Het laatste voetbalnieuws » De Mos wuift kritiek op verdedigend Vitesse weg
RSSVolg ons op TwitterVolg ons op Facebook

Voetbalnieuws

De Mos wuift kritiek op verdedigend Vitesse weg

De Mos wuift kritiek op verdedigend Vitesse weg

Gepubliceerd op vrijdag 14 september 2007 om 15:58

Vitesse voetbalde vorig seizoen bij momenten redelijk attractief. Punten leverde de speelwijze van trainer Aad de Mos maar weinig op. Vitesse eindigde niet bij de eerste negen ploegen en voldeed daarmee niet aan de doelstelling. "Daarom hebben we in de zomer een bewuste keuze gemaakt om meer op resultaat te voetballen", verklaart De Mos. "Voorlopig pakt dat goed uit."

Met negen punten uit drie wedstrijden deelt Vitesse zelfs de koppositie met Feyenoord. Opeens staat de Arnhemse club, die eind jaren negentig onder leiding van de omstreden voorzitter Karel Aalbers steevast in de (sub)top meedraaide, weer in de belangstelling. "En dat is wel leuk", vindt De Mos, die zaterdag op bezoek gaat bij zijn oude club PSV. "Ik ben benieuwd hoe wij ons daar presenteren. Was de overwinning op AZ een uitzondering? We zullen het zien. We gaan proberen om ook daar een goed resultaat neer te zetten."

Resultaat, daar is het woord weer. De Mos laat het zich regelmatig ontvallen. Niet elke tegenstander kan de nieuwe strategie van Vitesse waarderen. AZ-middenvelder Simon Cziommer vroeg zich een paar weken geleden na de 1-0-nederlaag in het Gelredome vertwijfeld af of ze zojuist tegen een handbalvereniging hadden gespeeld. "Ze verdedigen met man en macht", riep de Duitser geërgerd.

"De kritieken interesseren me niet", zegt De Mos als hij aan de wedstrijd tegen de Alkmaarders wordt herinnerd. "Ik vind het iets typisch Nederlands. Dat kan alleen hier. We zijn aan het doorslaan naar de negatieve kant." De Mos noemt de moeizame overwinning van Oranje op Albanië van woensdag (0-1) als belangrijkste voorbeeld. "Ik heb me bijzonder geërgerd aan de commentaren na afloop. Wij willen wonderschoon voetbal spelen en tegelijkertijd wereldkampioen worden. Die perfectie bestaat niet. Dat is een utopie."

"Een rechterverdediger moet hier kunnen opbouwen, inschuiven en als het even kan ook nog een doelpunt maken. In mijn ogen moet een verdediger gewoon verdedigen. Ik heb vorige week bijzonder genoten van het doelpuntloze gelijkspel tussen Italië en Frankrijk in de EK-kwalificatie. Het is mooi om te zien hoe verdedigers aanvallers uitschakelen. En bovendien: Albanië beschikt net als veel andere 'kleinere' voetballanden over topfitte spelers. Griekenland heeft daar verloren, ook Duitsland had grote moeit met Albanië. 0-1 is gewoon een prima uitslag."

Nederlanders moeten volgens De Mos 'zakelijker' denken en ook meegaan met de tijd. "Het internationale voetbal laat het spelen in een 4-3-3-systeem bijna niet meer toe. Op de zijkanten heb je bij alle ploegen te maken met dubbele dekking. Ook ligt het tempo nu veel hoger dan een aantal jaren geleden. Alle topclubs spelen 4-4-2."

Met PSV treft Vitesse zaterdag een ploeg die juist iets van de zakelijkheid van vorig seizoen heeft verloren en die heeft ingeruild voor frivoliteit. "PSV is op dit moment een goede graadmeter voor ons. In deze wedstrijd wordt van mijn spelers meer voetballend vermogen gevraagd dan in de thuiswedstrijd tegen AZ. PSV zal ons wat meer laten voetballen, verwacht ik. Het is nu een kwestie van bevestigen. We kunnen in Eindhoven alleen maar meer vertrouwen tanken."


Gerelateerd

Wedstrijden

PSV - Vitesse

Clubs

Vitesse

Tip:

Reacties

Meer voetbalnieuws

Wedstrijdverloop

PSV - Vitesse 1-0
7'D. Koevermans1-0
Lees alles over PSV - Vitesse

FCUpdate Social Media

De stand

nl Eredivisie 2007-2008
1. PSV 34 72   10. FC Utrecht 34 46
2. Ajax 34 69   11. AZ 34 43
3. NAC Breda 34 63   12. Vitesse 34 43
4. FC Twente 34 62   13. Sparta 34 34
5. SC Heerenveen 34 60   14. Heracles Almelo 34 32
6. Feyenoord 34 60   15. Willem II 34 31
7. FC Groningen 34 51   16. De Graafschap 34 30
8. NEC 34 49   17. VVV Venlo 34 29
9. Roda JC Kerkrade 34 47   18. Excelsior 34 27
Bekijk ook de Eredivisie 2007-2008 stand, wedstrijden en nieuws.