Het laatste voetbalnieuws » Lamey: "Duisburg zou tot top-vijf Eredivisie behoren"
RSSVolg ons op TwitterVolg ons op Facebook

Voetbalnieuws

Lamey: "Duisburg zou tot top-vijf Eredivisie behoren"

Lamey: "Duisburg zou tot top-vijf Eredivisie behoren"

Gepubliceerd op donderdag 17 april 2008 om 15:15

Een jaar geleden werd hij met PSV nog kampioen van Nederland, nu vecht hij met MSV Duisburg tegen degradatie uit de Bundesliga. Wie puur naar de feiten kijkt, zou denken dat de 28-jarige Michael Lamey een flinke stap achteruit gezet heeft. Maar dat valt reuze mee, vindt de rechtsback. "Voor Nederlandse begrippen is Duisburg echt een grote club", zegt hij in een interview met FCUpdate.nl.

MSV Duisburg. Wie een blik op de ranglijst werpt, zou denken dat we hier met het Excelsior of VVV Venlo van Duitsland te maken hebben. Duisburg, dat de laatste jaren op en neer pendelt tussen eerste en tweede liga, staat immers helemaal onderin de Duitse Bundesliga. Maar wie denkt dat Duisburg een klein clubje is, heeft het helemaal mis. De Zebra's werken hun thuisduels af in de prachtige MSV Arena, een stadion dat in 2005 neergezet is voor een slordige 43 miljoen euro en plaats biedt aan ruim 31.000 fans. Wie daar aankomt, heeft eerder het gevoel dat hij bij een topclub rondloopt, dan bij een ploeg die vecht tegen degradatie.

MSV Arena, de thuishaven van MSV Duisburg
MSV Arena, de thuishaven van MSV Duisburg

"Ja, mooi stadion hè", zegt Michael Lamey trots. De geboren Amsterdammer kwam afgelopen zomer over van PSV en hoewel de verschillen sportief gezien enorm zijn, ziet hij parallellen. "Ik vind onze MSV Arena wel een beetje lijken op het stadion van PSV. Alleen zijn de stoeltjes hier blauw, in plaats van rood-wit."

"In Duitsland is Duisburg misschien een kleinere ploeg, maar voor Nederlandse begrippen is dit echt een grote club", vervolgt Lamey, die in Nederland voor RKC, FC Utrecht, AZ en PSV speelde. "Duisburg doet echt niet onder voor bijvoorbeeld Utrecht. Ook sportief niet. Ik denk dat we in Nederland zo mee zouden kunnen draaien in de top-vijf. Teams als PSV, Ajax, Feyenoord en AZ zijn een maatje te groot, maar verder zijn er niet echt clubs die groter of beter zijn dan Duisburg."

Lamey speelde in de zomer een oefenduel tegen PSV
Lamey speelde in de zomer een oefenduel tegen PSV

Grote club of niet, feit is dat Lamey bij Duisburg moet vechten tegen degradatie. Het contrast met vorig seizoen, toen hij met PSV nog kampioen van Nederland werd, is groot. Waar Lamey vorig seizoen maar vier of vijf keer verloor, staat de teller dit seizoen al op achttien competitienederlagen. "Ja, ik ben een beetje van het ene uiterste, naar het andere uiterste gedaan", lacht hij. "Of het niet heel erg wennen is om nu zo vaak te verliezen? Nou, ik merk vooral dat ik, omdat ik in de top gespeeld heb, een andere instelling heb dan de meeste andere spelers. Ik ga er telkens vanuit dat we het nog wel redden, dat we de komende wedstrijden best allemaal kunnen winnen. Dat is misschien meer een PSV-instelling."

Deze 'PSV-instelling' blijkt uit het feit dat Lamey er heilig in gelooft dat zijn team zich alsnog gaat handhaven. Met nog slechts vijf wedstrijden te gaan, moet Duisburg nog twee ploegen achterhalen om degradatie te voorkomen.

Lamey in duel met Ivan Klasnic (Werder Bremen)
Lamey in duel met Ivan Klasnic (Werder Bremen)

"We staan er niet goed voor, maar ik geloof er nog steeds in dat we erin blijven", blijft Lamey positief. "We hebben een prima ploeg, dat hebben we vooral tegen topteams bewezen. Zo speelden we gelijk tegen Bayern München en wonnen we uit bij Werder Bremen en Hamburger SV. Het gaat alleen fout in thuiswedstrijden. In eigen stadion hebben we telkens tachtig procent balbezit, maar verliezen we continu met 0-1. Maar omdat we in al die wedstrijden wel het betere van het spel hebben, weet ik zeker dat we het alsnog kunnen redden."

Mocht Duisburg onverhoopt toch degraderen, dan is het geen uitgemaakte zaak dat Lamey de club verlaat. "Mijn contract loopt gewoon door en dat is ook geldig in de tweede Liga", vertelt de verdediger, die in dat geval echter wel voor een beperkte transfersom mag vertrekken. "Ik heb een clausule in mijn contract op laten nemen, waarin een transfersom vastgesteld is bij degradatie. Maar goed, er moet wel een club bereid zijn om dat bedrag te betalen. Terug naar de Eredivisie? Oh, ik sta voor alles open, ook voor een terugkeer naar Nederland. Het buitenland bevalt me prima, maar Nederland blijft ook leuk. Ik ben heel flexibel, ik zie wel wat er komt. En als er niets komt ga ik, mochten we degraderen, gewoon in de tweede Liga spelen."


Door: Roland Mather


Gerelateerd

Clubs

MSV Duisburg

Personen

Michael Lamey

Tip:

Reacties

Meer voetbalnieuws

FCUpdate Social Media

De stand

de Bundesliga 2007-2008
1. Bayern München 34 76   10. Hertha BSC 34 44
2. Werder Bremen 34 66   11. Karlsruher SC 34 43
3. FC Schalke 04 34 64   12. VFL Bochum 34 41
4. Hamburger SV 34 54   13. Dortmund 34 40
5. VFL Wolfsburg 34 54   14. Energie Cottbus 34 36
6. VFB Stuttgart 34 52   15. Bielefeld 34 34
7. Bayer Leverkusen 34 51   16. 1.FC Nürnberg 34 31
8. Hannover 96 34 49   17. Hansa Rostock 34 30
9. Eintracht 34 46   18. MSV Duisburg 34 29
Bekijk ook de Bundesliga 2007-2008 stand, wedstrijden en nieuws.