Deze site brengt je het laatste voetbalnieuws, foto's, video's en interviews uit de voetbalwereld.
Dat alles 24 uur per dag, zeven dagen per week!
© 2004-2012 FCUpdate.nl Groningen

Ajax heeft de lastige uitwedstrijd bij FC Utrecht winnend afgesloten (0-1). De Amsterdammers waren de betere in een hard en boeiend gevecht in de Utrechtse Galgenwaard. Klaas-Jan Huntelaar maakte halverwege de tweede helft de enige en dus winnende treffer.
![]() |
Interim-trainer Adrie Koster beleefde vorig weekend een weinig zeggend debuut op de bank bij Ajax 1. Tegen NEC kwam zijn ploeg thuis niet verder dan 0-0, wat een teleurstellend resultaat was. Ondanks het gelijkspel kon Ajax dit weekend goede zaken doen in de Eredivisie. Door het verlies van Feyenoord tegen Twente (2-0) kon Ajax in punten weer op gelijke hoogte komen met de Rotterdamse rivalen. Koster koos tegen Utrecht, enigszins noodgedwongen, voor een vrij jong team. Zo nam Gregory van der Wiel de plek in van Jaap Stam, die ontbrak vanwege familie-omstandigheden. Siem de Jong mocht zich in zijn nog prille loopbaan bewijzen op de linkshalf positie.
Ajax startte gretig in de Galgenwaard en had zichzelf eigenlijk moeten belonen met een vroege treffer. Een bal op de lat en een weggeroeide inzet van de lijn waren de twee grootste wapenfeiten van de Amsterdammers in de eerste tien minuten. Beduusd van de felle start van de bezoekers herpakte Utrecht zich en kreeg Ajax het moeilijk. Of nou ja, moeilijk, keeper Dennis Gentenaar maakte het zichzelf even lastig. De stand-in van Stekelenburg (gebroken vinger) probeerde Robin Nelisse uit te kappen, wat hem bijna op een tegentreffer kwam te staan.
![]() |
Goed werd er niet gevoetbald, boeiend was het wel. Felle duels kenmerkten het spelbeeld, wat in de eerste helft direct twee slachtoffers eiste. Emanuelson (Ajax) moest na een halfuur het veld verlaten, de blessuregevoelige Sanmartean (Utrecht) eveneens. Na het ontstuimige begin ging het harde gevecht in evenwicht door, maar verdwenen kansen en waren fouten niet meer te tellen. Verstrooide en slordige passes brachten Utrecht echter wel naar het spel waar het op uit was: knokvoetbal. Ajax had het er moeilijk mee en kon geen uitgespeelde kans meer creëren. Toch mocht Grandel het aluminium boven hem nog een keer bedanken. Een hard schot van Ogararu knalde tegen het lijf van de Utrecht-keeper, waarna de bal via de lat met een eigenaardig effect op de grond voor een open doel wegstuiterde.
![]() |
Luis Suarez was de meest aanwezige Ajacied. 'Schwalbuarez' kopten een paar Utrecht-supporters met een spandoek de ongewenste theatrale kwaliteiten van de Ajax-spits. Vorige week tegen NEC had de Uruguayaan een aantal aardige fopduiken in petto, ook tegen Utrecht was hij op zijn manier weer aanwezig. Met wederom een aantal overdreven valpartijen was hij niet bepaald geliefd in de Galgenwaard, maar wanneer de behendige spits aan de bal is, blijft er constant dreiging van hem uit gaan.
![]() |
Hoewel Suarez nog twee keer stuitte op Grandel, startte de tweede helft lang niet zo aantrekkelijk als de eerste. Ajax had een groter overwicht, maar kon weer niet veel forceren. Toch was de voorsprong voor de bezoekers na pakweg zeventig minuten spelen dik verdiend. Invaller Albert Luque speelde de tot dan toe onzichtbare Klaas-Jan Huntelaar knap vrij, die niet faalde in de afronding: 0-1. Even later kreeg Grandel nog een klap om zijn oren, al was deze van een ander kaliber. Vanaf de tribune achter hem werd er vuurwerk naast de Fransman gegooid, wat hem door de knal even beduusd om zich heen liet kijken. De doelman kon na verzorging wel verder.
Utrecht-trainer Willem van Hanegem moest in de resterende twintig minuten iets forceren en bracht het breekijzer Rossini in. De thuisploeg kreeg dan ook de gewilde kansen, maar Gentenaar bleek buiten zijn slippertje om in de eerste helft een betrouwbare sluitpost. Ajax speelde het duel verder zonder veel problemen uit en schraapte daarmee de overwinning binnen. Koster heeft zijn eerste driepunter als hoofdcoach van Ajax binnen, de noeste werkers van Van Hanegem wachten dit seizoen nog altijd op hun eerste zege in eigen huis.
| FC Utrecht - Ajax 0-1 | ||
|---|---|---|
| 68' | K. Huntelaar | 0-1 |
| Lees alles over FC Utrecht - Ajax | ||
| FC Utrecht - Ajax nieuws | |
|---|---|
| 28 okt. '07 | Koster ziet mogelijkheden met gretige groep |
| 28 okt. '07 | Emanuelson verwacht twee weken herstel |
| 28 okt. '07 | Gabri mist Roda, wel erbij tegen Feyenoord |
| 28 okt. '07 | Koster ruimt basisplaats in voor Siem de Jong |
| Lees alles over FC Utrecht - Ajax | |
| Ajax nieuws | |
| 26 mei. | Eriksen na de zomer nog Ajacied? "Voor 98% zeker" |
| 26 mei. | Ajax weekt manager los bij De Graafschap |
| 25 mei. | Ajax wil snel akkoord met Spurs over Vertonghen |
| Lees meer Ajax nieuws | |
| FC Utrecht nieuws | |
| 24 mei. | Nesu gaat vooruit: "Ik kan weer staan" |
| 23 mei. | Mulenga maakt rentree in oefenwedstrijd |
| 16 mei. | Utrecht-directeur: "Club niet toe aan Adriaanse" |
| Lees meer FC Utrecht nieuws | |
| Eredivisie nieuws | |
| 29 mei. '08 | Wetzel wil Janmaat behouden en Voskamp binnenhalen |
| 29 mei. '08 | Ajax verwijdert kunstgrasveld naast ArenA |
| 29 mei. '08 | Wetzel ondertekent eindelijk contract bij ADO |
| Lees meer Eredivisie nieuws | |
| 1. | 34 | 72 | 10. | 34 | 46 | |||
| 2. | 34 | 69 | 11. | 34 | 43 | |||
| 3. | 34 | 63 | 12. | 34 | 43 | |||
| 4. | 34 | 62 | 13. | 34 | 34 | |||
| 5. | 34 | 60 | 14. | 34 | 32 | |||
| 6. | 34 | 60 | 15. | 34 | 31 | |||
| 7. | 34 | 51 | 16. | 34 | 30 | |||
| 8. | 34 | 49 | 17. | 34 | 29 | |||
| 9. | 34 | 47 | 18. | 34 | 27 | |||
| Bekijk ook de Eredivisie 2007-2008 stand, wedstrijden en nieuws. | ||||||||