Het laatste voetbalnieuws » Koster: "Bij winst op PSV competitie weer open"
RSSVolg ons op TwitterVolg ons op Facebook

Voetbalnieuws

Koster: "Bij winst op PSV competitie weer open"

Koster: "Bij winst op PSV competitie weer open"

Gepubliceerd op zondag 2 maart 2008 om 17:00

Trainer Adrie Koster van Ajax beleefde naar eigen zeggen een heerlijke zondag. "Het is lekker om zelf te winnen van Excelsior", doelde hij op de 4-0. "Maar het goede nieuws kwam natuurlijk ook vanuit Utrecht. Door de nederlaag van PSV kan de competitie volgende week echt weer helemaal open zijn."

Ajax gaat zondag namelijk op bezoek bij PSV. "Daar moeten we gewoon winnen", sprak Koster. "Dan kan het echt nog spannend worden. Het verschil is dan namelijk nog maar drie punten. Ajax heeft nu ook een beter doelsaldo dan PSV." Ajax verzuimde tegen Excelsior in de ogen van Koster het doelsaldo verder te verbeteren.

"We hadden veel vaker moeten scoren. Excelsior bood weinig weerstand, maar wij maakten de fout om ook in een heel laag tempo te voetballen. Toch staat het binnen een uur 3-0. De 4-0 liet helaas te lang op zich wachten."

Koster moet in de aanloop naar het duel met PSV een aantal belangrijke beslissingen nemen. Siem de Jong maakte tegen Excelsior als vervanger van de zieke Kenneth Perez een uitstekende indruk.

Kennedy Bakircioglü speelde daarentegen zo slecht dat de kans wel heel klein is dat hij in Eindhoven mag beginnen. De Zweed werd voortdurend uitgefloten en durfde na vier mislukte pogingen ook geen hoekschop meer te nemen. "Ongelooflijk", vond ook Koster. "Hij heeft toch een uitstekende traptechniek. Hij kan ook goed voetballen, maar dit is Ajax. Daar is de druk heel hoog. Daar moet hij misschien aan wennen."

Koster verving Bakircioglü in de rust niet voor Rommedahl. De oefenmeester gunde Leonardo een kans. "Na zijn komst gebeurde er iets op de rechterflank", constateerde Koster. "Dat was goed om te zien. Ik vind het niet erg om tussen spelers te kiezen. Het is juist fijn dat je als coach van Ajax keus hebt."


Gerelateerd

Wedstrijden

FC Utrecht - PSV
Ajax - Excelsior

Clubs

Excelsior
Ajax

Tip:

Het officiële Ajax jaarboek 2010-2011 + DVD

Reacties

Meer voetbalnieuws

Wedstrijdverloop

FC Utrecht - PSV 3-1
29'T. Simons0-1
35'R. Nelisse1-1
44'T. Cornelisse2-1
76'G. van Dijk3-1
Lees alles over FC Utrecht - PSV
Ajax - Excelsior 4-0
26'K. Huntelaar1-0
40'K. Huntelaar2-0
55'U. Emanuelson3-0
85'Leonardo4-0
Lees alles over Ajax - Excelsior

FCUpdate Social Media

De stand

nl Eredivisie 2007-2008
1. PSV 34 72   10. FC Utrecht 34 46
2. Ajax 34 69   11. AZ 34 43
3. NAC Breda 34 63   12. Vitesse 34 43
4. FC Twente 34 62   13. Sparta 34 34
5. SC Heerenveen 34 60   14. Heracles Almelo 34 32
6. Feyenoord 34 60   15. Willem II 34 31
7. FC Groningen 34 51   16. De Graafschap 34 30
8. NEC 34 49   17. VVV Venlo 34 29
9. Roda JC Kerkrade 34 47   18. Excelsior 34 27
Bekijk ook de Eredivisie 2007-2008 stand, wedstrijden en nieuws.