Deze site brengt je het laatste voetbalnieuws, foto's, video's en interviews uit de voetbalwereld.
Dat alles 24 uur per dag, zeven dagen per week!
© 2004-2012 FCUpdate.nl Groningen

"Het ziet er niet mooi uit, maar het voetbalt prima." Kortom, de veelbesproken nieuwe grasmat in Basel zal tijdens Nederland-Rusland vermoedelijk niet voor problemen zorgen, zo liet middenvelder Rafael van der Vaart vrijdagavond weten.
Oranje werkte vrijdag een eerste training af in het fraaie St. Jakob Stadion in Basel, waar Nederland en Rusland morgen tegenover elkaar staan. Omdat de grasmat enkele dagen geleden vervangen werd, leefde in het Oranje-kamp de angst dat de pollen door de lucht zouden vliegen, als er eenmaal op gevoetbald zou worden.
![]() |
Maar dat valt reuze mee, moest ook bondscoach Marco van Basten toegeven. "Het ziet er niet uit, zo met al die verschillende kleuren groen. Maar ik moet eerlijk zeggen dat ik na Duitsland-Portugal, dat op hetzelfde veld gespeeld werd, geen spelers heb horen klagen. En ook onze spelers hadden vandaag geen klachten."
Behalve het veld in Basel, werd ook tegenstander Rusland even besproken. "Het wordt een interessante wedstrijd, denk ik", blikte Van Basten vooruit op de wedstrijd van morgenavond. "Tegen Zweden speelde Rusland zeer goed, tegen Spanje en Griekenland was het iets minder. Heeft Guus Hiddink aangekondigd dat hij de aanval zal gaan zoeken? Oh, oke. Nou, dan wens ik hem veel succes. We zullen zien we er uiteindelijk aan het langste eind trekt", zei de bondscoach ietwat hautain.
De rol van lolbroek, die Hiddink tijdens de Russische persconferentie zelf op zich genomen had, werd bij Oranje overgenomen door Rafael van der Vaart. Toen de middenvelder gevraagd werd naar het EK 1988 en dan met name de treffer van Marco van Basten, antwoordde hij: "Ja, dat was een geweldige wedstrijd, met een mooi doelpunt. Maar die goal was wel een beetje lucky, hoor", grijnsde hij.
| Nederland nieuws | |
|---|---|
| 29 mei. | Huntelaar krijgt rugnummer negen op EK |
| 29 mei. | Heitinga: "Speel het liefst met Mathijsen" |
| 29 mei. | Cruijff: "Onvoldoende diepte in spel Oranje" |
| 28 mei. | Sneijder: weer met beide beentjes op de grond |
| 28 mei. | Afellay voelt zich mentaal en fysiek sterker |
| 28 mei. | Foto's: Oranje traint in Hoenderloo |
| Lees meer Nederland nieuws | |
| EK nieuws | |
| 9 feb. '09 | Weinig incidenten in voetbalseizoen 2007-2008 |
| 31 dec. '08 | Van Basten verwijt zichzelf passieve houding op EK |
| 16 dec. '08 | Boulahrouz nog altijd boos op Van Breukelen |
| 24 nov. '08 | KNVB en Oranje-fans genomineerd voor FIFA-prijs |
| 25 sep. '08 | UEFA: 24 deelnemers aan EK vanaf 2016 |
| 30 jul. '08 | Landzaat is blij dat Oranje het EK niet won |
| Lees meer EK nieuws | |
| EK - Groepsfase | ||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Groep C | Groep B | |||||||
| 1. | 3 | 9 | 1. | 3 | 9 | |||
| 2. | 3 | 4 | 2. | 3 | 6 | |||
| 3. | 3 | 2 | 3. | 3 | 1 | |||
| 4. | 3 | 1 | 4. | 3 | 1 | |||
| Groep A | Groep D | |||||||
| 1. | 3 | 6 | 1. | 3 | 9 | |||
| 2. | 3 | 6 | 2. | 3 | 6 | |||
| 3. | 3 | 3 | 3. | 3 | 3 | |||
| 4. | 3 | 3 | 4. | 3 | 0 | |||
| Bekijk ook de EK stand, wedstrijden en nieuws. | ||||||||