Deze site brengt je het laatste voetbalnieuws, foto's, video's en interviews uit de voetbalwereld.
Dat alles 24 uur per dag, zeven dagen per week!
© 2004-2012 FCUpdate.nl Groningen

Aanvaller Alessandro del Piero maakt vrijdagavond zijn opwachting in het basisteam van Italië voor de tweede EK-wedstrijd tegen Roemenië in Zürich. De 33-jarige spits van Juventus viel maandag uitstekend in tijdens het ontluisterende duel met Nederland in Bern (0-3).
![]() |
Del Piero kwam al 87 keer voor Italië uit. Daarmee is hij in de huidige selectie de meest ervaren international. Tegen Roemenië is hij meteen aanvoerder. Volgens de Italiaanse voetbaltraditie krijgt de basisspeler met de meeste interlands automatisch de aanvoerdersband. In het duel met Nederland was doelman Gianluigi Buffon nog captain.
Ook verdediger Giorgio Chiellini krijgt van bondscoach Roberto Donadoni een basisplaats voor het sleutelduel met Roemenië.
"Zeker, hij en Del Piero komen erin", sprak de oud-international donderdag. "Misschien breng ik ook nog wel een paar andere spelers." Door een kuitblessure blijft Marco Materazzi waarschijnlijk aan de kant.
| EK - Groepsfase | ||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Groep C | Groep B | |||||||
| 1. | 3 | 9 | 1. | 3 | 9 | |||
| 2. | 3 | 4 | 2. | 3 | 6 | |||
| 3. | 3 | 2 | 3. | 3 | 1 | |||
| 4. | 3 | 1 | 4. | 3 | 1 | |||
| Groep A | Groep D | |||||||
| 1. | 3 | 6 | 1. | 3 | 9 | |||
| 2. | 3 | 6 | 2. | 3 | 6 | |||
| 3. | 3 | 3 | 3. | 3 | 3 | |||
| 4. | 3 | 3 | 4. | 3 | 0 | |||
| Bekijk ook de EK stand, wedstrijden en nieuws. | ||||||||