook mentaal uitstekend in elkaar. Hoewel de meeste internationals over een uitpuilende prijzenkast bezitten, blijven de Zuid-Europeanen hongerig naar nieuw eremetaal. Een gezamenlijke focus voor het teambelang; daar kan het huidige Oranje nog wat van leren. "Voor persoonlijke prijzen voetbal ik niet, ik zie mezelf niet als de meest waardevolle speler. Ik ben pas blij als ik met de beker in mijn handen sta", doceerde Iniesta in aanloop naar de finale.

De jarenlange ervaring van de Spanjaarden met het spelen van 'grote' wedstrijden, geeft de equipe ook een voorsprong op de talentvolle uitdager Duitsland. Keuzeheer Joachim Löw kan putten uit een groep die overloopt van het talent, maar de Mannschaft heeft tijd nodig om zich verder te ontwikkelen. Duitsland, dat met de jongste selectie aan het EK deelnam, moet zich voorlopig tevreden stellen met een plekje in de schaduw van de nummer één van de wereld.

Spanje heeft door de voltooiing van een trilogie de standaard gezet voor de komende twee jaar tot het WK in Brazilië. Het bij vlagen geweldige combinatiespel van de kampioenenformatie is nog niet aan erosie onderhevig, maar zekerheden zijn zeldzaam in het voetbal. Dat weet ook Del Bosque, die zijn internationals met regelmaat wijst op de basis van hun eerdere successen. In een periode van twee jaar kan er immers veel veranderen. Vraag dat maar aan Bert van Marwijk.


Gerelateerd

Wedstrijden

Spanje - Italië

Clubs

Spanje

Competities

EK 2012

Reacties

Meer voetbalnieuws

Schrijf je in voor de nieuwsbrief

Wedstrijdverloop

Spanje - Italië 4-0
14'D. Silva1-0
41'Jordi Alba2-0
84'Fernando Torres3-0
88'J. Mata4-0
Lees alles over Spanje - Italië
Online soccer manager

FCUpdate Social Media

De stand

EK 2012
Groep A Groep B
1. cz Tsjechië 3 6   1. de Duitsland 3 9
2. gr Griekenland 3 4   2. pt Portugal 3 6
3. ru Rusland 3 4   3. dk Denemarken 3 3
4. pl Polen 3 2   4. nl Nederland 3 0
Groep C Groep D
1. es Spanje 3 7   1. xe Engeland 3 7
2. it Italië 3 5   2. fr Frankrijk 3 4
3. hr Kroatië 3 4   3. ua Oekraïne 3 3
4. ie Ierland 3 0   4. se Zweden 3 3
Bekijk ook de EK 2012 stand, wedstrijden en nieuws.