Deze site brengt je het laatste voetbalnieuws, foto's, video's en interviews uit de voetbalwereld.
Dat alles 24 uur per dag, zeven dagen per week!
© 2004-2012 FCUpdate.nl Groningen

Terwijl buiten zo'n tweehonderd supporters het aftreden eisten van voorzitter John Jaakke en algemeen directeur Maarten Fontein, werkte interim-trainer Adrie Koster van Ajax vrijdag achter gesloten deuren een training af. "Rustig is anders", stelde de oefenmeester even later. "Maar ik heb van de fans zelf begrepen dat ze de selectie niets verwijten. Dat kwamen ze me persoonlijk vertellen."
De opvolger van de naar Chelsea vertrokken Henk ten Cate verscheen vrijdag voor het eerst in zijn nieuwe functie op een persconferentie. Vier cameraploegen en meer dan twintig journalisten registreerden dat de oud-trainer van RKC, Roda JC, Top Oss, Helmond Sport, Excelsior, Willem II en Eindhoven enkele veranderingen bij Ajax door gaat voeren.
![]() |
Waar zijn naar Chelsea vertrokken voorganger Henk ten Cate nog wel eens koos voor een systeem met twee spitsen, zal de geboren Zeeuw zijn ploeg zo veel mogelijk met vleugelaanvallers laten voetballen. "Ik denk dat we daar bij Ajax wel de spelers voor hebben. Zeker wanneer iedereen fit is, kunnen we vol op de aanval spelen."
Van Ten Cate mochten de assistent-coaches Hennie Spijkerman en Alfons Groenendijk de afgelopen zestien maanden beurtelings op de bank zitten. Koster heeft het duo liever tijdens alle duels dicht naast hem. "Ik denk dat ze op de bank meer van waarde zijn dan op de tribune."
![]() |
Voor jeugdspeler Siem de Jong komt de overstap van Koster naar het eerste elftal gelegen. "Ik houd Siem definitief bij de A-selectie", aldus de trainer die bij Jong Ajax met de aanvallende middenvelder werkte. "Die jongen ontwikkelt zich heel goed."
Koster voerde al persoonlijke gesprekken met Jaap Stam, Klaas-Jan Huntelaar en de geblesseerde Edgar Davids. "Ik ga binnenkort ook nog met andere spelers rond de tafel zitten", stelde hij. "Ik wil een zo goed mogelijk beeld krijgen van wat er allemaal bij de jongens leeft. Tot nu toe heb ik alleen maar hele gretige spelers aan het werk gezien. Deze groep baalt er enorm van dat het seizoen in internationaal opzicht al voorbij is. Ze willen nu dolgraag kampioen worden."
Koster oefende vrijdag besloten omdat hij in alle rust de strijdwijze tegen NEC wilde doornemen. "Ik had vandaag voor het eerst bijna iedereen op het veld staan. Daar wilde ik optimaal gebruik van maken. Hopelijk kunnen we zaterdag tegen NEC al een beetje onvrede bij de supporters wegnemen."
| Ajax - NEC 0-0 | ||
|---|---|---|
| Lees alles over Ajax - NEC |
| Ajax - NEC nieuws | |
|---|---|
| 23 okt. '07 | Ajax verafschuwt in statement rellen na NEC |
| 22 okt. '07 | Babos: "Zo slecht heb ik Ajax nog nooit gezien" |
| 22 okt. '07 | "Hier helpen de supporters ons niet mee" |
| 21 okt. '07 | Stekelenburg breekt één vinger |
| 21 okt. '07 | Emanuelson: "We verdienden niet te winnen" |
| 21 okt. '07 | Ongeregeldheden rond ArenA na gelijkspel Ajax |
| 20 okt. '07 | Koster schrikt van eigen ploeg |
| 20 okt. '07 | Stekelenburg breekt vingers |
| 20 okt. '07 | Slap Ajax in eigen ArenA niet langs NEC |
| 20 okt. '07 | Ajax: Koster houdt Suarez op de bank |
| 19 okt. '07 | Ajax: Luque inzetbaar, Kennedy nog twijfelgeval |
| 19 okt. '07 | NEC met Vadocz tegen Ajax |
| 18 okt. '07 | Van Beukering en Holman niet tegen Ajax |
| Lees alles over Ajax - NEC | |
| Ajax nieuws | |
| 26 mei. | Eriksen na de zomer nog Ajacied? "Voor 98% zeker" |
| Lees meer Ajax nieuws | |
| Eredivisie nieuws | |
| 29 mei. '08 | Wetzel wil Janmaat behouden en Voskamp binnenhalen |
| Lees meer Eredivisie nieuws | |
| 1. | 34 | 72 | 10. | 34 | 46 | |||
| 2. | 34 | 69 | 11. | 34 | 43 | |||
| 3. | 34 | 63 | 12. | 34 | 43 | |||
| 4. | 34 | 62 | 13. | 34 | 34 | |||
| 5. | 34 | 60 | 14. | 34 | 32 | |||
| 6. | 34 | 60 | 15. | 34 | 31 | |||
| 7. | 34 | 51 | 16. | 34 | 30 | |||
| 8. | 34 | 49 | 17. | 34 | 29 | |||
| 9. | 34 | 47 | 18. | 34 | 27 | |||
| Bekijk ook de Eredivisie 2007-2008 stand, wedstrijden en nieuws. | ||||||||