Deze site brengt je het laatste voetbalnieuws, foto's, video's en interviews uit de voetbalwereld.
Dat alles 24 uur per dag, zeven dagen per week!
© 2004-2012 FCUpdate.nl Groningen
De Benelux krijgt zware concurrentie in strijd om de organisatie van het WK in 2018 te bemachtigen. De Australische voetbalfederatie (FFA) liet dinsdag weten dat het zich ook kandidaat wil stellen. Japan, dat 2002 met Zuid-Korea al organisator van het WK was, toonde dinsdag eveneens serieuze interessse.
Beide landen maakten hun belangstelling bekend meteen na het besluit van wereldbond FIFA om het rotatiesysteem op te geven. Dat houdt in dat het WK niet meer beurtelings aan een van de zes continenten wordt toegewezen, maar dat iedere vier jaar landen van alle continenten kunnen meebieden.
Het WK in 2018 is de eerste mogelijkheid. Zuid-Afrika is in 2010 gastheer van het evenement en Brazilië krijgt dinsdag als enige kandidaat het WK in 2014 officieel toegewezen.
Aan kandidaten voor 2018 is vooralsnog geen gebrek. De KNVB onderzoekt momenteel de haalbaarheid om in 2018 samen met België en Luxemburg het WK te organiseren. De Australische en Japanse bond kondigden een soortgelijk onderzoek aan.
Volgens voorzitter Sepp Blatter van de FIFA willen Engeland, de Verenigde Staten, China en Mexico ook een gooi doen. De FIFA besluit in 2011 wie de gastheer wordt voor het WK in 2018.