Deze site brengt je het laatste voetbalnieuws, foto's, video's en interviews uit de voetbalwereld.
Dat alles 24 uur per dag, zeven dagen per week!
© 2004-2012 FCUpdate.nl Groningen

Guus Hiddink adviseert de nieuwe bondscoach van Australië zich voortaan vooral te richten op het binnenland. De succevolle bondscoach van Rusland, die Australië vorig jaar op het WK naar de tweede ronde leidde, beweert dat de toekomst van The Socceroos ligt bij de eigen A-League spelers.
Hiddink doelt daarmee op een uitspraak van Dick Advocaat, die wordt gezien als de belangrijkste kandidaat om de vacature te krijgen. Advocaat zei bij een eventuele aanstelling vooral in Europa te blijven, om de beste spelers aan het werk te zien. Dat zou niet best zijn voor Australië, zo is Hiddink het niet eens met zijn landgenoot.
![]() |
"De toekomst van het Australisch nationaal team ligt bij de A-League spelers. Dus moet je een trainer aanstellen die zich richt op Australië zelf", zo raadde Hiddink tegenover het Australische SBS de komst van Advocaat af. De populaire oefenmeester ziet praktische nadelen. "Nu Australië veel wedstrijden in Azië af moet werken, kun je niet leunen op spelers uit Europa, die soms 24 of 36 uur voor aanvang van de wedstrijd pas aankomen met het vliegtuig. Hoe kunnen ze dan op hun best zijn?"
"Daarnaast zul je spelers hebben, die van vijf graden in Europa naar meer dan dertig graden in Azië gaan. Het is dan ongelooflijk zwaar om goed te presteren in zulke omstandigheden", beseft Hiddink, die in zijn tijd bij Australië weliswaar ook weinig in Australië was. "Toen ik bondscoach was, kon ik niet veel tijd in Australië doorbrengen vanwege mijn verantwoordelijkheden bij PSV en de meeste topspelers zaten hier in Europa natuurlijk. Maar voor Australië komt er nu een verandering aan", zo doelt Hiddink ook op de ambities van de Australische bond, die de nationale competitie op de kaart wil zetten.
| Australië nieuws | |
|---|---|
| 9 mrt. | WK-voorronde: Japan treft Australië |
| 29 feb. | Rijkaard grijpt met Saudi-Arabië naast WK-ticket |
| 19 dec. '11 | Denemarken oefent in juni tegen Australië |
| 15 nov. '11 | Holman schiet Australië langs Thailand |
| Lees meer Australië nieuws | |
| Guus Hiddink nieuws | |
| 24 feb. | Hiddink verwelkomt Gabulov bij Anzhi |
| 22 feb. | Video: Hiddink verliest eerste duel met Anzhi |
| 17 nov. '11 | Turk Avci neemt werkzaamheden Hiddink over |
| 16 nov. '11 | 'Wegen van Hiddink en Turkije scheiden' |
| Lees meer Guus Hiddink nieuws | |
| Dick Advocaat nieuws | |
| 24 mei. | Rusland weigert hotel in Warschau te verlaten |
| 24 mei. | Polen wil Advocaats Russen in ander hotel |
| 20 mei. | Advocaat op EK zonder geblesseerde Berezutski |
| 14 mei. | Advocaat teleurgesteld in Russische bond |
| Lees meer Dick Advocaat nieuws | |