Delen
RSS

Voetbalnieuws

Promovendus Zwolle van laatste plaats af

Promovendus Zwolle van laatste plaats af

Gepubliceerd op zondag 30 september 2012 om 16:49

PEC Zwolle heeft de eerste overwinning van het seizoen binnen. Door de winst van 1-0 in het degradatieduel met Willem II is de ploeg van trainer Art Langerer niet langer hekkensluiter in de Eredivisie. Kort na rust maakte Bart van Hintum uit een vrije trap het beslissende doelpunt.

PEC Zwolle was duidelijk de betere ploeg in het gevecht tussen de twee clubs, die vorig seizoen nog in de eerste divisie uitkwamen. Qua voetbal en creativiteit troefde PEC opponent Willem II ruimschoots af. Voor Willem II was het binnen enkele dagen de tweede sportieve domper nadat FC Dordrecht de Tilburgers eerder hadden uitgeschakeld in het bekertoernooi.

PEC Zwolle begon meteen goed aan de wedstrijd. De ploeg had het middenveld in handen met de behendige Rochdi Achenteh, de fysiek sterke Wiljan Pluim en de slimme Joost Broerse. Kansen waren er ook, maar Pluim en Achenteh faalden in de afwerking. PEC had daarnaast pech dat scheidsrechter Ruud Bossen weigerde een strafschop toe te kennen nadat spits Fred Benson binnen de 16 meter omver werd getrokken.

Willem II kon zich aanvallend slechts mondjesmaat roeren. Veelal gebeurde dat via de snelle, maar te zelfzuchtige Genaro Snijders op de linkerflank. Spits Aurélien Joachim werd te weinig bereikt. Slechts eenmaal in de eerste helft kwam hij los van zijn bewaker Darryl Lachman. Doelman Danny Wintjes reageerde attent op de spetter van Joachim.

Vlak voor rust was PEC Zwolle andermaal dicht bij een verdiende voorsprong. De knal van Wiljan Pluim spatte buiten bereik van doelman David Meul op de paal uiteen. Meteen na de pauze was het eindelijk wel raak. Philipp Haastrup, centrale verdediger van Willem II, beging een overtreding op spits Benson, waarna Bart van Hintum de vrije trap snoeihard binnen schoot.

Pas na die achterstand trok Willem II met opportunistisch voetbal het spel naar zich toe. In de aanvalsacties zat evenwel te weinig voetballend vermogen waardoor PEC Zwolle in de spannende slotfase de eerste overwinning van het seizoen over de streep kon trekken.

© ANP, auteursrecht voorbehouden

Gerelateerd

Clubs

Willem II
PEC Zwolle

Competities

Eredivisie

Reacties

Meer voetbalnieuws

Schrijf je in voor de nieuwsbrief

Online soccer manager

FCUpdate Social Media

De stand

nl Eredivisie
1. Ajax 34 76   10. AZ 34 39
2. PSV 34 69   11. PEC Zwolle 34 39
3. Feyenoord 34 69   12. Heracles Almelo 34 38
4. Vitesse 34 64   13. NAC Breda 34 38
5. FC Utrecht 34 63   14. RKC Waalwijk 34 37
6. FC Twente 34 62   15. NEC 34 37
7. FC Groningen 34 43   16. Roda JC Kerkrade 34 33
8. SC Heerenveen 34 42   17. VVV Venlo 34 28
9. ADO Den Haag 34 40   18. Willem II 34 23
Bekijk ook de Eredivisie stand, wedstrijden en nieuws.