Het laatste voetbalnieuws » AZ blijft kijken naar eerste plaats
RSSVolg ons op TwitterVolg ons op Facebook

Voetbalnieuws

AZ blijft kijken naar eerste plaats

AZ blijft kijken naar eerste plaats

Gepubliceerd op maandag 29 oktober 2007 om 08:38

Na een serie van vijf wedstrijden waarin slechts twee punten gepakt werden, heeft AZ eindelijk weer eens een overwinning geboekt. De uitwedstrijd tegen NAC Breda werd zondag met 2-3 gewonnen. Ondanks deze overwinning blijft de achterstand op koploper PSV enorm, maar volgens de Alkmaarders is er nog niets verloren. Het team heeft de landstitel nog niet uit het hoofd gezet. "Er kunnen dit seizoen nog rare dingen gebeuren", voorspelt aanvoerder Kew Jaliens.

Na negen wedstrijden staat AZ nu, door de zege op NAC Breda, op elf punten. Dat zijn er twaalf minder dan PSV. Toch zou een optimistische Alkmaarder kunnen stellen dat AZ dit weekend weer iets dichter bij de koppositie gekomen is, want de oude koploper Feyenoord verloor immers bij FC Twente. Hierdoor verkleinde AZ de achterstand op de Rotterdammers van dertien naar tien punten.

Eén ding is zeker: AZ brandt nog altijd van ambitie. Na het verdienstelijke gelijke spel tegen FC Zenit (1-1) werd al gesproken van een ommekeer en zondag in Breda vielen vergelijkbare woorden. "Het geeft een heerlijk gevoel dat we eindelijk weer eens gewonnen hebben. Zeker omdat we, net als tegen Zenit, in de slotfase standgehouden hebben. Dit soort succesjes hebben we nodig, deze lijn moeten we doortrekken", zegt David Mendes da Silva.

"Voetballend loopt het allemaal misschien nog niet geweldig, maar in deze fase van het seizoen is het voor ons gewoon heel belangrijk om drie punten te pakken", zegt ook Kew Jaliens. "We hebben zowel tegen Zenit als tegen NAC Breda karakter getoond en een goed resultaat uit het vuur gesleept. Dat is een pluspunt."

De grote vraag is nu: hoe ver kan AZ nog komen, dit seizoen? Is het voor de Alkmaarders nog mogelijk om, evenals vorig seizoen, tot de laatste speeldag mee te doen om de landstitel? Kew Jaliens denkt van wel. Hij is niet bezig met een plaats bij de eerste vijf, alleen de titel telt. "We kijken naar de nummer één, niet maar de nummer vijf. De competitie is nog lang, vorig seizoen kwamen we ook terug van een grote achterstand. Het is voor ons belangrijk om onze eigen duels te winnen. We moeten positief blijven en geloof houden in een goede afloop van het seizoen."

Belangrijk is hierbij om niet te veel op de concurrentie te letten, vindt Mendes da Silva. "We moeten vooral naar onszelf kijken. Volgende week moeten we winnen van NEC, daarna spelen we tegen PSV. Dat is een directe concurrent, dus die wedstrijd moeten we ook winnen. Als wij in vorm komen en punten blijven pakken, komen we vanzelf dichterbij de top. En dat concurrenten dan punten laten liggen, zoals Feyenoord dit weekend, is natuurlijk altijd welkom."

Volgens Jaliens is de competitie in ieder geval nog lang niet gelopen. "Er kunnen nog rare dingen gebeuren, dit seizoen. Wij moeten in ieder geval onze wedstrijden winnen en de aansluiting proberen te vinden met de top", besluit de international. 


Door: Roland Mather


Gerelateerd

Wedstrijden

NAC Breda - AZ

Clubs

AZ

Tip:

Voetbalkaartjes en reizen bestel je veilig op Sportstadion.nl

Reacties

Meer voetbalnieuws

Wedstrijdverloop

NAC Breda - AZ 2-3
4'B. Opdam0-1
19'A. Lurling1-1
39'Ari1-2
47'J. Jenner1-3
55'A. Lurling2-3
Lees alles over NAC Breda - AZ

FCUpdate Social Media

De stand

nl Eredivisie 2007-2008
1. PSV 34 72   10. FC Utrecht 34 46
2. Ajax 34 69   11. AZ 34 43
3. NAC Breda 34 63   12. Vitesse 34 43
4. FC Twente 34 62   13. Sparta 34 34
5. SC Heerenveen 34 60   14. Heracles Almelo 34 32
6. Feyenoord 34 60   15. Willem II 34 31
7. FC Groningen 34 51   16. De Graafschap 34 30
8. NEC 34 49   17. VVV Venlo 34 29
9. Roda JC Kerkrade 34 47   18. Excelsior 34 27
Bekijk ook de Eredivisie 2007-2008 stand, wedstrijden en nieuws.