Het laatste voetbalnieuws » Zweden verslaat laf spelend Griekenland
RSSVolg ons op TwitterVolg ons op Facebook

Voetbalnieuws

Zweden verslaat laf spelend Griekenland

Zweden verslaat laf spelend Griekenland

Gepubliceerd op dinsdag 10 juni 2008 om 22:36

Titelverdediger Griekenland heeft zijn openingsduel tegen Zweden terecht met 2-0 verloren. Het zeer verdedigend ingestelde team wist nauwelijks gevaar te stichtten. Het meer aanvallend spelende Zweden wist na rust tweemaal te scoren en pakte zo de eerste drie punten.

Het duel in Salzburg tussen de titelhouder en Zweden begon in een hoog tempo. Dat resulteerde al vrij snel in enkele kansen. De grootste daarvan was voor voormalig Ajax en Feyenoord-speler Angelos Charisteas van Griekenland. De aanvaller trok vanaf de buitenkant naar binnen, passeerde enkele Zweden en loste een schot op doelman Isaksson, die de bal knap klemvast had.

Na een veelbelovend begin, begonnen de Grieken te temporiseren en wekte de ploeg van bondscoach Otto Rehhagel irritatie op bij de fans in het stadion. Door het duffe spelbeeld werd de regerend Europees kampioen getrakteerd op een hels fluitconcert in het Wals-Siezenheim. 

Zweden probeerde de bal op het middenveld op te vangen en vervolgens gecontroleerd aan te vallen. Door het behoudende spel lukte dit in het eerste bedrijf van de wedstrijd sporadisch. Immers, indien de ploeg van bondscoach Lars Lagerbäck teveel druk zou zetten, kwam er ruimte te liggen op hun helft en zouden de geslepen Grieken kunnen toeslaan. 

Toch was ook Zweden dicht bij een treffer. Ex-Ajacied Zlatan Ibrahimovic, die al sinds oktober 2005 niet meer namens de nationale ploeg wist te scoren, kreeg de bal op zijn hoofd, maar kopte over het Griekse doel. Ook zijn collega-spits Henrik Larsson had de openingstreffer op zijn schoen, maar verzuimde te scoren.

Na de thee kwam Zweden feller uit de startblokken. Dit resulteerde vrij snel in een kans voor Christian Wilhelmsson. Hij kwam oog in oog te staan met de doelman, maar met een lob ging de bal over het doel. De Zweedse ploeg probeerde het spel naar zich toe te trekken, maar had nog steeds moeite met het verdedigende spel van de Grieken. Rehhagel bracht voormalig SC Heerenveen-aanvaller Georgios Samaras in, maar ook hij kon niet imponeren.

De mannen van Lagerbäck bleven doorzetten. Hun inzet werd in de 67ste minuut beloond met een doelpunt. Ibrahimovic wist via een fraaie opgezette combinatie in de zestien hard uit te halen in de lange hoek en zo Nikopolidis te passeren. Een paar minuten later werd de aanvaller van Internazionale gewisseld. Geen vroege publiekswissel, maar de aanvaller kampte eerder deze week met pijn aan zijn knie en wordt gespaard voor de komende duels tegen Spanje en Rusland.

Zweden verdubbelde de voorsprong dankzij een curieuze treffer van verdediger Petter Hansson. Hij zette door na een gemiste kans en wist met hulp van de Griekse verdediger Seitaridis de verdiende 2-0 op het scorebord te zetten. Griekenland probeerde vervolgens toch nog aan te vallen, maar had nauwelijks power voorin en creëerde geen enkele mogelijkheid.


Gerelateerd

Clubs

Zweden
Griekenland

Personen

Petter Hansson
Zlatan Ibrahimovic

Tip:

Reacties

Meer voetbalnieuws

FCUpdate Social Media

De stand

EK - Groepsfase
Groep C Groep B
1. nl Nederland 3 9   1. hr Kroatië 3 9
2. it Italië 3 4   2. de Duitsland 3 6
3. ro Roemenië 3 2   3. at Oostenrijk 3 1
4. fr Frankrijk 3 1   4. pl Polen 3 1
Groep A Groep D
1. pt Portugal 3 6   1. es Spanje 3 9
2. tr Turkije 3 6   2. ru Rusland 3 6
3. cz Tsjechië 3 3   3. se Zweden 3 3
4. ch Zwitserland 3 3   4. gr Griekenland 3 0
Bekijk ook de EK stand, wedstrijden en nieuws.