Het laatste voetbalnieuws » Phanos: "RvC FC Utrecht moet snel aftreden"
RSSVolg ons op TwitterVolg ons op Facebook

Voetbalnieuws

Phanos: "RvC FC Utrecht moet snel aftreden"

Phanos: "RvC FC Utrecht moet snel aftreden"

Gepubliceerd op dinsdag 4 september 2007 om 15:15

Phanos, de hoofdsponsor van FC Utrecht, vindt dat de Raad van Commissarissen van de Utrechtse club zo snel mogelijk op moet stappen. "De club heeft behoefte aan een nieuwe RvC, die de boel normaliseert", aldus Phanos-preses Geert Ensing. De sponsor hoopt bovendien dat Jan Willem van Dop, die maandag door de RvC op non-actief gesteld werd, zo snel mogelijk terugkeert als voorzitter van FC Utrecht.

Phanos is boos. De hoofdsponsor steekt jaarlijks 2,7 miljoen euro in de club en heeft het plan en de ambitie om van FC Utrecht een vaste subtopper te maken. Het vastgoedbedrijf wil de club voor het symbolische bedrag van één euro overnemen, mét de belofte om vervolgens veertig miljoen euro in de club te investeren. Zo moet de begroting in vier jaar tijd verdubbeld worden en wil het bedrijf een nieuw stadion bouwen. Dat klinkt allemaal geweldig, en vrijwel iedereen binnen de club steunt deze plannen. Het enige probleem is: de Raad van Commissarissen steunt het plan níet.

"We hebben zelf het idee dat het belang van de sport altijd voorop moet staan", laat voorzitter Ensing van Phanos weten tijdens een speciaal ingelaste persconferentie in het prachtige kasteel van het bedrijf in Houten. "Inmiddels hebben we het idee, dat er dingen besloten worden binnen de club, die níet in het belang van de sport zijn. Ons voorstel om te club te helpen, is niet geaccepteerd door de RvC. Bovendien wist de hele club dat er veel herrie en onrust zou ontstaan indien Jan Willem van Dop op non-actief zou worden gesteld. Dat is echter toch gebeurd."

"Wat wij willen, is dat de RvC nog vandaag besluit om af te treden", vervolgt hij. "Dat kan op twee manieren, namelijk vrijwillig of gedwongen. We hebben inmiddels een benoemingscommissie ingesteld, die het recht heeft om de RvC naar huis te sturen. We hopen dat dit ook zal gebeuren en dat er snel een nieuwe RvC komt, die de boel normaliseert. Bovendien moet Jan Willem van Dop zo snel mogelijk weer terugkeren op zijn positie."

Mocht de RvC besluiten om níet op te stappen, dan kan Phanos daar weinig tegen doen. Het bedrijf kan niet van de ene op de andere dag de sponsoring stopzetten, benadrukt Ensing. "We hebben nog een doorlopend contract, dus dat gaat niet. Maar het lijkt me duidelijk dat er, in dat geval, geen nieuwe investeringen komen. Met ons plan had er bijvoorbeeld afgelopen zomer drie miljoen geïnvesteerd kunnen worden in nieuwe spelers, maar dat was, omdat de RvC ons idee van tafel veegde, nu niet mogelijk."

Volgens Ensing móet de RvC gehoor geven aan de oproep om op te stappen, vooral omdat binnen de club iedereen achter Phanos staat. "Iedereen, zowel de spelers als de technische staf, omarmen onze plannen van harte." In de hoek van de zaal knikten aanvoerder Gregoor van Dijk en coach Van Hanegem instemmend.


Gerelateerd

Clubs

FC Utrecht

Tip:

Voetbalkaartjes en voetbalreizen bestel je veilig op Sportstadion.nl

Reacties

Meer voetbalnieuws

FCUpdate Social Media

De stand

nl Eredivisie 2007-2008
1. PSV 34 72   10. FC Utrecht 34 46
2. Ajax 34 69   11. AZ 34 43
3. NAC Breda 34 63   12. Vitesse 34 43
4. FC Twente 34 62   13. Sparta 34 34
5. SC Heerenveen 34 60   14. Heracles Almelo 34 32
6. Feyenoord 34 60   15. Willem II 34 31
7. FC Groningen 34 51   16. De Graafschap 34 30
8. NEC 34 49   17. VVV Venlo 34 29
9. Roda JC Kerkrade 34 47   18. Excelsior 34 27
Bekijk ook de Eredivisie 2007-2008 stand, wedstrijden en nieuws.