Het laatste voetbalnieuws » FC Volendam blijft na doelpuntenfestijn op koers
RSSVolg ons op TwitterVolg ons op Facebook

Voetbalnieuws

FC Volendam blijft na doelpuntenfestijn op koers

FC Volendam blijft na doelpuntenfestijn op koers

Gepubliceerd op vrijdag 4 april 2008 om 22:06

FC Volendam heeft vrijdag op spectaculaire wijze de titelkansen in de Jupiler League behouden. De ploeg van de scheidende coach Stanley Menzo won met 6-3 bij het laag geklasseerde AGOVV, de oude club van Menzo. Concurrent RKC Waalwijk zegevierde eveneens, met 2-0 over FC Zwolle.

Met nog twee speelronden te gaan, hebben Volendam en RKC evenveel punten (71). Dankzij een beter doelsaldo (+41 tegen +38) bleef de ploeg van Menzo koploper. FC Volendam keek bij de rust in Apeldoorn nog tegen een achterstand van 2-1 aan. Na de pauze konden de favoriete bezoekers pas in de slotfase, bij een stand van 3-3, afstand nemen.

Rowin van Zaanen, Joeri Petrov en Jack Tuyp hielpen Volendam aan de sensationele zege: 3-6. Voor Tuyp, de topscorer van de Jupiler League, was het zijn 25e competitietreffer. Met twee eigen doelpunten, van De Heus en N'Toko, was de thuisploeg lief voor de lijstaanvoerder.

RKC Waalwijk kwam in het thuisduel met nummer vier FC Zwolle dankzij Martijn Reuser op voorsprong. Het was de tiende competitietreffer van de oud-Ajacied, die voor het nieuwe seizoen geen contract meer krijgt in Waalwijk. Fred Benson besliste de wedstrijd in de 77e minuut: 2-0.

Het programma van FC Volendam ziet er de komende weken iets zwaarder uit. De ploeg van Menzo speelt volgende week thuis tegen FC Dordrecht en gaat op de laatste speeldag op 18 april op bezoek bij ADO Den Haag. RKC speelt nog tegen Veendam (uit) en Fortuna Sittard (thuis).

FC Den Bosch bleef op de derde plaats op vier punten van de leidende twee clubs. De Brabantse ploeg versloeg RBC Roosendaal met 2-0. Haarlem bleef troosteloos onderaan door een ruime nederlaag bij TOP Oss: 4-1. De hekkensluiter heeft in de laatste veertien duels niet meer gewonnen. ADO Den Haag, MVV en Helmond Sport verzekerden zich van deelname aan de play-offs.


Gerelateerd

Wedstrijden

FC Oss - Haarlem
FC Den Bosch - RBC Roosendaal
Helmond Sport - Fortuna Sittard
RKC Waalwijk - FC Zwolle
AGOVV - FC Volendam

Clubs

AGOVV
RKC Waalwijk
FC Oss
Fortuna Sittard
FC Den Bosch
Haarlem
FC Volendam
FC Zwolle
Helmond Sport
RBC Roosendaal

Tip:

Reacties

Meer voetbalnieuws

FCUpdate Social Media

De stand

nl Jupiler League 2007-2008
1. FC Volendam 38 77   11. RBC Roosendaal 38 49
2. RKC Waalwijk 38 77   12. FC Dordrecht 38 47
3. FC Den Bosch 38 70   13. Almere City FC 38 47
4. FC Zwolle 38 67   14. Telstar 38 46
5. MVV 38 60   15. SC Veendam 38 44
6. ADO Den Haag 38 58   16. Fortuna Sittard 38 40
7. Helmond Sport 38 58   17. SC Cambuur 38 39
8. FC Oss 38 55   18. AGOVV 38 38
9. FC Emmen 38 53   19. FC Eindhoven 38 32
10. Go Ahead Eagles 38 51   20. Haarlem 38 29
Bekijk ook de Jupiler League 2007-2008 stand, wedstrijden en nieuws.